задължително ли е в столчето за кола?

  • 4 462
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 679
До сега не са ни глобявали защото нямаме столчета.
Не мисля, че осигуряват кой знае каква безопасност... може би само при челен удар с ниска скорост.
Моите деца се возят непрекъснато в различни коли. Няма начин да мъкнем седалки с нас навсякъде.
Странно изказване-че колко тежи едно столче за кола и колко време отнема да се премести от една кола в друга?!?!
Мъкнала съм го 6 етажа нагоре и надолу,когано още хранех детето на него-а имаше и един кошмарен ден без асансиори ooooh!
За безопасността СЪС или БЕЗ столче има доста да се спори!!! Crossing Arms

# 31
  • София
  • Мнения: 3 679
Няма начин да мъкнем седалки с нас навсякъде.
Ако има желание - начин винаги има!
Думите ти звучат безотговорно поне за мен! И как можеш да накараш едно малко дете да си стои на местото? Ако е право между двете седалки и набиеш спирачки - много е вероятно да си разбие устата в скоростния лост.

# 32
  • София
  • Мнения: 10 825
Сяма в столче го возя Дани. Най-важната е разбира се безопасността му, но друго което хич не е за пренебрегване е, че обикновено го возя сама и не мога да допусна да се разхожда напред-назад сам из колата и да ми се катери по главата докато шофирам.

Докато беше бебе го разнясях с кошницата. От както купихме столче за по-голямо дете си стои монтиран в колата ми. При нужда го местим в тази на мъжа ми. До сега не са правили опити да го откраднат Rolling Eyes Надявам се и в бъдеще да е така

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тогава не ме цитирай Whistling

# 34
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И аз съм "За" столче за колата. Децата така имат култура на движение по пътищата.
Малката от новородена се вози в кошницата, а сега в столчето. Столчето ни е до 36 кг., ще го ползваме дълго време.

# 35
  • Мнения: 1 636
ЗаЩо да не те zитира? Нали си го каzала и това ти е мнението newsm78`  Гродей се с него.И да си приzная,че и аz Ще въzкликна като Тинтири-Минтири.
VND,zа беzопасността няма какво да се спори,то е ясно,но zа съжаление не на всички.
В друг форум бях прочела какво е станало с дете беz столче...
Jutoo ,няма да си раzбие устата,а Ще иzлети преz предното стъкло,това съм го гледала.
Вижте tuk най_отдолу пи6е video starten,kindersitze schlecht.За съжаление има видео само с ло6и столчета zа кола,но ако видите беz стол4е... няма и да се zамислите колко струва,как Ще го носите или, че е ненужно.

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 09:22 от Чиколина

# 36
  • София
  • Мнения: 3 679
Jutoo ,няма да си раzбие устата,а Ще иzлети преz предното стъкло,това съм го гледала.
Аз имах предвид само при спирачки, без удар...за другото просто не ми се мисли!

# 37
  • Мнения: 1 636
Така да.Но ло6ото е,че никога не се zнае,дали спирачките Ще са достатъчни и навреме.За това е добре,хората,които са против столчетата да се zамислят,преди да е станало.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 679
Така да.Но ло6ото е,че никога не се zнае,дали спирачките Ще са достатъчни и навреме.За това е добре,хората,които са против столчетата да се zамислят,преди да е станало.
Подкрепям с две ръце!

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
ЗаЩо да не те zитира? Нали си го каzала и това ти е мнението newsm78`  Гродей се с него.И да си приzная,че и аz Ще въzкликна като Тинтири-Минтири.
Защото е безсмислено.
Да, това ми е мнението и съм го обосновала.
А какъв е смисълът да ми правите кисели физиономии без да казвате нищо в отговор?
И аз не съм съгласна с много чужди мнения, но никога не съм се заяждала и то без да има какво да кажа.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз не се заяждам! Просто онемях от доводите ти! Това е наистина безотговорно от твоя страна и се надявам никога да не разбереш колко грешиш.  Peace

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Просто онемях от доводите ти!
Кои доводи, за челния удар ли? А при силен страничен удар мислиш ли, че са от голяма полза? Аз- не.
Аз пък ви се чудя какво толкова абсолютизирате тия столчета. Вярно, че са полезна новост, но ние и без тях сме пораснали. Както и с тях стават инциденти с фатални последици.
За да си допълня мнението ще кажа, че е много по-важно да се държим отговорно на пътя.
Вие си ползвайте столчетата и не определяйте кой е безотговорен родител и кой не без да познавате човека насреща и ситуацията в която е. Ако по наличието или липсата на столче може да се съди кой какъв родител е- около мен са все едни безотговорни майки, бедна ви е фантазията.

# 42
  • Мнения: 1 636
Reni,а при катастрофа може ли да се zнае предварително дали Ще е челен удър,zа да си вzемем седалка или Ще е страни4ен,zа да си спестим парите?но ние и без тях сме пораснали. Да,ние сме пораснали беz тях,но тогава не се е карало с 240км в час.Васил Найденов има6е една песен със 100км в 4ас и това се има6е като много.Аz zнам,че в БГ е макс.130 раzре6ено,но спаzва ли се???За да си допълня мнението ще кажа, че е много по-важно да се държим отговорно на пътя. Много си права,но zа съжаление не всеки се държи отговорно там.Има толкова случаи,при които невинни хора умират,zаЩото някой си е ре6ил,че може да кара.Както и с тях стават инциденти с фатални последици. Столчетата не са 100% сигурност,но е по_сигурно с тях отколкото беz тях.

# 43
Рени, ако ти се случи нещо, което е можело да бъде предотвратено при наличието на столче сигурно ще си промениш мнението.

Ясно е, че коланите (които са задължителни) не могат да предотвратят всякакви злополуки, но намаляват риска. същото важи и за столчетата.

а довода, че и без тях сме израснали - преди е нямало и автомобили, сега защо ли ги ползваме.

# 44
  • Мнения: 1 636
а довода, че и без тях сме израснали - преди е нямало и автомобили, сега защо ли ги ползваме.   Mr. Green
И аz това си мислех,но zа пералните,су6илните,миялните И памперсите.Аz като съм била малка съм била с пелени,кой ти е zнаел каво са памперси,но колко майки днес полzват пелени като проzент от всички.Не исках да го пи6а,zа да не иzтълкува пак някой,че се zаяждам  Sick

Общи условия

Активация на акаунт