как се обръщате към свекървата си - по име, бабо, майко?

  • 8 534
  • 133
  •   1
Отговори
# 90
# 91
  • Мнения: 902
Нямаме контакт със свекърва ми.тя сама реши така.Но на свекъра(раzделени са, той си има втроа жена) му каzвам тате,даже татенце на майтап понякога..той го zаслужава.Не може да zамени татко ми, но това е моя начин да му покажа че оценявам , че се грижи zа мене също както татко се е грижил zа мене...

# 92
  • Мнения: 148
По име, сега ми се подмазва, но аз никога няма да забравя как ме обиди веднъж, на мъжа й и тя иска да му викам чичо, тези вред ли са?  Никога няма да и кажа мамо, аз си имам майка и то супер майка, мъжа ми уважава повече мойта майка, отколкото неговата, но който каквото си направи, никой друг не може Grinning много е вярно!

# 93
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
На име и презиме и задължително на ВИЕ  Mr. Green

# 94
  • Мнения: 483
Казвах им майко и татко. Но от както направиха една голяма изцепка сме прекратили всякакви контакти с тях!
Ако някога мъжът ми си възстанови контактите с тях, аз няма да му преча но те няма да ги чуят тези обръщения от мен вече.
Загубиха си правото #Cussing out #Cussing out #Cussing outНикога не ми е харесвало да им ги казвам и съжалявам че го направих въпреки че се потрисах при всяко казване Sick Sick Sick

# 95
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Казвам и майко,защото се държи с мен имено като такава,пък и аз си нямам моя от .....20 години.А свекъра не знам защо ама не можах да се пречупя да му кажа татко Blush,той е и малко по дистанциран и свеки като говорим за него казва дядо Иван  Laughing.Абе случих на свекърва дума лоша не мога да кажа .

# 96
  • Мнения: 200
мисля че е по важно да има обръщение , не толкова какво е обръщението за мен това е въпрос на лично възпитание. при мен лично свекъра ми е починал отдавна не го познавам , а на свекърва ми викам по име и то галено , така е наричах преди да се омъжа и така си остана , и на нея и харесва. имали сме конфликти разбира се особено в началото като се роди дъщеря ми нооо и двете отстъпихме / някак си се нагласиха нещата /. сега като ме ядоса за нещо и си казвам на ум .... тук съм за малко и на гости..... и не обръщам внимание / предстои ни да си отидем в ноше жилище.

и пак по въпроса за обръщението- имам приятелка която нарича свекърва си майко но не се понасят и не се уважавт взаимно . а аз не се сещам какво лошо да кажа за моята свекърва , просто няма какво. нали все пак никои не е савършен , дори и аз .

много тъпо е да чакаш да те погледне за да и кажеш нещо. например :................ти ще пиеш ли кафе............ /без лично обръщение

# 97
  • Мнения: 100
казвам майко,ама  ми иде да и извия врата bowuu
И аз така правя.Тъпо,но ей така от куртоазия...А тя към мен в мноооого редки случаи се обръща по име,обикновено или не ме заговаря или почва направо.Това ,да ви кажа,е много трудно поносимо ,като се има пред вид,че живеем в една къща,макар и на разл. етажи и се виждаме,ако не всеки ден,то през ден(слава Богу,че за малко!)Е,правя се,че не ми дреме.

# 98
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ако се наложи да разговарям с майката на приятеля ми и говоря на "Вие", същото важи и за баща му.обаче не си говоря с никой от тях

# 99
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 396
По име, но тя е толкова добра и мила, че ми се иска да й кажа "мамо". Само, че още не съм напълно готова.

# 100
  • София
  • Мнения: 431
Един път чух една млада снаха да се обръща с "Свекърво" и ми стана много странно и смешно Wink
Абе смешно, смешно,ама за мен това е най-логичното и приемливо обръщение. Аз започнах да й казвам лельо..... още преди да се оженим с моя мъж и то така си остана. Ама върха беше, наскоро като ме попита ти защо ми казваш лельо...? И аз  #Crazy ми нали ти ми каза да се обръщам така към теб?
Абе откачена работа. Да видим, живот и здарве, моята снаха какви ще ги говори... Sick

# 101
  • Oslo
  • Мнения: 659
Майко - защото видимо я кефи, а на мен не ми пречи. Иначе моята майчица си е една-единствена на света!

# 102
# 103
  • Мнения: 3 929
Лельо и името й.

# 104
  • Мнения: 2 553
По име  Peace По нейно желание и мое съгласие  Joy

Общи условия

Активация на акаунт