ВРЕДНИТЕ ХРАНИ ЗА ДЕЦАТА НИ

  • 9 882
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
И аз побеснявам бабите като по4нат да се надпреварват със морените и зрънчото. Хиляди пъти сън им казвала да дават плодове, като толкова искат нещо да донесат, но......няма резултат. Лошото е 4е и таткото е на тяхна страна..Понякога ми се струва че съм луда или маниачка...

# 16
  • Мнения: 46 520
meguu, основното до 3 г. е да не се дават ядки (защото има опасност от задавяне), ягоди (поне до 3 г. се избягват, защото са силен алегрен), гъби (много тежка храна са и децата не могат да ги обработят), люто и алкохол се подразбира, въпреки, че и това съм виждала  Crazy

За останалото, след като проходи, забрави, че можеш да опазиш го хич да не сложи боклук в устата си, важното е да е възможно най-малко



Дано се включи Никол -определено има какво да каже.   bouquet

 Mr. Green

Мъзри ме да пиша пак  Laughing копирам от тази тема  Peace


... В общи линии:
Избягвам тестено, сладко и солено от самото начало.
Пържено е яла 2-3 пъти до сега (картофи и кашкавал пане). Беше някъде на година и половина, когато яде за първи път.
Давам много плодове и зеленчуци.
Старая се закуската да не е филия, кифла, попара и др. подобни, наблягам на овесени, пшенични ядки, грис, кисело мляко, плодова салата ... При пътуване или когато сме навън, се налага да давам кроасани, за моя радост хапва една хапка и другото го зарязва  Sunglasses


Много е важно да се започне възпитаването още със захранването, защото едно дете, което е свикнало с подслаждане от новородено и мекици, банички и т.н. след това, трудно си изгражда здравословни навици (това от собствен опит Mr. Green)

За съжаление, когато тръгне на градина всичките ми усилия ще отидат по дяволите  Rolling Eyes
...

# 17
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Точно до година и половина успях да опазя сина ми от шоколад, разни сладкиши други, зрънчо, чипс и прочие. Беше опитвал само солети и беше доволен... Обаче попорастна, почна да играе с децата, този купил шоколад, онзи зрънчо, гледа другите ядат, опита и той ... и това ни беше опазването...
Но пък и не прекалява, сега не е лишен от нищо, но рядко яде... Страстта ни е чипс и смучещи бонбони  Crazy, чипса хапва малко и го зарязва, но задължително трябва да има. Смучещите бонбони ги избирам без захар...
Примири се, че колкото по-голямо става детето, толкова по-трудно ще го опазиш от "боклуците", както са казали вече, гледай поне да ги ограничаваш...

# 18
  • Мнения: 420
А то изобщо има ли нещо полезно да се продава по магазините newsm78 newsm78 newsm78 Ако почнем да се замисляме за всяка храна какво има в нея,те горките деца ще умрат от глад.Даже и плодовете и зеленчуците са хакани с какви ли не отрови.Аз му давам всичко ,каквото му се яде на детето,и без това яде пет неща,остава и тях да не му давам .Гладен ли да го държа?

# 19
  • Мнения: 2 757
Смучещите бонбони ги избирам без захар...


Как така бонбони без захар  newsm78. А с какво са подсладени?

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вредни са храните с оцветители, изкуствени аромати, изкуствени подсладители, консерванти, спирт .....

... после са пържените храни , пресолените, трушиите , хидрогенирани мазнини ( маргарини ) , газирани

..... много сладките, възбуждащите ( в това число шоколада, когато се прекалява с него)...

... останалите стават   Grinning

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Смучещите бонбони ги избирам без захар...
.

Недей ...изкуствените подсладители са канцерогенни ....това е напълно сериозно .... избирай бонбони със захар

# 22
  • София
  • Мнения: 2 493
secretgarden, е взе ми думите от прьстите дет се вика Wink

Аз също предпочитам да е подлсадено нещо със захар, а не с подсладители дори и за себе си  в редките случаи когато ям сладко. А немога да разбера продуктите подлсадени хем със захар, хем със подсладители !!??

# 23
  • Мнения: 1 404
А какво става с всички правила,когато детето тръгне на градина?Ния ходи три дни и вече яде мекици,пържени филии,сладък пастет-разбирай маргарин с халва,пие сокче от 10ст-калифорния или нещо си там.Сега аз какво да правя?Да говоря с медицинската сестра?С директорката?Кой и защо прави тия абсурдни менюта?Липсата на пари не е оправдание за мен-един чайник чай от липа не е по-скъп от сокчетата например.

# 24
  • Мнения: 4 392
Не и давам такива храни. Единствено хлябът и е слабост(Май ще ми се наложи скоро и хляб да пека Twisted Evil), а напоследък и солетите. (Гледам да купувам поне от тези, които са само с брашно, вода и раст. мазнина) Бонбони, шоколади, вафли и подобни не е опитвала. Ако и дам, не знае за какво са и си играе с тях. Боя се обаче, че много бързо ще научи, като тръгне на градина. Бясна съм, като си помисля, че там ги хранят с халви, шоколадови  пасти, мазни баници, разни химизирани сокчета, филии с масло и мед и какво ли още не..
Целият ни труд отива на вятъра!
С бабите и дядовците имахме дълги дебати, докато се наложа. Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 2 493
е на филията с масло и мед какво й е лошото след 3 годишна възраст?

# 26
  • Мнения: 4 392
е на филията с масло и мед какво й е лошото след 3 годишна възраст?
Нищо. Лошото е, че я дават минимум една година преди 3. Wink
А с шоколадови пасти тъпчат децата в яслите още, че и в частните даже.

# 27
  • Мнения: 2 197
Явно проблема с бабите и дядовците е повсеместен. Аз вече го удрям на камък когато обяснявам, че до три години не трябва да яде шоколад, сладки неща изобщо не трябва да яде и др. под. И двамата (има само една баба и един дядо, по един от нас двамата) ме гледат като голям камък и писват "ама то как така ще го лишаваме детето от такива неща". Усещам как всеки момент ще и дадат мед или нещо друго, просто от вътре ги гложди.

# 28
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Смучещите бонбони ги избирам без захар...
.

Недей ...изкуствените подсладители са канцерогенни ....това е напълно сериозно .... избирай бонбони със захар

Ами знам по принцип  ooooh!, ама той сам си ги избира - орбит дропс и още едни имаше, забравих ги какви бяха, дето ги рекламират с една тъпа реклама. Последният път се хвана за едни за гърло, гулия актив или нещо подобно ... все на нещо такова налита...

# 29
  • София
  • Мнения: 529
Явно проблема с бабите и дядовците е повсеместен. Аз вече го удрям на камък когато обяснявам, че до три години не трябва да яде шоколад, сладки неща изобщо не трябва да яде и др. под.

При нас беше същото. Сега обаче има известна промяна - без да се карам или налагам просто им пуснах мухата колко си е харесал Дани едни книжки  Laughing Сега като ходим при тях задължително има купена нова книжка или играчка, но това все пак е много по-добър вариант от шоколад или кроасан. Другият голям успех беше, че успях да им набия в главите ползата от 1 банан или ябълка за следобедна закуска вместо плодово млекце  #Crazy Та така...дерзайте..

Общи условия

Активация на акаунт