Отнесох глоба, познайте за какво

  • 5 212
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Да си кажа, не мога да заема някоя страна - според мен и двете страни са прави - нито Донна си е изоставила детето, но от друга страна наистина всичко може да стане за секунди и...край. Аз от една страна искам синът ми да е самостоятелен, защото аз винаги съм била такава, но все още и до пощенската кутия да отида не го оставям Embarassed Ако трябва да го оставя - имам много сценарии в главата, които ми изкачат, и все още се страхувам да хо направя. От друга страна аз на 10г. седях отдавна сама в къщи, излизах си сама с ключа с децата да си играя....и си мисля, че няма нищо лошо едно 10г дете да седи в къщи след училище само и да си учи примерно...но това само го мисля, не знам дали ще го направя....времената са други...и все пак си мисля, че разликата от оставям за 5 мин. и изоставям си детето е много голяма - и струва ли едно изоставяне - 36Е??? Ако наистина им се е сторило изоставяне, в което аз се съмнявам, мисля санкциите щяха да са по-големи. А и Донна е голям и разумен човек и явно познава добре детето си - което е похвално, и му има доверие, така, че нека да оспори тази странна глоба.

  bouquet

# 61
  • Мнения: 351
като гледам темата се е обърнала на европеиски на4ин на мислене сре6ту американски на4ин на мислене, но според мен има зна4ение все пак в коя страна се развива деиствието и коментари от рода на " направила си гре6ка, признаи си" от хиляди километри не са определя6ти според мен ( но е добре да ги има, за да се види наи-малкото и друга гледна то4ка разбира се ), за6тото всеки се съобразява и живее според законите  и съ6тествува6тите об6тествени норми на държавата, в която се намира, което малко или много пре4упва мисленето му в определена посока, което от своя страна се струва пък странно за останалите.

# 62
  • Мнения: 822
Само преди 2-3 седмици в наше село имаше инцидент...Баща оставил само за няколко минути 3-годишното си дете в колата.Мисля,само да попита нещо в магазин.Зимно време хората често си оставят колите с включен двигател.Някакъв младеж се шмугнал вътре,без дори да разбере,че на задната седялка има дете.След известно време изоставил колата,но докато я открият,бащата направо полудял от притеснения.А хора всякакви,не знаеш,какъв може да е изходът при подобна ситуация.
Аз честно казано доста се притеснявам в това отношение.Тук със сигурност дори и да няма полицай наблизо,ще се намери съвестен гражданин,който да те доложи в полицията...
Мисля,че полицаят е прекалил малко само във формулировката "изоставяне".Можел е просто да разясни,че законът е такъв,че не бива детето да се оставя само.Предполагам,искал е да те сплаши...Може би и аз бих се обидила,ако ме обявят за безотговорен родител,но все пак той си е изпълнявал задълженията...
Преди време и на мен ми беше наложена глоба,когато трябваше да съм отговорна не за 10-годишно дете,а за 40-годишна жена,но законите са си закони...
Иначе сте прави,че той не е трябвало да оставя детето само... Peace

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 09:31 от niara

# 63
  • Мнения: 26
добре, де, а защо пак е оставил детето само? значи слага глоба за *изоставяне на малолетен* и си заминава... та ако някой иска да го открадне /детето/, полицията да не пречи... Mr. Green

# 64
  • Мнения: 11 327
като гледам темата се е обърнала на европеиски на4ин на мислене сре6ту американски на4ин на мислене, но според мен има зна4ение все пак в коя страна се развива деиствието и коментари от рода на " направила си гре6ка, признаи си" от хиляди километри не са определя6ти според мен ( но е добре да ги има, за да се види наи-малкото и друга гледна то4ка разбира се ), за6тото всеки се съобразява и живее според законите  и съ6тествува6тите об6тествени норми на държавата, в която се намира, което малко или много пре4упва мисленето му в определена посока, което от своя страна се струва пък странно за останалите.
Най после прикаzка на място  Peace

# 65
  • Мнения: 7 837
О, простете тогава и моята намеса в тазитема. Та аз живея сред престъпност и тук на 20 сек. убиват човек...
Ха...
Родителско самосъзнание се гради, независимо от норми и закони.
Евала за спокойствието...

# 66
  • Мнения: 1 393
Ами хайде тогава вместо да се вторачваме в не дотам съвсем еднаквата гледна точка на европейки и американки, да погледнем на въпроса като МАЙКИ.
И аз като една такава и една от всички вас, ще си позволя да ви разкажа една история:



Тези розови балони са за Ава.


http://farm1.static.flickr.com/184/390738163_6baa3cf74d.jpg?v=0
http://farm1.static.flickr.com/165/391535347_e6b3d4fa24.jpg?v=1171581452

Ще попитате: Коя е Ава?
Ами ще ви кажа.
Ава е едно малко три годишно момиченце.
Моя далечна позната от Австралия е майка на Ава.
Майка, която вече си няма Ава.
Да, момичета, Ава вече я няма.
И ако случайно искате да разберете защо, и това ще ви кажа.
Ава си отиде от този свят, защото преди по- малко от три седмици се е оказала сама в колата.
30 мин. е било ВСИЧКО, което е било нужно... за да я няма вече Ава.




............

Хайде, продължавайте със споровете дали да си оставяте сами децата.  Peace



Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 20:53 от Дивиана

# 67
  • Мнения: 11 327
Мисис Г, историята, която споделяш е много тъжна и поучителна zа всички.
Беz zначение на кой континент живеем.
Но нали zнаеш, че всеки гледа от собствената си камбанария.
Споделената от мен случка се раzвива в малко градче. Ако ставаше дума zа някой по голям град, едва ли бих се zамислила zа секунда да оставя детето само в колата. Но.. пак няма 100 % гаранция. Peace

# 68
  • Мнения: 351
темата може6е да породи 4удесна и разумна дискусия, както и да видим в разли4ните страни какви законови рамки съ6тествуват във връзка с това, не разбирам, за6то разли4но мнение е повод за подобно заяждане ( ако правилно го разбирам ).
Пак по темата и описваните слу4ки, съжалявам за малкото моми4енце Ава, но според мен има разлика дали детето е на 2,3 или 10 и 14 години. Една маика би трябвало наи-добре да познава детето си и да прецени дали може да го остави само в или до колата за малко време - ако аз смятам, 4е детето ми например реагира адекватно при сре6та или конфронтация с непознати и примерно ходи само на у4или6те ( което на 10 години е 4есто сре6тана практика в доста страни, вклиу4ително и пове4ето от нас като деца са ходили сами на у4или6те на тази възраст), то бих го оставила за 10 мин. на познато място при познати хора с уговорката да внимава за времето, когато не съм плътно до него. Това е моето мнение по темата, това, 4е авторката иска да обжалва неправомерната глоба - аз ли4но не бих го направила, за6тото не знае колко е "доброжелателен" полицая и да не стане от малко зло голямо зло.

# 69
  • Мнения: 847
Мерси за изтриването на обидните постове...

# 70
  • Мнения: 4 390
Всичко е изтрито, драга.
Беше нужно просто да изчакаш минута-две, а не да бързаш с воплите за дискриминация. Close

Отговорите към Кейси - на ЛС, ако обичаш!

# 71
  • Мнения: 2 292
Ей сега даваха по новините 6 г. момченце. Намерено изнасилено и убито.
Не си оставяйте децата сами, по мое мнение, независимо какъв е законът.
От друга страна според някои може да съм ного страхлива и с много закостеняло мислене. Такава съм си аз.

# 72
  • Германия
  • Мнения: 8 104
То хубаво, че някои майки познават добре децата си и им имат доверие, но колко доверие имате на разни непознати и познати Thinking

# 73
  • Мнения: 7 091
Преди няма и месец отвлякоха едно момче на 12 години на 5 метра от къщата му, пред очите на съучениците му и шофьора на училищния автобус. Когато го намериха 3-4 дена по-късно беше в същата къща заедно с едно вече 15 годишно момче, отвлечено преди 4 години.
Четири жестоки и дълги години, прекарани с насилник. "новото" момче е имало "късмет".
Няма какво да коментирам повече по темата.

# 74
  • Мнения: 714
Не ми остава друго, освен да ви осведомя за развитието на нещата. За който го интересува разбира се. Съвсем накратко.

Глобата ми е отменена, поради факта, че е съставена в отсъствие на нарушение.
За заплахите и неправилното тълкуване на закона получих извинение от висшестоящия на полицая.


Общи условия

Активация на акаунт