Редно ли е всеки ден да се дава месо на децата след 9 мес.???

  • 4 481
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 249
според мен децата изобщо не трябва да ядат месо
В месото се съдържат незаменими мастни киселини, витамин К и  витамин Д, които не могат да се набавят от никоя друга храна.
Ха, ха, това е за някоя номинация Laughing Не че е зле човек да звучи компетентно, но все пак съдържанието не е без значение Peace. Пък ако не знае или не е сигурен, да провери преди да се изкаже. Особено, ако държи да звучи категорично Laughing.
Та конкретно по твърденията - незаменимите мастни киселини определено не си ги набавяме чрез месото, а чрез рибата (и то тлъстата такава като сьомга, тон, скумрия), ленено масло и някои ядки. Като източник на вит. К листните зеленчуци (спанак и зеле) със сигурност превъзхождат месото. А за вит. Д - и децата знаят, че се синтезира от тялото под действието на слънчевите лъчи. Колкото до храни, богати на вит Д - да беше споменала яйцата и млякото.
Всъщност сигурно си искала да кажеш незаменими аминокиселини, но няма да задълбавам в тая посока.
По темата, както Слави е писала, специалистите по детско хранене не съветват ежедневното предлагане на месо, а редуването му с яйца и млечни. За справка -една Лиляна Трифонова, например.

# 46
  • Мнения: 2 556
На мен редовно майките, които вземат детска кухня, знаейки, че съм й върл противник, ми я хвалят  Mr. Green Най-често с думите: "И всеки ден почти е с месо" Като че ли месото е някакъв лукс  newsm78

Моите деца вкъщи ядат месо 3-4 пъти в седмицата, останалото време сме на постни яденета. Не виждам смисъл всеки ден да ядат месо. Реално ако сме на безмесен ден, често има яйце или риба в менюто. А синът ми в детската гаранция си хапва месо всеки ден - поне така предполагам, не съм гледала скоро менюто.

# 47
  • Мнения: 6 315
Това е въпрос на лична преценка на родителите, както писа Ellypr. Но е и до вкуса на детето Simple Smile според мен.

Аз съм голям месар и изпитвам физическа нужда от месо (така както други хора - от сладко) и почти няма ден в който да не ям някакво месо. Но синът ми изключително рядко яде месо и то "маскирано"  Laughing, например кюфтета с винен сос, в който кюфтетата са намачкани. Не го насилвам, гледам да му давам разнообразна храна, наблягам на плодовете и зеленчуците (установих, че обожава постни крем супи, в които слагам всевъзможни зеленчуци) и на млечните продукти.

От кухня никога не съм взимала храна.

# 48
  • Мнения: 639
Хайде и в тази тема за хранене да се разпиша и да кажа ,че обратно на това което си мислят повечето ,а именно ,че месото е необходима храна за здравето на детето и човека ,аз съм убедена ,че месото е вредна храна .Причините са 100000000000000000000000 и добре проучени.Най - важната от тях е ,че един труп/сложна материя/ с последствията от процесите които настъпват в него ,не може да бъде полезна храна.Да не говорим за химията за съхранението на този труп.

Вегетарианство- да ,при децата -да ,но добре информирано,разнообразно хранене с много млечни , зърнени продукти , соеви заместители ,плодове зеленчуци ,яйца=1000% по-добрата храна за децата.

# 49
  • София
  • Мнения: 8 932
По тази логика и откъснатия плод и зеленчук е труп на живо растение, така че стига с тия квалификации на месото. Отдавна е доказано, че соевите продукти за страшно алергизиращи, т.е. по някаква причина организма ги отхвърля. Дай да спрем да ядем и да се боядисаме със зелена боя.

# 50
  • Мнения: 639
Плод,зеленчук - труп? ?? #CrazyЗеленото определено е фешън ,нямам нищо против .

# 51
  • Мнения: 636
 Моля ви се, не се притеснявайте - и през ден е добре, и никак месо пак е добре,  и всеки ден - пак не е голяма трагедия. Чела съм всякакви професионални мнения - че трябва всеки ден, че трябва 6 дни в седмицата месо и един ден - постно, че не трябва никак да 3 годинки. Аз не се втелясвам - гледам да е разнообразно, винаги с повече зеленчуци, да не е много месото, когато е с месо. Протеини има откъде да се набавят - има и в млякото, и в бобовите храни и тн..

# 52
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хайде и в тази тема за хранене да се разпиша и да кажа ,че обратно на това което си мислят повечето ,а именно ,че месото е необходима храна за здравето на детето и човека ,аз съм убедена ,че месото е вредна храна .Причините са 100000000000000000000000 и добре проучени.Най - важната от тях е ,че един труп/сложна материя/ с последствията от процесите които настъпват в него ,не може да бъде полезна храна.Да не говорим за химията за съхранението на този труп.

Вегетарианство- да ,при децата -да ,но добре информирано,разнообразно хранене с много млечни , зърнени продукти , соеви заместители ,плодове зеленчуци ,яйца=1000% по-добрата храна за децата.
Точно така newsm10

По тази логика и откъснатия плод и зеленчук е труп на живо растение, така че стига с тия квалификации на месото.
Живеем в 21 век и информация има много- кеф ти книги, кеф ти интернет. Преди да правиш такива смешни заключения не е зле да се запознаеш с това, как се разгражда и усвоява храната. Между растителната и животинската храна има огромна разлика.
А най-лошото при месото са всички лекарствени продукти с които се тъпчат животните преживе за да наддават по-бързо и всички химикали с които се обработва месото след умъртвяването им за да се забавят процесите на разлагане.

# 53
  • София
  • Мнения: 8 932
А най-лошото при плодовете и зеленчуците е нитратите, скоито ги тъпчат, пестицидите с които ги пръскат, да не говорим за генномодифицирани храни. И ние четем Интернет. Затова нали писах по-нагоре-зелена боя и слънце.

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А най-лошото при плодовете и зеленчуците е нитратите, скоито ги тъпчат, пестицидите с които ги пръскат, да не говорим за генномодифицирани храни. И ние четем Интернет. Затова нали писах по-нагоре-зелена боя и слънце.
Мислиш, че месото не е тъпкано с нитрати ли? ooooh! Би трябвало да знаеш като четеш...

# 55
  • София
  • Мнения: 8 932
Ама чакай сега, аз не съм казала, че месото е полезно пък всичко друго е вредно, просто казвам, че е крайно отричането на месото като хранителен продукт от вегетарианците. Предполагам, че ядеш млечни продукти и яйца. В тях има всичките хормони и химикали, които ги има и в месото нали.

# 56
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ама чакай сега, аз не съм казала, че месото е полезно пък всичко друго е вредно, просто казвам, че е крайно отричането на месото като хранителен продукт от вегетарианците. Предполагам, че ядеш млечни продукти и яйца. В тях има всичките хормони и химикали, които ги има и в месото нали.
Аз не отричам категорично месото като хранителен продукт.
Все още ям млечни и яйца, въпреки че и те не ми понасят напоследък.
Няма ги всичките хормони и химикали, но да- като цяло не останаха полезни храни Tired

# 57
  • Мнения: 2 818
По тази логика и откъснатия плод и зеленчук е труп на живо растение

Аз знам само че ако заровя един картоф от него ще се появяви ново растение, а ако заровя пилешка кълка ще нахраня почвените обитатели в най-добрия случай...

# 58
  • Мнения: 170
За мен правилната формула е :3 пъти месо , веднъж риба и 3 пъти посно.

# 59
  • Мнения: 1 640
Ами,да!И аз съм за баланса на хранителни продукти от раст.и живот.произход.Но бих избрала за мен и сем-вото ми в менюто ни да имат превес рибата,яйцата,плодове и зеленчуци.Месото го предлагам 1-2 седмично--горе-долу така идва.
   Статистики и броене  на количество и честота на предлагане на разл.хран.продукти не правя!Ставам сутрин и решавам какво ще се яде.Не се замислям  дали същото сме го яли преди 1 ден или преди 2 седмици.Иначе главата ми ще бръмне от с-ки и изчисления кое,кога ,по колко.
   Съзнателно,обаче,намалявам кол-вото на месото,което аз консумирам,з-то така ми идва отвътре.А за детето-оставям го само да реши колко ще изяде от чинията.

Общи условия

Активация на акаунт