Кога започнахте да слагате детето да спи в отделна стая?

  • 1 471
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 34
Дъщеря ми е на 3 г. и 4 м.Все още спи в нашата стая,но в нейното си легло.Не го приемам като проблем-не се налага да я приспивам.Може би не е дошло все още времето да спим в различни стаи.

# 31
  • На небето
  • Мнения: 5 530
оставяте ли го да плаче ако се събуди за вода  или отивате при него,

Ей това не го разбирам???  newsm78 За нищо на света не бих оставила сина си да плаче, не съм го оставяла и като бебе, нямам и намерение сега да го правя. Аз съм на принципа, че щом едно бебе плаче, значи има причина (не инат, не налагане и т.н.). Щом плачи нощем значи е сънувал кошмар, а като се буди си казва искането сок, вода и т.н. Удовлетворява му се нуждата, ти ако си жадна не стваш ли да пиеш вода? Щом плаче от др. стая значи или се страхува от тъмното, или се страхува да е само или е сънувало нещо или се е напишкало и т.н. По травмиращо ще е да го осатвиш да плаче само.

# 32
  • България-София
  • Мнения: 573
От 3-месечни спят в отделна стая, сами и всяко - в своето си легло...
Но от 3 годишни започнаха да се примъкват по всяко време на нощта... в нашето легло.
Търся решение на проблема, за сега неуспешно. Заключвала съм спалнята, но като чуя накой отвън да хлипа - отварям, говорим си, че е тясно за всички на една спалня - резултатът е, че спят на ръба /"така нали не пречим, мамо?"/, падат, отвиват се....Споделете опит от подобна ситуация - как решихте проблема?

# 33
  • София
  • Мнения: 6 999
оставяте ли го да плаче ако се събуди за вода ...

Ако щеш вярвай дъщеря ми никога не се е будила 'за вода'. Първия месец се будеше, за да пие мляко... После вече не. Никога не съм й давала вода нощем, денем също - поне до към 7-8 месец. 

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Синът ми никога не е спал в нашето легло  Naughty Никога не е приспиван и т.н. Сънят му е много спокоен. Спа 5 год. в нашата спалня по простата причина, че нямаше къде да го отделим. Преди малко повече от година успяхме да купим апартамент, лятото оправихме детската и Михаил веднага се премести там  Wink Живот и здраве и бебчо, когото очакваме всеки момент, в най-къс срок ще бъде прехвърлен при батко си. И аз съм на мнение, че децата спят по-спокойно като са си отделно и свикват да не се страхуват от тъмното и прочие  Peace

# 35
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Спят в отделна стая от бебета. Peace

Общи условия

Активация на акаунт