Някой скоро поръчвал ли е кухня във Варна? Къде?

  • 9 571
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Много дъвкана тема, ама сума страници изчетох и пак не успях да се ориентирам точно  Thinking. Проблемът е, че ходих на 4 места и ми дават различни цени, не мога да си обясня голямата разлика. И вместо да взема решение, се оплетох още повече. В Диктатор например цената на проекта с пдч и мдф вратички се различаваше с около 350 лева, в една друга фирма бяха на една и съща цена, почти като мдф-а на Диктатор... В третата ми дадоха много ниска цена за мдф, което взе да ме притеснява - може би не са калкулирали всичко и накрая ще излезе доста по-солена сума... newsm78 Можете ли да ми препоръчате фирма от която сте доволни и като качество и като цена?
Благодаря Simple Smile

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами аз в момента чакам изпълнението на моята. При един човек, който работи сам. Отидохме заедно на борсата и аз си избрах всичко на място. Още не знам как ще стане моята, но това, което видях у братовчед ми ( правил му е доста неща ) ми хареса доста. Ще ми излезе около 1700-1800 лв за около 5 метра . Всички останали фирми ми дадоха доста над 2000 лв.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 249
А той приема ли поръчки или работи само на познати? Ако може някакви координати ще съм благодарна. Нашата няма да е голяма - около 4 метра някъде, а и на мен ми дават цени около 2000 - 2300 някъде, с изключение на едното място, дето ме съмнява, че не е калкулирано всичко...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Месечинка виторога и Джемма, ти в кои фирми си ходила?

На мен кухнята ми ще е Г-образна, около 5 л. м. дълга - навсякъде ми казват цена около 3000 лв., независимо дали ПДЧ или МДФ.

Доста ми се струва... newsm78

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Месечинка виторога и Джемма, ти в кои фирми си ходила?

На мен кухнята ми ще е Г-образна, около 5 л. м. дълга - навсякъде ми казват цена около 3000 лв., независимо дали ПДЧ или МДФ.

Доста ми се струва... newsm78


Ами аз ходих освен в Диктатор в още 2 които се намират на Цар Освободител, срещу Болницата, в посока надолу към Червения - Мебел Стил и Мебел Класик. В Мебел Стил ми дадоха най-ниската цена, имат магазин и на Сливница, между Нептун и Лятно Тракия. Освен това чакам и оферта от Солус, те са до Нептун, там не знам още каква цена ще ми дадат.
Е, поне идеята ми се поизбистри в главата, но кога ще стане реалност не знам...

# 5
  • Мнения: 3 927
Преди 5 г. си поръчах кухнята в Стилекс. Година по-късно правих там секция, малко по-късно поръчвахме там шкаф, етажерка за малката за играчките, още една етажерка.......изобщо цялата ми скромна къща е обзаведена с мебели, произведени от Стилекс. Нищо не е мръднало! Но в момента не мога да кажа какъв ми беше материла, поръчвала съм и гръцки и български Sad Thinking. Всичко е с ПВЦ кантове, машинно направени, пантите и др. джаджи - италиански. Вярно, взимат малко скъпо, но си заслужава.

Не съм съвсем в течение на терминологията, за да бъда по-конкретна, защото отдаван не съм се вълнувала от обзавеждане........но Стилекс са добри  Simple Smile

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами аз в мебелната палата и в Добрич в 2 фирми ходих. В Добрич в едната ми казаха 3000 лв, в другата- 2600. Само в една по-евтино, но пък те сега нещо не приемат поръчки (преди време питах там).
А иначе и моите кантове са машинно правени, не са лепени с ютията. И пантите ми са хубави,  както и джолито, което бях избрала- не му хареса и ми препоръча друго, което леко с пръст да го бутнеш и се затваря. Препоръчва добри материали човека, е вече ако ти не искаш е друг въпрос. Но така или иначе излиза по-евтино от фирмите, поне да е с хубави материали. Само че е ПДЧ, не МДФ. МДФ го чух, че казва за някои детайли. Може би под мивката. Не питах подробно. Не зная как работи, но мисля,че не е само за познати. Сега довършва една спалня и моята кухня до 2 седмици най- късно трябва да стане. Не съм го питала, но на лични ще ти дам телефона му, предполагам че не пречи да попиташ.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние засега най-клоним към "Ергодизайн" - имат представителство в "Аква център" и в Спортна зала. Те ни казаха цена 2800 лв. При тях си поръчахме спалнята.
В мебелната палата ни казаха 3000 лв., но ни бяха включили допълнителни неща, които ние не искаме, а освен това се забавиха с една седмица повече от обещаното за проекта, представям си какво ще е, като трябва да се изпълни поръчката...
В "Нипо" ни кааха 3080 лв., но проектът им не ни хареса толкова.
Чакаме цена от "Бурлекс".

Тането, можеш ли да пуснеш снимки на кухята си?! Praynig

На тия "Солус" така и не успяхме да им улучим работното време, но ми се иска и там да ни направят проект.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Преди месец ми завършиха кухнята.Излезе ми 3 200 лв.,но ме увериха че е от най-добрия материал с 5 год. гаранция.Разликите идват от това,че има различни плоскости както и MDF,така и ПДЧ(български,турски и т.н.)Аз много държах на бордо и единствения цвят,който ми хареса беше австрийско бордо(другите ми кафенееха) и от там  се оскъпи.Фирмата е малка,затова се и стараят доста.Общо взето съм доволна.Всичко беше както трябва и свършиха кухнята в срок.Ако решиш пиши на ЛС да ти дам адреса.
Дано не прозвучи като реклама Simple Smile
В "Солус" и аз ходих,но не ми хареса проекта.И там цената беше около 3 000 лв.

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 08:22 от Глухарче

# 9
  • Мнения: 1 167
И при нас така се получи -за един и същи проект ми дадоха 7 различни цени- Солус, Стилекс, Бурлекс,Мебелната палата-Интериор 46, Прогресо и още 2 на които не им помня имената. Спряхме се на една малка фирма която е правила на 2 мои приятелки кухните и за 2.80 л.м. ми иска около 1300 лв за BG ПДЧ , немски плот , MDF кант на горни шкафове-със стъкло, PVC кант 2см, италиански обков и т.н. Да видим какъв ще е крайния резултат. Трябва до 1 мес да е готова. КАто стане ще пусна снимки.
На всички които са трагнали по тоя труден път с избора на кухня-пожелавам успех. Мен лично ме заболя главата цял месец да ходя по фирми.... #2gunfire

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 10:08 от desiniko

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Кажете имената на фирмите, аз не мисля, че е реклама да похвалиш някой, от който си доволен.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
 Аз си я поръчах във фирма "Прогресо".Малка фирмичка с едно магазинче.Явно се мъчат да пробият и за това се стараят повече.Магазина се намира на ул."Прага" 7.Забравих да напиша преди това,че цената зависи и от екстрите които си поръчаш(кош за боклук,шкаф за бутилки и т.н.)

# 12
  • Мнения: 134
Да споделя за Солус- от там са ни другите мебели- гардероби и спалня и огледало и т.н. Късно ги открих, вече имахме кухня, а тя не е за хвалене  ooooh!  Работят качествено, винаги и за своя сметка се отзовават, ако има дребни проблеми. Най-много ме смая монтажа. Идват 5-6 момчета, светкавично сглобяват всичко и чистят наред с препарат!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Всички ли ви искат допълнително пари за транспорт и монтаж? Confused

# 14
  • Мнения: 134
солус-не! но за кухнята и диваните безсрамно ни обраха

# 15
  • Мнения: 134
и последно за солус- изпълняват отлично проектите, но не предлагат оригинални идеи и практични идеи.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз именно за това се въздържах от "Солус".Чувала съм че работят качествено,но проекта им изобщо не ме впечатли,напротив беше ужасен.Все едно да ми монтират на майка ми кухнята от преди 20 год.,обаче цената им си беше височка.И друго не ми хареса във "Солус",нищо не обясняват,нито какъв материал слагат,въз основа на какво образуват цената,нищо.Казват ти една цифра,показват ти проекта на компа и това е.
Моите транспорт и монтаж на кухнята си влизаха в цената.В темата за гарсониерите съм пуснала снимки на кухнята.Някой ако изяви желание ще пусна и тук не ми е проблем.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Сега ще видя снимките в другата тема, няма смисъл да ги пускаш и тук.

# 18
  • Мнения: 3 971
Запивсам се да следя темата

# 19
  • Мнения: 314
Смятам да поръчаме тук: http://www.metron-bg.com/
Фирмата участва в ''3-те ключа'',ако поръчаш по време на изложението има и отстъпка Grinning

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
От "Бурлекс" ни дадох цена 6500 лв. Confused
В темата за кухните харесах една, направена от русенска фирма - свързахме се с тях и до 2-3 дни ще ни направят проект с цена. По предварителни данни - там ще ни струва около 2000 лв.

# 21
  • Мнения: 6 039
 chockolina,
обзавела съм над 40 апартамента и кухня около 2000 лв знам точно как изглежда и на какво отговаря
това е куненски бокс с линейна дължина не повече от 3 метра.

до колкото си спомням твоята е 5 метра

моята например е 2.35м и струваше 4200лева преди 3 години

давам ти цени за сравнение, за да си максимално информирана
разбира се, ти решаваш кои компромиси си струват  Laughing

успех в избора Laughing

# 22
  • Мнения: 6 039
ще се амбицирам да наснимам някой кухни, до които имам достъп и ще цитирам точни цени

# 23
  • Мнения: 3 971
ще се амбицирам да наснимам някой кухни, до които имам достъп и ще цитирам точни цени

Ще съм ти много благодарна Hug Heart Eyes

# 24
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
 chockolina, тези цени за които пишеш на различните фирми едва ли са  за един и същ материал? Не всички работят с мдф , Нипо не предлагаха преди 6 месеца.
Моята кухня е от Бурлекс, МДФ с естествен фурнир и съм доволна от резултата като изпълнение,особено като сравня с приятели които използваха други фирми за същите цени. Единствения недостатък са сроковете им,които са   едно големи  newsm61, второ не ги спазиха   smile3516   Но вече и се радвам  Grinning

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Маленна, ще се радвам да видя снимки на кухни с цените им. Напълно съм съгласна с теб, кухните им много има харесаха. Моделът, който ни предложиха - не толкова, но той може да се коригира. Цената обаче ми се струва висока... Rolling Eyes

Цената на "Интериор 46" - мебелна палата "Лазур" е за ПДЧ, останалите са за МДФ (включително и на "Нипо"). "Бурлекс" ми дадоха цена и за ПДЧ - 6000 лв.

Изчакваме и предложение от русенската фирма, тогава ще решим.

Проучих въпроса за отделно купуване на материалите и изработка на кухнята от майстор - около 1000 лв. ще излязат всички материали (плоскости - германски МДФ, нарязване, обкантване, дръжки и всевъзможни механизми, плот, кантове), а труда - около 800 лв. Надценката, която си слагат фирмите е доста голяма - което е разбираемо, но все пак... ми бърка в джоба. Въпреки всичко, предпочитам фирма, някак по-сигурно ми се струва качеството...

# 26
  • Мнения: 6 039
на майстор не се вързвай в никакъв случай

режат плостости на машини, на които се изрежда целиа град и ато ти засече плоскостите, хич няма да му пука и ще ти ги монтирата засечени.

поръчай си от фирма, за да можеш да имаш претенции, при евентуални грешки, които разбира се , не ти пожелавам

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Само за сравнение и аз да кажа - кухня от постформинг/това е пдч с някакво покритие/, 5 метра и малко, 4000 лв. в софийска фирма - и това са само и единствено шкафовете, нищо друго. Това го казвам, защото ми се струва, че 2000 лв. не е реална цена, да не ти пробутат някой боклук Confused

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Казаха ни цена днес, но още не сме видяли проектите - направили са 3 различни, цената варира от 1800 до 2100 лв. За транспорт ще ни вземат 150 лв. - от Русе до Варна. В събота ще отидем до там, утре нашите ще видят проектите, но няма как да ги видим и ние... Ето им го сайта, а в темата за кухните (оттам научих за тази фирма) има и една кухня на съфорумка, направена там, която много ми хареса.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 11 340
режат плостости на машини, на които се изрежда целиа град и ато ти засече плоскостите, хич няма да му пука и ще ти ги монтирата засечени.

Какво значи "да засече плоскостите"?

# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да и на нас ни бяха казали,че могат да ни я направят и за 1500лв.Друг е въпроса как ще изглежда и от какъв материал ще е.Искам пак да ви напомня,че има различни видове ПДЧ и МДФ и от там идва и разликата в цената.Първата ми кухня за три години я изхвърлих.Още на първата година имаше опадали кантове,на места се беше издула от водата.Така ,че питайте точно от какъв материал ви я правят и от къде идват разликите в цените.Успех с нелеката задача Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Оф, не знам. Ще отидем до Русе да видим все пак какво предлагат.
Ето снимките на съфорумката, кухнята е правена в същата фирма:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105687&photo=1

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 571
chockolina, "да засече плоскостта" предполагам означава, като се реже и да тръгне леко накриво или да се отцепи парченце. Понякога ръбовете не стават съвсем прави а едни такива назъбени. Това и след като се кантира си личи. Ако е от вътрешната страна, може и така да го оставят, няма да се вижда, но ще те дразни.
Щом ви се разхожда идете до Русе, може пък и да си заслужава.
Наистина цената зависи много от вида на плоскостите. Българските и полските не били много за препоръчване, гледай да са немски, поне така подразбрах от този форум
Уффф, не знам какво да ти кажа. И при нас дойде ред на кухнята, но още не съм тръгнала по фирмите. Само като чета тук, за каква цифромания става въпрос и ме хваща страх Tired Имам един познат, който прави мебели, ако искаш ще му издиря телефона. На нас ни прави спалнята, доволна съм, но и той взема скъпичко.
Хайде успех и да разкажеш после за фирмата в Русе Peace

# 33
  • Мнения: 12
Аз поръчах преди 3 години в мебелна къща "Тема" по време на изложението "Дом, офис, вила" и ползвах 5% отстъпка от цената.Излезе ми около 2500 лв.,но аз исках много щуротии- барплот с извито стъкло на шкафчето,а то се правило само на едно място в града и ми покачи цената,стъклен барплот,метални рамки на шкафовете с релефно стъкло,по скъпи дръжки и т.н.Материялът беже от пдч.Ако бя поръчала нещо класическо щеше да ми излезе по-евтино.Там най-ме устройваше цената.Отваряй си очите,защото аз си бях начертала размерите, нарисувала модела на кухнята и обиколих половиния град с колата само да ми кажат цена.В някои фирми за едно и също нещо ми искаха с 4000лв. повече.Успех!

# 34
  • Мнения: 424
И моят ред дойде да се включа тук. Четох , четох, но време то ми тече и трябва да събирам оферти.  Насочила съм се към:
Паприкови
Бурлекс
Бит бг  / русенската/
Булдекор
Днес бях на изложението и най- много ми хареса тази на Паприкови, а и мои познати са си правили там.
Знам, че са по-скъпи, но не четох отзиви тук за тях  Laughing.
Днес видях още едни на изложението , но ми се сториха малко измилсени  Д& С...
Това ще е втората ми кухня и определно искам проект и фирма. Първата я правих с майстор - хубава е харесвам си я, но и липса заършеност. Сега искам нещо по- различно.

# 35
  • Мнения: 934
 За да не отварям нова тема имам въпрос към варненските майки за МЕБЕЛИ ДИКТАТОР. Имат офис и в Сф, така че поръчката не е проблем. ПИТАНЕТО МИ Е: ако някой е поръчвал..доволен ли е от качеството, как са цените, коректни ли са в обслужването, имат ли добри дизайнери?

Общи условия

Активация на акаунт