За колко време родихте?

  • 18 079
  • 237
  •   1
Отговори
# 210
Контракциите ми запо4наха кам 18 4аса,но не изпитвах болка 4ак кам 21 ме воле6е ве4е и имех 6 сантиметра разкритие и в 22 без 10 родих.

# 211
  • Мнения: 375
19 часа-през цялото време бях в болницата-отидох без никакво разкритие,но с контракции на всеки 15 мин.,когато ми спукаха водите всичко се разви много бързо...

# 212
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
V 4etvartak kam 11 otidoh na rytinen  pregld i lekarq kaza 4e sam s 4 sm razkritie #Crazy a no nqmah nikakvi bolki newsm12 i lekarq kaza "Ela ytre v 7, ama moje da se naloji da te dokarat i po rano" smile3521, prez no6ta v 3  bqh s leki bolki na 4 min ama iz4akah da stane 7 i togava otidoh, dadoha mi edno hap4e, v 9 bqh s 6 sm razkritie v 9 i 30 mi spykaha mehyra i togava zapo4naha bolezneni kontraktcii, v 11,00 ce rodi Martin   newsm44

# 213
  • София
  • Мнения: 344
17-18 часа... 1 седмица пренасях и трябваше да постъпя в болницата на сутринта, но контракциите почнаха към 12 през ноща.
В 3.00 постъпих в болницата със болезнени контракции на 5-15 минути и разкрития 1.5 см Sad ( отидох защото ме разтресе все едно имам паркинсон последна фаза:) )
 Там ме оставиха да се разхождам и чак към 11.30 ми сложиха окситоцин при разкритие 3см...през цялото това време  - болезнени контракции на 10на минути, но успявах да дремна между тях. Родих в 17.55 вечерта, най - гадно ми се стори шиенето... но като свърши  - бях готова пак да родя Simple Smile забравих за болката моментално и въобще не ми изглеждаше толкова дълго и мъчително. Бях бодра и енергична ( през цялото това време бях без вода и храна)
Взимах хомепатични лекарства, но не знам доколко помогнаха ( за разкритие и контракции ), това за травмата и после за епизотомията мисля, че ми помогнаха.

Бях се настроила на леко раждане, но не се оказа такова. Но пък аз го понесох леко. Докато съседката по легло дойде с 6см разкритие без болки, имаше само 2 часа бол. контракции, но беше изтощена и подтисната след това...

# 214
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първия път - като по учебник, 12 часа точно. Започна към 22.30, спах вкъщи до сутринта, отидохме към 6ч в болницата, а сина ми се роди в 10.46 Grinning
Втория път - приеха ме в болницата в 21.45, а дъщеря ми е родена в 22.06ч Mr. Green Иначе от момента, в който заподозрях, че може би имам контракции, до самото раждане бяха 2ч - а самите контракции стартираха директно на 2 минути.
Второто раждане наистина е по-бързо при повечето майки Grinning

# 215
  • Мнения: 3 478
Ами 2-3 часа някъде.Когато болките бяха вече доста силни тъкмо влизах в болницата и точно 2 часа по-късно се пръкна малката Mr. Green

# 216
  • Мнения: 1 040
За 5 часа от първите контракции до дамото рацдане. от началото контракциите започнаха на 4-5 мин. и бяха доста редовни  Wink

# 217
  • Варна
  • Мнения: 932
Към 3 сутринта започнаха първите болки , към 8 контракциите ми бяха на 15 - 20 мин , отидох към 15:30 с контракции на 3 мин и разкритие 3 - 4 см . Докато се облека , докато ми пуснат система и взех да напъвам и точно в 16:25 се роди големия ми мъж . Така че това прави около 12 - 13 часа до пълно разкритие плюс 25 мин с напъните. Беше много приятно , чакам още малко и се готвим за втори дубъл Peace

# 218
  • БГ
  • Мнения: 1 162
От подготовката - слагането на упойката - до появата на бебчо - около 2 часа!

# 219
  • Мнения: 1 043
ами самото изгонване е само за десетина минути с второто ми дете а преди това няколко часа имах контракции но леки
с първото беше малко по различно - около 8 часа силни контракции и накрая със скачане по корема за да може да слезе плода едвам за половин час го извадиха милото и то с цената на доста шев и кройка за мен и охлузена главичка за бебка  ooooh!

# 220
  • Мнения: 216
За 7 часа от първите силни контракции Grinning

# 221
  • Мнения: 133
Първият път за 4часа, вторият път за точно 50мин. Grinning

# 222
  • Мнения: 7
Всичко около 8 часа.Дано следвашото да е  по-кратко Praynig

# 223
  • Мнения: 617
Родих за три часа, след като ми изтекоха водите и тогава започнаха контракции на 3 мин.

# 224
  • Станимака
  • Мнения: 123
 Първият път за 10 часа, вторият за 2ч. и 30 мин.

Общи условия

Активация на акаунт