Титаник

  • 11 942
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 427
И си е така.Доколкото знам историята, имало е надпис отстрани "И Господ не може да ни потопи!" SickЕ т'ва ако не е наглост пък.Та точно през този надпис бил разпорен кораба.Не мисля , че Господ го е направил, не ме разбирайте погрешно, но дръзките изказвания са опасни и отключват сили , за които не подозираме, и с които не бихме искали да си имаме работа.
[/quote]За пръв път чувам да е имало такъв надпис.Навремето четох и се интересувах доста за тази трагедия.За тези думи знам, че са казвани,твърдяло се е така в пресата.Ама за надпис newsm78Ще трябва пак да поровя май.

# 31
  • Мнения: 3 423
Това е най-скучният филм на света.
Другата обида за очите ми е "Бодигард".

# 32
  • Мнения: 410
Изчетох най-старателно всичките коментари,кой плюе,кой е потресен,кой прави забележки,все пак всеки си има право на мнение Peace
И аз гледах снощи или по скоро прецъквах от канал на канал,ама все се връщах на "Титаник".Моменти покъртително много,и като се замислим,че това наистина се е случило,би било нормално да се натъжим.
Края е покъртителен.Не ви ли е боляло и вас,когато сте загубили по един или друг начин любовта на живота си(или поне сте си мислили, че е такава, в този момент).Болката от загубата на любил човек е задушаваща,граничеща с физическа Cry
Предполагам че по някакъв начин всеки е изпитал тази болка от загубата на любовта си.
Малко се отклоних от темата Blush

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Не мисля,че "Титаник" и "Бодигард" са от една категория  Naughty

И първия път ме разплака - най-много,когато оркестъра продължи да свири въпреки всичко.Но снощи го видях от гледната точка на майка и се поставих на мястото на тези жени   и как бих се чуствала аз на тяхното място smile3518 .

Естествено първия път ме впечатлиха и дрехите,лукса,любовната история ,Леонардо и Кейт,била съм на 22 , но сега - чисто човешките преживявания и реакции.

За обобщение , и аз мисля така :

...И пак се просълзих. Силен филм. `Казва` много, нормално - не на всички.


# 34
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
има далеч по-скучни филми от този... освен това, са без Лео ди Каприо  Crazy

# 35
Гледах го за ам-найсти път, но много си го харесвам и всеки път се надявам Лео да оцелее (шегувкам се Laughing) Класическа любовна история. Сигурно е художествена измислица, кои знае  newsm78

# 36
  • Мнения: 2 386
Снощи плаках на истинските сцени...
А преди години бях дете и филма не ми хареса.Сега,обаче,ме впечатли много!Именно защото се загледах в детайлите-замръзналата майка с бебчето във водата,приспаните завинаги дечица,старците в леглото,свирката на Кейт,песента на Джак,часовника на капитана..Мислех си,че тези неща се забелязват с възрастта(майките виждат сцената с децата,малките момиченца-любовната история),но не е така.Въпрос на светоусещане е..

Госпожице (забравих ти името,а не ми се търси) -момичето просто е пуснало тема,защото се е развълнувало и е искало да сподели с нас.Ако всеки ровеше в гугъл преди да пусне тема половината подфоруми нямаше да съществуват - начело с клюкарника и красива мама. Naughty
А забележката ти на английски (защо ли?) продължава да е грешна,между другото.

# 37
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Тц, не ми харесва филма. Най-странното е, че Лео, колкото и да не ми харесва, има много силни роли. Титаник не е от тях. Дразни ме, че филмът си е типично холивудски-наблягат все на любовното, а не на истинската трагедия.

# 38
  • Мнения: 2 386
Дразни ме, че филмът си е типично холивудски-наблягат все на любовното, а не на истинската трагедия.

Абе,и аз това си мислех по едно време.....ама ако беше без любовна история,кое щеше да го отличи от стандартния документален филм и дали тогава щеше да бъде касов?Съмнявам се.. Thinking

# 39
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз съм го гледала точно 5 пъти.
И всеки път плача на последните сцени....майката с двете деца, възрастните прегърнати хора, майката с бебето в ледените води....хората скачащи от потъващия кораб...., но и как до последно Лео й пееше ,за да не заспи....
Силен филм е за мен.

Когато излезе филма по екраните, казаха ,че се базира на истинска история.Възрастна жена е споделила любовната си история ....Но режисьора и сценаристите са я доукрасили ,разбира се.

Не мисля,че "Титаник" и "Бодигард" са от една категория  Naughty

.......

Така мисля и аз. Peace

ПП- А иначе Лео Ди Каприо има и по-силни роли, съгласна съм. Също - не ми е от любимите актьори,но това няма връзка с Титаник.

# 40
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не го гледах снощи. Стига ми че си изгубих времето преди години като излезе. Чела съм за историята, гледала съм документални филми - стига ми. А филма е толкова сладникав че ми се точи като мед пред очите. Да не говорим пък за Леонардо Ди Каприо. Единствената му силна роля е в "Защо тъгува Гилбърт Грей" оттам насетне ме побиват тръпки като го видя на екрана. Миналата седмица се насилих да гледам "Кървав диамант" и ме втресе та го изтрих без да го догледам.

# 41
  • Мнения: 2 229

Филмът е хубав, въпреки, че Лео, и Кейт хич не ги възприемам като двойка ...

И аз това щях да кажа - и Лео и Кейт ми харесват, но не заедно, не си отиват изобщо. Stop

Вчера не го гледах нарочно, защото винаги рева като го гледам, а и без това не бях в добро настоение само Титаник ми липсваше за пълна депресия. Grinning Гледах го на кино 97ма - целият салон ревеше та се късаше, аз издържах геройски и се разревах у нас. Голям хит беше и още тогава хората се разделиха на 2 групи - едните разправяха колко бил тъп, скучен и лигав (по-скоро мразеха Лео) и другите, които много се бяха трогнали от филма.

Прабабата на една позната е била на Титаник - от не-оцелелите. Всъщност миналата година трябваше да правя някакви справки по този повод и се разрових в интернет. Имаше списъци с пасажерите - оцелели, загинали и какво е станало с тях. От 33мата българи (може да не ми е вярна цифрата) нито един оцелял нямаше. Sad Но всичките са били 3та класа. Май нямаше жени, само мъже от 18-19 до 40 и няколко години.

Мен не ме подразни любовната история - на всеки му е ясно че тя е само една от многото, но в един 3 часов филм не могат да се проследят съдбите на всички...

За някой може да е скучен филмът - различни хора, различни вкусове. Peace Всеки се трогва от ралични неща. На мен например изобщо не ми хареса "Brokeback Mountain", умрях от скука на него и избухнах в искрен смях когато накрая на филма целият салон цивреше. Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 2 229
Между другото изпозвам темата да попитам:
Миналата година слушах един вариант на песента от Титаник, където в началото, средата и края се чуваше част от диалога (по-ключовите моменти), някой да го е слушал и да знае къде го има??

# 43
  • Мнения: 2 550
Аз пък като го гледах се насилих да рева, щото всички реваха (по принцип съм доста ревлива на филми)... овчи синдром  Joy Не успях да ревна де, но пък си похилих  Rolling Eyes Бая тъп филм...втори път не бих си причинила ужаса да го гледам  Sick

# 44
  • Мнения: 3 423
Да, не са от една категория.
Но и Титаник, и Бодигард са
безумно тъпи филми и добре,
че са артистите да се пънат,
че да догледа човек края.
Леонардо ди Каприо играе
страхотно в който и да е филм.

Общи условия

Активация на акаунт