Кажете как да подобрим комуникацията

  • 2 934
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
Я, поуспокой топката. Поведението на мъжа ти е да си показва агресията по този начин. Промени тона - и на мен да ми говорят така и да ме обвиняват постоянно за нещо бих реагирала като мъжа ти. А ти да не си зодия ОВЕН Joy?
Телец съм, но на граница с овен.  Peace
За другото си права. Естествено е като те обвиняват да се защитаваш.
Въпроса ми е как след като нещата са се забатачили да ги наместим.
И двамата имаме желание, но защо е толкова трудно да се проведе едни нормален разговор??? newsm78

# 16
  • Мнения: 4 514
Малко е тъпо да давам съвет, при положение, че снощи си мълчахме с часове, щото аз се бях засегнала от дреболия (бременна съм де Embarassed) и отказвах да му проговоря, докато не ми се извини, обаче той като не чете мисли, не знаеше какво да направи. Но тъй като при нас това се случва сравнително рядко, ще си позволя да те посъветвам. За почни ти първа. Кажи му: Мило, еди кое си ме притеснява. Искам да си говорим повече, да си споделяме. Знам, че си изморен и знам как се чувстваш, не искам да те обиждам и не искам да се караме, защото те обичам. Ето какъв е моят проблем..... Ти как мислиш? Или нещо от сорта. Абсолютно съм съгласна, че трябва да се поставиш на мястото на другия и че не трябва да се оставят наболели проблеми за "после", щото това после никога няма да дойде, само ще се натрупат нови неща. Важното е да си искрена, да го гледаш в очите и да се стараеш да си усмихната. Човекът, колкото и да е сбъркал, не трябва да се чувства като на съд все пак, а да знае, че срещу него стои любимата жена. Не му крещи и не го обиждай. И аз да съм, ако ме обиждат постоянно, последното, което ще искам, е да се сдобряваме.
Ами това е от мен. Желая ти успех и пиши има ли напредък! Hug

# 17
на приказки е лесно и мисля, че всички го знаят или поне заинтересувалите се от проблема.

на практика обаче се иска доста воля, стискане на зъби в началото и т.н.

после всичко си идва на местата от само себе си.  bowuu

# 18
  • Мнения: 2 388
на приказки е лесно и мисля, че всички го знаят или поне заинтересувалите се от проблема.

на практика обаче се иска доста воля, стискане на зъби в началото и т.н.

после всичко си идва на местата от само себе си.  bowuu

Прав си. Тя теорията е едно, ама иначе....да са ни яки дупетата.

# 19
и то МНОО яки!
само ЯКИ не е достатъчно  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 425
Купете си мегафони:   ruporuu

 moresmile

# 21
Купете си мегафони:   ruporuu

 moresmile

и яко тонколони и волумето на МАХ  Mr. Green

# 22
Моя приятел е зодия овен направо УЖАС  постоянно си крещим  #Cussing out Няма оправия и аз незнам как да се оправям

# 23
  • Мнения: 705
Пробвате ли с помощни материали? Бира, вино,  ракия, уиски... Че и кино помага понякога.




 

# 24
Здравейте
Попадали ли сте на книгите на Джон Грей:
Мъжете са от марс,жените са от венера   и
Марс и венера в леглото.
На мен ми бяха много полезни.Едно време си мислех,че сме еднакви,и,ползвайки златното правило да се поставя на негово място,само бърках.Ние сме различни!
Накратко:мъжете мълчат,не обичат да говорят,затова по-добре да слушат.Но когато жената се оплаква,те го приемат като атака и контраатакуват(защото приемат,че тяхна отговорност е да направят любимата щастлива-щом не е-вината е тяхна)Затова да се подчертава,че като я слуша,и помага,тя е доволна много от него,но като жена има нужда да помрънка,а той да я гушне.
Е,не съм д-р Грей,сори

# 25
  • Мнения: 1 470
Дайте моля съвет. Как да започнем с партньора ми да се разбираме?
Зациклили сме и се въртим в омагьосан кръг. Опитите ни за разговори приключват с крясъци или
демонстративно напускане на стаята от негова страна.
Опитвам се да бъда търпелива с него, но изпушвам. А когато му кажа в очите какво мисля,
той изпада в ярост че съм го обиждала и наричала какъв ли не. Вярно е, че доста често не си премервам приказките, но то е провокирано от някаква негова неадекватна постъпка. Той не разбира, че моето поведение е следствие на неговите действия /или съответно бездействия/. После моите думи се обръщат в удобната посока и започва скандал затова какво съм казала, а не за това, което е провокирало моята грубост.
МОЛЯ дайте съвет, защото е непоносимо.
На път съм да се откажа, просто вече не издържам.
   И при нас е горе долу същото,само дето мой човек най-безцеремонно ми задава въпросът-Кога ще ти идва...?!-а имаме три деца и 8г.брак...Ако някой е намерил начин да накара мъжете да говорят,ще съм му много благодарна да го сподели с нас!  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 817
Mai wuw wsjaka wruzka si gi ima tia periodi... Hug

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 15:38 от ZiMa

# 27
  • Мнения: 216
Дайте моля съвет. Как да започнем с партньора ми да се разбираме?
Зациклили сме и се въртим в омагьосан кръг. Опитите ни за разговори приключват с крясъци или
демонстративно напускане на стаята от негова страна.
Опитвам се да бъда търпелива с него, но изпушвам. А когато му кажа в очите какво мисля,
той изпада в ярост че съм го обиждала и наричала какъв ли не. Вярно е, че доста често не си премервам приказките, но то е провокирано от някаква негова неадекватна постъпка. Той не разбира, че моето поведение е следствие на неговите действия /или съответно бездействия/. После моите думи се обръщат в удобната посока и започва скандал затова какво съм казала, а не за това, което е провокирало моята грубост.
МОЛЯ дайте съвет, защото е непоносимо.
На път съм да се откажа, просто вече не издържам.
   И при нас е горе долу същото,само дето мой човек най-безцеремонно ми задава въпросът-Кога ще ти идва...?!-а имаме три деца и 8г.брак...Ако някой е намерил начин да накара мъжете да говорят,ще съм му много благодарна да го сподели с нас!  bouquet
ние с мъжа ми от самото на4ало споделяме вси4ко и всеки ще прегазим на пътя си ако обиди един от нас и лайняно въже ще прехапем за да сме с другият и така но наистина въпроса е в диалога и не в едностранният разговор нау4ете се да правите компромис защото е хубаво освен да ти подаряват и ти да радваш с подаръци( жестове) бъдете мили един с друг зашото не знаете с какво ще се борите утре и колко сили ще ви трябват. ако се страхувате 4е ще си изпуснете нервите а трябва да обсъдите проблем тренирайте с писмо и го преписвайте докато ви прозву4и мин. обидно, никога не вкарвайте стари слу4ки за които ве4е сте се карали и дори да не сте, дръжте се към въпроса и се уверете 4е 4увате какво ви казва другият ако не сте сигурни какво има в предвид попитайте за уто4нение( не е 4ерта на тъпите а напротив- като питаш зна4и те интересува а няма по-важно нещо от това да докажеш 4е те интересува и сте от един отбор) много се надявам да съм ви помогнала поне малко и не с еопитваите за комплексирате проблемите: кратко ясно и то4но( някой мъж би добавил "и на ум"- това за да ви развеселя хахаха) Peace

Общи условия

Активация на акаунт