дете е, все пак...

  • 4 637
  • 101
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
Преди няколко дена един съсед ме видя и попита какъв пол е детето ми. Като разбра, че е женско, каза - е, нищо, де..., все е детенце. Тоест и момичетата са деца, нищо, че не са момченца, така се е случило... Стана ми много смешно. Чувала съм и навремето за бащи, които се сърдят на жените си, дето не са им родили момчета. Става въпрос за преди 20-30 години, не чак толкова отдавна... Не знам има ли още такава нагласа у някои хора? Явно има де....

# 1
  • Мнения: 3 423
Има, не е като да няма.
Трябваше да му кажеш,
че ебливите татковци
правят момичета, пък
мързеливите - момчета.
Да ти завиди кучият син.

# 2
  • Мнения: 5 370
Преди няколко дена един съсед ме видя и попита какъв пол е детето ми. Като разбра, че е женско, каза - е, нищо, де..., все е детенце. Тоест и момичетата са деца, нищо, че не са момченца, така се е случило... Стана ми много смешно. Чувала съм и навремето за бащи, които се сърдят на жените си, дето не са им родили момчета. Става въпрос за преди 20-30 години, не чак толкова отдавна... Не знам има ли още такава нагласа у някои хора? Явно има де....

Има, и още как.
И то у млади мъже, най-странното. Когато веднъж разправях на приятел на девер ми как мъжът ми ме носи на ръце, той каза:"МИ ще те носи , ами, нали МОМЧЕ си му родила". Sick

# 3
  • Мнения: X
Е, можеше да му кажеш, че е по-добре женско, та да се върне е_ано и да те целуне, отколкото мъжко- да се върне пияно и да те бие.Баси!! Тя ,простотията не ходи по гората ,че ако ходеше -нямаше да има дървета.

# 4
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Това с момичетат и момчетат още го има в нагласат на някои хора.Най-станно ми се струвало,че те дори не се притесняват толкова дали ще е добре и здраво,а какъв ще му е пола ooooh!.Предполагам,че за повечето хора вече е отживелица,но още си има такива на които ако не им се роди момче,света им е крив.Същото се отнася и за имената,все още има хора които държат децата да са на баби,дядовци и т.н,това е накакво насъдено чувство за дълг към родителите по-скоро,мисля аз! newsm78

# 5
  • Мнения: 1 364
На мен също познати са ми казвали "нищо, че първото е момиченце, второто ще е момче" Много странно изказване и то от млади хора.

# 6
  • Мнения: 2 891
А представяте ли си как би се държал, ако имаше само момичета? Сигурно нямаше да може да спи! Е..ти тъпака!

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има, има. Една приятелка скоро роди. Мъжа й- лекар, викаше "ако не е мъжко- не е от мен". Приятелката ми извади късмет.

Аз пък искам и следващото ми да е момиче Flutter

# 8
  • Мнения: 2 070
Пък аз чистосърдечно си признавам, че исках, имам и искам пак да имам момиче. И винаги се радвам повече, ако някой ми каже, че ще има момиче.
Иначе това, за което говориш си е просто традиция и то все още доста разпространена.

# 9
  • Мнения: 7 474
Има такива за жалост, има и такива , които карат до момче ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 273
Хихи най-интересното е че от тях "зависи" дали ще са момчета или момичета децата Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 734
 Чак не ми се вярва, че има такива умственоскопени хора Shocked

# 12
  • Мнения: 2 070
Има такива за жалост, има и такива , които карат до момче ooooh!

Оооо, имам такива познати, които карали до момче, но го докарали до четвъртото момиче и внучките им и те са момичета...  Joy

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
имам приятелка от детството. има 3 сестри и един брат-най-малкото дете. някои наистина карат до мъжко. ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 942
Ох аз каквато съм кибертлийка сигурно щях да го навря нейде ... Много мразая подобен бебешки сексизъм  Mr. Green И аз като Рени бих искала да съм само женска майка  Flutter

# 15
  • Мнения: 1 273
имам приятелка от детството. има 3 сестри и един брат-най-малкото дете. някои наистина карат до мъжко. ooooh!

Да ви кажа по тоя повод имам шест братовчетки Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 942
 Confused Нещо се улях с броя на еднаквите постинги  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 2 374
За съжаление я има все още тази тъпа нагласа.Ето един пример: Приятелка на сестра ми,женена за сириец.Идва си лятото в България.Бременна е за 3-ти път.Има 2 момичета.Сириецът и казал:Ако и сега не ми родиш син,ще си взема 2-ра жена.
 #2gunfire
Нямам информация момче или момиче е родила.

# 18
  • Мнения: 4 916
Един колега от университета чака бебе и е казал на приятелката си, че ако е момче, ще й купи кола. И тя му обещала да ражда момче.  Hug За хора под 30 г. говорим все пак  ooooh!

# 19
  • Мнения: 7 112
Накрая всички узряват за истината, че който няма момиче няма деца.
 Grinning

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Има, не е като да няма.
Трябваше да му кажеш,
че ебливите татковци
правят момичета, пък
мързеливите - момчета.
Да ти завиди кучият син.
Ами тя Лиска ти го е казала, аз нямам какво повече да добавя ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 Все още много мъже си искат момчета и уж под формата на майтап все си го споменават. Майтап, майтап, ама накрая истина.
 Кой ли не се изреди да пита мъжът ми какво дете иска докато бях бременна ooooh! и много учудени, че няма предпочитания.

# 22
  • Мнения: 14 490
много забавно Grinning
на приятел на баща ми /да уточня дипломат от кариерата, не селяндур да кажеш/ му се ражда бебе. баща ми го пита по телефона какво е и той отговаря с мъка в гласа "като твойто" /момиче де Grinning/
братовчед на баща ми така беше решил да кара до момче. добре че още на третото улучи иначе... ooooh!

# 23
  • Мнения: 293
наследник искат хората ooooh!

Ей, как не се усетих - хората явно и за мен са мъжете, леле, леле, е са ше ми каже Сопранов Tired

# 24
  • Мнения: 14 490
сега като се замислих се сетих че това го има и в другите държави, не е балканска простотия. чела съм за много известен американец с две дъщери и син. синът му обаче имал дъщеря и какво щастие било да му се роди син който да продължи името. Crazy

# 25
Около мен пък, всички искат момиче. И бъдещите майки и татковците. И ние с момчетата тайничко завиждаме на момичешките майки. Еееех! Blush А и според мама, която има и момче и момиче:
Накрая всички узряват за истината, че който няма момиче няма деца.
 Grinning

# 26
  • Мнения: 332
Познавам две момичета, на които бащите ми са ги изоставили, щото не били момчета и до ден днешен не са ги потърсили. Аз на  това немога да намеря никакво логично обяснение  Shocked
Та нали и тях жена ги е раждала?  Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Накрая всички узряват за истината, че който няма момиче няма деца.
 Grinning
Е, сори, ама и това е също толкова просташко изказване, колкото и повода за темата Crossing Arms
Аз имам син и го обожавам. Да ми даде Господ и момиченце, и него ще обичам с цялото си сърце. Съпругът ми също. Децата са деца, наши, независимо от пола  и здравословното си състояние. Всичко друго са пълни глупости Naughty

# 28
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
От някъде съм чул за един, който не говорел на жена си, защото му родила момиченце. Децата да са живи и здрави, пък дали са момчета или момичета няма значение.

# 29
  • Мнения: 3 405
Абе тия мъже като са взели да се тръшкат, като че ли не знаят, че пола се определя от техните сперматозоиди (пък може и да не знаят).

# 30
  • Мнения: 2 553
Ужасно е, но за съжаление все още има хора, които смятат, че момчето е по-дете от момичето.Та по този повод македонците казват "Имам две дЕца и две мОмичета"  (големите букви са с ударение  Joy) т.е. мОмичетата не са към дЕцата  Joy Joy Joy

# 31
  • Мнения: 656
То както си е приказката - мъжко искат, ама на женско се радват.
Или пък - момчето е за гордост, а момичето - за щастие.
Нашият татко е горд и щастлив ( в тази последователност - първо момче, а после и момиче).
Обаче малката как умее да иска от него, а колената на тати му омекват само да разтърси косите си, а пък от целувка....

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Като родих, в стаята ни имаше едно момиче, което беше адски притеснено заради мъжа си, защото е родила момиче. А пък моя даже напираше за мома.

# 33
  • Мнения: 9 990
Жалка е истината към днешна дата.В стаята, след като родих аз имаше една женица-реве.....момиче родила.Мъж и не дойде да я изпише.Самичка си тръгна.Дадохме и дрехи, пари за такси....още я мисля тази жена дали живее с този оплодител.После се случи и на мен нещо подобно-един дядо ми вика-а, моме, да вземеш едно мъжко да рОдиш/ то така се ражда щото/, че това не си е работа.Защо, питам го аз-не ме е боляло ли, не съм се пънала ли, женското не е човешко ли, какво?Не било стока и толкоз.Ма , викам, като аз съм женско и не съм стока-що чакате от мен мъжко да ви раждам и въобще да ви раждам-раждайте си вие-мъжете... ooooh!И тези дни-питат ме-какво ще е второто-гордо се пъча и отговарям-момиче/ поглед блести!!!/ЕЕеее, чувам после-нищо.Какво нищо, питам.......?Ами че няма да е момче, отговарят.....
Жалка е истината хора, жалка.....

# 34
  • Мнения: 1 418
На моя съседка мъжът и са 5 сестри и той.
И понеже майка му раждала все момичета(карали до 5)последната я кръстили Доста,след което се родил синът.
За мен това е пълна простотия!
Важното е да са живи и здрави децата,не какъв пол са.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 243
Жалка е истината към днешна дата.В стаята, след като родих аз имаше една женица-реве.....момиче родила.Мъж и не дойде да я изпише.Самичка си тръгна.Дадохме и дрехи, пари за такси....още я мисля тази жена дали живее с този оплодител.После се случи и на мен нещо подобно-един дядо ми вика-а, моме, да вземеш едно мъжко да рОдиш/ то така се ражда щото/, че това не си е работа.Защо, питам го аз-не ме е боляло ли, не съм се пънала ли, женското не е човешко ли, какво?Не било стока и толкоз.Ма , викам, като аз съм женско и не съм стока-що чакате от мен мъжко да ви раждам и въобще да ви раждам-раждайте си вие-мъжете... ooooh!И тези дни-питат ме-какво ще е второто-гордо се пъча и отговарям-момиче/ поглед блести!!!/ЕЕеее, чувам после-нищо.Какво нищо, питам.......?Ами че няма да е момче, отговарят.....
Жалка е истината хора, жалка.....

Ужас, направо ме разби! Знаех си, че все още има примати с подобни схващания, ама чак толкова простотия как може! В моя социален кръг не съм се сблъсквала с такова деление на половете, досега поне.

# 36
  • MUC
  • Мнения: 297
Ужас, това е страшно бе, хора! Дето казвате, тия мъже не са ли от жени раждани...  ooooh!

Глупаци!

# 37
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Е, и аз искам 2-то да е момче, но за разнообразие, не от болни амбиции.

# 38
  • Мнения: 3 251
Има я и обратната страна на медала... Като кажа,че имам 2 момчета и най-често реакцията на по-възрастните е: Горката!Ама нищо де, да са ти живи и здрави...Което пък на мен ми е неприятно, като са синове, не ги обичам ли или те не ме обичат.
А по темата, един познат чакаше внуче от втората си снаха с надеждата да е момче вече/при 3  родени вече внучки/. Обадиха се от родилното и пак момиче. Не съм го виждала такъв грохнал, обърна се към големия си син, почти насълзен и му вика: Е, на сега ми затрихте рода вече!
Не мисля, че е нормално такова държание, все пак дали е момче или момиче, нали негова кръв носи,ама то простотията...нали знаете продължението на лафа?

# 39
  • Мнения: 9 990
Патриархат...наследник....некви такива..... Whistling
Ама после-гледайте ме на старини, нали? ooooh!

# 40
  • София
  • Мнения: 12 554
Накрая всички узряват за истината, че който няма момиче няма деца.
 Grinning
Е, сори, ама и това е също толкова просташко изказване, колкото и повода за темата Crossing Arms
Аз имам син и го обожавам. Да ми даде Господ и момиченце, и него ще обичам с цялото си сърце. Съпругът ми също. Децата са деца, наши, независимо от пола  и здравословното си състояние. Всичко друго са пълни глупости Naughty


В духа на темата - съгласна съм, че деленето на децата и вманиачаването на някои бащи да имат синове е голяма простотия, но също толкова просташко е и изказването на Рони. Съжалявам, но аз имам син и не смятам, че нямам деца.  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 157
Майсторлъка не е да бокнеш краставица и да извадиш краставица.Майсторлъка е да бокнеш краставица а да излезе слива.При това казват,че бащите на момиченца са художници.А аз от личен опит знам , че искат момчета, но всъщност в последствие момичетата им стават слабост. Joy

# 42
  • Мнения: 2 229
Майсторлъка не е да бокнеш краставица и да извадиш краставица.Майсторлъка е да бокнеш краставица а да излезе слива.При това казват,че бащите на момиченца са художници.А аз от личен опит знам , че искат момчета, но всъщност в последствие момичетата им стават слабост. Joy

Просташко ама готино. Joy

А съседът дето това ти го е казал -->  Sick
Ти какво му отвърна??

# 43
  • MUC
  • Мнения: 297
Патриархат...наследник....некви такива..... Whistling
Ама после-гледайте ме на старини, нали? ooooh!

Мда, гледайте ме, обаждайте се, що не се сещате за нас...

Но при нас е малко по-различно, проблемът очевидно е в имената, брат ми при едните баба и дядо (аз съм кръстена на един от тях, брат ми на другата баба) никога не е бил обект на особен интерес. Сега след години, като останаха съвсем самички - ама той Евгени що не се обажда, защо не идва да ни види... Ми... сетихте се, че имате и друго внуче!  Tired

Това с имената и половете като определящ фактор за отношението винаги ми е било много неразбираемо...

# 44
  • Мнения: 1 355
Струва ми се, че тази глупост се корени в наследяването на името от момчето. Ако е момиче - може да си смени фамилията, а после децата и ще носят тази на съпруга. Т.е. няма какво да ги свързва (бъдещите баба и дядо) явно с поколението и. Не мога да намеря друго обяснение.
В Китай стигали дори до там, че убивали новородените момиченца, защото законът им позволявал да имат само по един наследник. Идиотщина. Сега ги чака демографски срив, защото няма достатъчно момичета за всеки кандидат съпруг.
Някъде бях чела, че отношението на родени момичета/момчета е почти постоянно. Имаше и една теория, че се раждали повече момчета преди война. Детето е дар Божи и носи генетичната информация и на двамата родители, независимо дали е момче или момиче.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 320
Наши познати, живеят в родопския край и казват, че там като се роди момиче и камъните плачат!!!  Shocked

Аз лично не го разбирам това!

# 46
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 395
Лошото е, неща от този род може да се чуят и от жени. Когато бях бременна една баба каза на моят мъж "съжалявам, но бебето ще е момиче". Той  се зарадва страшно много и и отговари "какво съжаляваш - аз съм направил това което искам".
Жалко е когато така мислят и млади хора.

# 47
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
Майсторлъка не е да бокнеш краставица и да извадиш краставица.Майсторлъка е да бокнеш краставица а да излезе слива.При това казват,че бащите на момиченца са художници.А аз от личен опит знам , че искат момчета, но всъщност в последствие момичетата им стават слабост. Joy

Просташко ама готино. Joy

А съседът дето това ти го е казал -->  Sick
Ти какво му отвърна??
ааа, нищо, кво да му кажа, засмях се. човекът е треньор по футбол, все пак. нищо лично към футболистите Laughing Peace покрай този жоро01, това `все пак` не ми слиза от устата  Embarassed Laughing

# 48
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
.. пола се определя от  хромозомите, които се носят от сперматозоида ..... в яйцеклетката има само Х хромозома  ... мъжката е Y

 а , за това, че и камъните плачат ...може би идва от там, че едно време са считали живота на жената  по- голямо тегло от този на мъжа .....

# 49
  • София
  • Мнения: 5 605
Това с момичетат и момчетат още го има в нагласат на някои хора.Най-станно ми се струвало,че те дори не се притесняват толкова дали ще е добре и здраво,а какъв ще му е пола ooooh!.Предполагам,че за повечето хора вече е отживелица,но още си има такива на които ако не им се роди момче,света им е крив.Същото се отнася и за имената,все още има хора които държат децата да са на баби,дядовци и т.н,това е накакво насъдено чувство за дълг към родителите по-скоро,мисля аз! newsm78
Peace

# 50
  • Мнения: 2 229
Ми аз прекъсвам "безценното" фамилно име на 7 поколения, айде някой да ми каже нещо. Crossing Arms

# 51
  • Мнения: 5 577
Малко или много всеки има претенции, аз например не искам женоря - искам второто пак да е момче.

П.П. Не съм бременна. Хипотетично. Laughing

# 52
  • Мнения: 293
Верги, то и аз искам момче. Но не защото няма кой да наследи рода ни и т.н.

# 53
  • Мнения: 7 112
Накрая всички узряват за истината, че който няма момиче няма деца.
 Grinning
Е, сори, ама и това е също толкова просташко изказване, колкото и повода за темата Crossing Arms
Аз имам син и го обожавам. Да ми даде Господ и момиченце, и него ще обичам с цялото си сърце. Съпругът ми също. Децата са деца, наши, независимо от пола  и здравословното си състояние. Всичко друго са пълни глупости Naughty


В духа на темата - съгласна съм, че деленето на децата и вманиачаването на някои бащи да имат синове е голяма простотия, но също толкова просташко е и изказването на Рони. Съжалявам, но аз имам син и не смятам, че нямам деца.  Mr. Green
Просташки да поясня, че имах син. И идея си нямате колко чакано и желано беше моето момченце. Всяко дете е желано и искано от хората, които са го създали с любов. А използването на усмихващото се човече  Grinning беше точно контрапункта на това, което е накарало karmacoma да пусне темата.   bouquet

# 54
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Има една стара приказка че жена се целува три пъти в живота - на сватбата, като роди мъжко и като я погребват.
А иначе съседката ми като разбра че и второто е момче и ми каза че щом нямам момиче все едно нямам дете. И като гледам аз и брат ми как се отнасяме към майка ни наистина е така. Брат ми и родителите ни живеят в една къща, но аз знам по-добре от него болни ли са, от какво имат нужда и т.н.

# 55
  • Мнения: 5 620
А най-странното е, че в едно село, където бях по работа една баба се вайкаше, че дъщеря й е с увреждане. А има здрав син. И, като я попитах, за синът й, тя ме застреля, че по този край повече обичали и държали на дъщерите. Доста се учудих, защото моя дядо например не е искал да ме кръщават на него, защото името си на жена не давал и хич не му беше приятно, че съм се родила момиче. Sick А жената поясни, че момичетата са по-милостиви и повече се грижат за родителите си, затова те не държели толкова на синовете си, а предпочитали да имат момичета. После едно момиче от същия край разказваше, че има по-голям брат и баща й много държал тя да е момиче и много се е радвал, когато се е родила.
Така че - има го и обратното отношение сред старото поколение. За мен са грозни и двата модела, де. Децата са си деца, какво има да ги делим.

# 56
  • Мнения: 91
Имам две дъщери,на 13г и малката на 11м,щастлива съм  и съм горда майка на две принцеси Hugно и при мен имаше коментари от рода ,пак ли ,ами да е живо и здраво,нищо че е момиче,ако щете ми вярвайте,ама им теглих майна и то на роднини #2gunfire

# 57
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Сетих се за една лелка, която много държеше синът й да имал наследник, като че ли тя е английската кралица.  Mr. Green
А приказката за художника е вярна. Моят баща е художник и на - има три момичета. Професионалист във всичко.  Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 1 511
Сетих се за една лелка, която много държеше синът й да имал наследник, като че ли тя е английската кралица.  Mr. Green
А приказката за художника е вярна. Моят баща е художник и на - има три момичета. Професионалист във всичко.  Laughing

Ти ме уби!  Laughing
Браво на баща ти! newsm10

# 59
  • Мнения: 1 942
Сетих се за една лелка, която много държеше синът й да имал наследник, като че ли тя е английската кралица.  Mr. Green
А приказката за художника е вярна. Моят баща е художник и на - има три момичета. Професионалист във всичко.  Laughing

Хе хе хе и моя е по професия и призвание е художник и сме две сестри  Laughing Но пък много уважавани художници имат синове  newsm78 Хм, мисля, че трябва да си сменят професиите и хобитата  newsm78

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
А най-странното е, че в едно село, където бях по работа една баба се вайкаше, че дъщеря й е с увреждане. А има здрав син. И, като я попитах, за синът й, тя ме застреля, че по този край повече обичали и държали на дъщерите.


Моята баба имаше такава приказка :"Блазе на тая майка която има син, ама благатка тая дето има дъщеря". Като я питах какво значи, тя ми обясни, че за момче се "завижда", че е продължител на рода. Но облажавали (разбирай добронамерена завист - бяла) женските майки, защото рано или късно момичето ще дойде на хала на майка си. Ще може да разбере как се е чувствала и то на собствен гръб. Не сте ли забелязали, че след определена възраст, започвате да мислите като майките си. Ами мамите на по-големи деца, не се ли улавяте, че се притеснявате от същите неща, които някога са притеснявали майките ви. Не ви ли се е случвало в дадена ситуация да си кажете "сега разбирам как се е чувствала майка ми".
Затова някъде може да има такова отношение към момичетата.
Но според мен децата са си деца и не трябва да има по-важни  по-маловажни.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Братът на дядо ми бил много потресен, когато се родила майка ми, а пък после и леля ми - тогава бил ни жив, ни умрял. Crazy Все едно той щял да ги гледа... Поне е бил пощаден и има 2ма сина.
Ние с мъжа ми не сме имали претенции за пола, само усещането, че ще имаме дъщеря (нали и той художник  Mr. Green), но свекър ми и зълва ми само за момче говореха, когато докторите ми казаха пола, отговорът беше "ааа, те сигурно са се объркали" Close След като все пак се роди момче, репликата премина в "То само ще се определи по-нататък"  Sick Много ми се искаше да цапна някой! Ама иначе й се радват много....

За следващо дете хем ми се иска момче за цвят Laughing, от друга страна имам толкова роклички и момичешки дрешки, които не си струва да бъдат запокитени толкова бързо. Blush

Леля ми пък само за момиче мрънка, тя винаги си е мечтала за момиче, но си няма, щастлива беше за дъщеря ми, но преди раждането казваше - "ако е момче, не ми го води". Сега така говори и за евентуалните й бъдещи внуци - "ако е момче, майка му да си го гледа, ако е момиче - аз". Кофти ми става за евентуалната й бъдеща снаха....

# 62
  • Мнения: 2 792
 Всъщност замислете се народопсихологията е тази, която гради традициите и желанията към определен пол. След като 5 века сме били под чуждо управление или робство (трактовката може да бъде различна, но всъщност  е едно и също) след това войни са се водили, жените са теглили най-много (при прочита на този  ми синтезиран антропологичен анализ на близо 6 века, със сигурност един антрополог би си направил харакири  Mr. Green).Всичко това се е размило във времето и останало единствено идеята, че е хубаво да имаш момче, а да имаш момиче е кофти късмет, но поправим, пък нали е наше, ще си го гледаме.
  Цялата заигравка с важността на пола на детето принципно ми се губи, аз дори не знаех пола на децата, преди да ги родя, е вярно имаше някакви предположения по видяното на видеозон и в двата случая погрешни  Crazy

# 63
  • Мнения: 389
Патриархална боза! Аз съм свидетел на отношението на дядо ми към вече порастналите му деца и хич не е красиво.

Майка ми има по-малък брат, който съвсем чистосърдечно мога да нарека "непрокопсаник". Просто човека е леке и освен деца, в живота си друго не е направил. Образованието му е завършено с клизма и ден не е работил по специалността си, ами все върти някакви дребни далавери. Последния път като го видях беше изсухлен и телефона му звънеше с класиката "Като смок съм жаден...".

Обаче!!! ... той е син и следователно се радва на безрезервна подкрепа от страна на дядо ми - от покриването на разноските по блъснатата кола и безплодните му опити за гурбет в Англия та чак до приписване на абсолютно всички имоти на негово име. Майка ми от баща си е получила 200 лв. за полилей като се е омъжила. Същият този любящ баща е звънял да й реве, че нямат пари за хляб, за да му праща тайно. Работата допълнително се украсява от факта, че ние сме две сестри, а вуйчо ми има син - наследник на името. Дядо ми примря от кеф като разбра.

Халал да им са имотите! Винаги сме се оправяли сами. Заради мама ми е обидно. Тя е уважаван лекар и страхотен човек, а онзи е едно нищо. Обаче е син! Злорадо чакам дядо ми да рухне след цял живот редовно пиене, за да видя вуйна ми дали ще го прибере да го гледа в апартамента им с испанска теракота.  hahaha

# 64
  • Мнения: 490
Хахаха скоро май няма да си легна ....
Има ли още такива" гъби"?

# 65
  • Мнения: 871
Когато бях бременна с голямата ми дъщеря, свекър ми не искаше и да чуе, че ще има внучка. Тогава му заявих, че проблемът си е негов. Естествено, като родих дъщеря ми тя му стана любимка и до ден днешен му е. Проблемът му беше , че няма кой да кръсти детето на него #Crazy. Дъщеря му роди син и естествено не го кръсти на него, има възмездие.
Обаче Naughty аз пак забременях и пак с дъщеря...Тогава свекър ми ме дръпна и ми каза : Значи за втори път ме обиждаш, така ли? Естествено, аз недуомявах за какво ми говори, а то к'во било. За втори път съм го обиждала, раждайки момиче ooooh! Аз пък, как можах да го направя, горкия човек съсъпах го...ама неволно Cry Тогава ме попита с тайна надежда как ще го кръстя , а аз му казах както реша. Когато се роди я кръстих на майка ми Heart Eyes
Ей на такива умствени инвалиди се ядосвам. Вместо да каже благодаря , че ми роди две здрави внучета, той ми говори , че съм го обиждала...Добре че синът му не е такъв!!!!! И ние искахме момче (аз винаги съм искала), но сега сме много щастливи с 2 -те ни дъщери Peace

# 66
  • Мнения: 1 364
Познавам две момичета, на които бащите ми са ги изоставили, щото не били момчета и до ден днешен не са ги потърсили. Аз на  това немога да намеря никакво логично обяснение  Shocked
Та нали и тях жена ги е раждала?  Rolling Eyes


Майтап ли си правиш???

# 67
  • Мнения: 3 611
Има, баща ми е такъв.
Цял живот ми опяваше що не съм се родила момче, шъ кажеш, че от мене zависи  Crazy

На майка ми нивата била "ялова"  Shocked
Ми то с квот я посееш, бе...  Wink

Да се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли...  newsm78

# 68
  • Мнения: 1 495
А иначе съседката ми като разбра че и второто е момче и ми каза че щом нямам момиче все едно нямам дете. И като гледам аз и брат ми как се отнасяме към майка ни наистина е така. Брат ми и родителите ни живеят в една къща, но аз знам по-добре от него болни ли са, от какво имат нужда и т.н.
Преди няколко години случайно разговаряхме с една възрастна жена, която като видя, че майка ми има две дъщери каза нещо подобно, че е щастливка, че има две момичета. Тя имала син и дъщеря и живеят заедно със сина, но с него малко разговарят, а като дойде дъщерята си е друго. Може би в този смисъл донякъде има истина в думите на Роня.

# 69
  • Мнения: 809
На един познат му бяха казали, че ще е момче. Роди се момиче, а неговата реакция беше:
"Казваха, че ще е момче, а то - нищо не излезе".
 Joy Joy Joy

Умряхме от смях.

# 70
  • Мнения: 3 423
гаджето на една състудентка ,не казваше наздраве на хора в компания,които пият безалкохолно ,защото било "на женско"-тогава беше към 22 годишен newsm78но си беше и селинджър

# 71
Аз имам 2 прекрасни дечица момче на 6 години и момичинце на 3 месеца, незнам дали защото е все още бебе, но съпругът ми се радва много повече на малката. Имам чувство, че мъжете искат да имат син само за да се докажат,  дъщерите са им по мили.

# 72
  • Мнения: 326
Има, не е като да няма.
Трябваше да му кажеш,
че ебливите татковци
правят момичета, пък
мързеливите - момчета.
Да ти завиди кучият син.

# 73
  • Мнения: 4 546
да, точно патриархална боза. на момичета трябва и зестра да му приготвяш и го храниш, пък видиш ли после дойде някой и ти го вземе и то работи за чуждия човек, а не в твойта къща. пък момчето - не стига, че повече работи, ами и още една човешка сила ще ти донесе в къщата след време  ooooh!
аз пък искам едно момиче и едно момче. да ме ядосват за различни работи като порастнат  Crazy

# 74
С братовчедка ми родихме децата си с 20 дни разлика..Тя две момчета - близнаци, аз - момиче... и нейната майка/има и един син/ цитирам: Ех как се изложи с момиче..  newsm78 то на такова какво да му кажеш че да те разбере... ама се опитах да и обясня: Някой ден ще знам че внуците са си мои, а ти никога няма да си сигурна дали са от сина ти... hahaha
Имам и друг подобен случай..на мъжът ми един приятел,който има син: Твоята като порастне ще я е....т, на него пък му казах: Ако моята е е...т добре, ама твоя ако го е...т няма да е. hahaha

# 75
  • Мнения: 9 990
да, точно патриархална боза. на момичета трябва и зестра да му приготвяш и го храниш, пък видиш ли после дойде някой и ти го вземе и то работи за чуждия човек, а не в твойта къща. пък момчето - не стига, че повече работи, ами и още една човешка сила ще ти донесе в къщата след време  ooooh!
аз пък искам едно момиче и едно момче. да ме ядосват за различни работи като порастнат  Crazy

Глупости-не работи на чуждо а гърби на две места-гледа и стари родители и стари свекъри.....Помага в две къщи-тази на родителите си и тази на свекърите.Чисти им.Процентно колко са мъжете, доглеждащи родителите си?Или разчитат на сестра, или на жена си.Баща ми, от толкова мъже, които знам изгледа родителите си, но такива са малко/ ма той и на жена си много помагаше-готвеше, переше, тупаше килими беропотно-не е клинчил/

# 76
  • София
  • Мнения: 4 588
Накрая всички узряват за истината, че който няма момиче няма деца.
 Grinning
Е, сори, ама и това е също толкова просташко изказване, колкото и повода за темата Crossing Arms
 Децата са деца, наши, независимо от пола  и здравословното си състояние. Всичко друго са пълни глупости Naughty
Абсолютно съм съгласна с белинда. Изказването е изключително глупаво. Naughty Как може да битува подобно твърдение. Значи свекървата ми като имала трима синове (има и момиче накрая), няма деца?! Е сори, ама не съм съгласна. Разбира се не оправдавам и хората, които отричат момичетата.
Аз лично, за разлика от повечето майки, винаги съм си мечтала за син и според ехографите ще бъде момче, за което сме много щастливи с таткото. И  момиче  да е няма да го върнем и ще го обичаме разбира се. Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 7 112
passion, от четене на цялата тема не боли. Peace

# 78
  • София
  • Мнения: 8 932
Има го това, защото се води, че момчетата са продължители на рода и името. Преди време дядо ми (баща на майка ми), беше си правил родословно дърво на рода. Разбирасе нито майка ми, нито аз и братята ми присъствахме. Той ми обясни, че ние сме рода на баща ми, т.е. въобще не ни приема за част от неговото семейство  #Crazy.
 А после бащите се радват много на момиченце, става им любимка обикновено.  Crazy

# 79
  • София
  • Мнения: 1 075
Аз пък по-някак си мечтаех за момиченце, но ще е момченце. И ми е адски приятно и ми е все едно какво да е, просто страхотно чувство!
На мъжът ми също му е все едно, стига да е живо и здраво  preggo

# 80
  • Мнения: 4 195
На моя съседка мъжът и са 5 сестри и той.
И понеже майка му раждала все момичета(карали до 5)последната я кръстили Доста,след което се родил синът.
За мен това е пълна простотия!
Важното е да са живи и здрави децата,не какъв пол са.
странна история - баси съвпадението #Crazy, при нас в Нови Искър, има същия случай, и пак последната се казва Доста именно по тая причина #Crazy

# 81
  • Мнения: 4 585
   Страшна тема сте залюскали. Ама тя е много отдавнашна, е кога са писани "Гераците" още. Меракът за момчета е идвал от там, че по времето на големите патриархални родове един мъж на 45 г с двама- трима сина най малко вече е можело да се "пенсионира" един вид. Има си синове - да жънат и вършеят. Аз имам двама сина. Съпругата ми мечтаеше за момиченце, ама неби. Аз уж не ми пукаше, но съседите се сдобиха с момиченце, едно такова мъничко, бяло, като от майсенски порцелан и с две плитчици. Имаше навика като види вратата отворена, и да идва в къщи по за 15-20 минути. Е тогава нещо ми ставаше.
    А вежду другото, дъщерите обичат повече татковците, а синовете - майките си. Какво му е лошото да имаш две дъщери. Че то с три жени в къщи като се върнеш от работа - вечерята, салатката, питието - всичко ще е 6.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 958
Един колега на чичо ми : първо- момиче, второ- момиче, склонявам булката за трето- момиче, с 300 зора изпросвам и четвърто- близнаци момичета и се отказах! Twisted Evil

# 83
  • Мнения: 9 990
    "...А вежду другото, дъщерите обичат повече татковците, а синовете - майките си. Какво му е лошото да имаш две дъщери. Че то с три жени в къщи като се върнеш от работа - вечерята, салатката, питието - всичко ще е 6...."
Нали?Гледат, момичетата, а ниви вече няма за оран....ма и на времето не са си клатили краката жените-и те са орали и те са жънели, не само синовете.Дай им на мъжете ракийката със салатата, ма 3 жени да я слагат, ако може... Twisted Evil
Сори за офф-а, ма не всички дъщери обичат повече татковците.Личен опит, наблюдения и аз имам.Особено онези, които само за сервитьорки и слугини вкъщи ги третират, щото са женски.....

# 84
  • Мнения: 5 620
Познавам две момичета, на които бащите ми са ги изоставили, щото не били момчета и до ден днешен не са ги потърсили. Аз на  това немога да намеря никакво логично обяснение  Shocked
Та нали и тях жена ги е раждала?  Rolling Eyes


Майтап ли си правиш???
Няма майтап. И аз познавам едно такова момиче. Баща й после се е оженил повторно и има син. Тя не го помни, не го е виждала никога.  Confused

# 85
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
аз си мислех че нося и че ще родя момче. с мъжете се разбирам повече, а и мисля, че те живеят по-лесно от нас. баща й си искаше момиче, та пак стана на неговата Simple Smile
имам брат и майка ми често казва, че все едно няма син-много е далече от родителите вече...
мисля, че рони се шегуваше, защо я сръбахте така? newsm78 Rolling Eyes

# 86
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
Че то с три жени в къщи като се върнеш от работа - вечерята, салатката, питието - всичко ще е 6.
.........................................................
недей така да си мислиш. зависи. имам познато семейство с 2 дъщери. майката по цял ден спи, а те хайманосват или се коконосват. човекът чисти, пере, глади, готви, имат куче и котка и на тях слугува  и на работа ходи. зецата той ги отгледа. тъй че , зависи.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 588
рони, темата съм я прочела! и мисля, че имам право да изложа мнението си, без някой като теб да ми прави забележки и да ми казва какво да правя! Peace

# 88
  • Мнения: 7 112
рони, темата съм я прочела! и мисля, че имам право да изложа мнението си, без някой като теб да ми прави забележки и да ми казва какво да правя![/b] Peace
След тези крясъци отивам в ъгълчето да се срамувам. Embarassed
karmacoma, наистина е лошо, когато на някой му свърши чувството за хумор. Grinning

# 89
  • София
  • Мнения: 4 588
рони, темата съм я прочела! И мисля, че имам право да изложа мнението си, без някой като теб да ми прави забележки и да ми казва какво да правя!Peace

# 90
  • sofia
  • Мнения: 1 426
имам приятелка от детството. има 3 сестри и един брат-най-малкото дете. някои наистина карат до мъжко. ooooh!

Мъж ми и те са четири деца. Трима братя и сестра им е най- малка. Те пък до женско карали...

# 91
  • Мнения: 4 585
   Не твърдя че жените в къщи са за готвачки и сервитьорки. Твърдя, че с две дъщери женската работа в къщи ще е по-бързо оглавена. Ако две девойки помагат на майка си - няма лошо.
   Относно името Доста - пък по нашия край, когато на някое семейство им умират децата, следващите почват да ги кръщават Божидар или Божидарка.

# 92
  • Мнения: 2 891
На един познат му бяха казали, че ще е момче. Роди се момиче, а неговата реакция беше:
"Казваха, че ще е момче, а то - нищо не излезе".
 Joy Joy Joy

Умряхме от смях.
Това е абсолютна класика  Joy Joy

# 93
  • Мнения: 2 891
   Не твърдя че жените в къщи са за готвачки и сервитьорки. Твърдя, че с две дъщери женската работа в къщи ще е по-бързо оглавена. Ако две девойки помагат на майка си - няма лошо.
   Относно името Доста - пък по нашия край, когато на някое семейство им умират децата, следващите почват да ги кръщават Божидар или Божидарка.
Или Найден и Найда, все едно не са тяхни, а намерени.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 075
Струва ми се, че тази глупост се корени в наследяването на името от момчето. Ако е момиче - може да си смени фамилията, а после децата и ще носят тази на съпруга. Т.е. няма какво да ги свързва (бъдещите баба и дядо) явно с поколението и. Не мога да намеря друго обяснение.
В Китай стигали дори до там, че убивали новородените момиченца, защото законът им позволявал да имат само по един наследник. Идиотщина. Сега ги чака демографски срив, защото няма достатъчно момичета за всеки кандидат съпруг.
Някъде бях чела, че отношението на родени момичета/момчета е почти постоянно. Имаше и една теория, че се раждали повече момчета преди война. Детето е дар Божи и носи генетичната информация и на двамата родители, независимо дали е момче или момиче.

Тя природата си знае Wink
В момента в Китай има 33 милиона повече мъже от жени именно поради тази причина, защото могат да абортират и до девети месец.

Обаче процентът на хомосексуалистите е по-висок, отколкото в другите страни, така че Природата коригира нещата  Grinning

# 95
  • Мнения: 1 418
На моя съседка мъжът и са 5 сестри и той.
И понеже майка му раждала все момичета(карали до 5)последната я кръстили Доста,след което се родил синът.
За мен това е пълна простотия!
Важното е да са живи и здрави децата,не какъв пол са.
странна история - баси съвпадението #Crazy, при нас в Нови Искър, има същия случай, и пак последната се казва Доста именно по тая причина #Crazy
Ааааааааа,този е от Горна ли,Долна Диканя.
Не съм сигулна коя беше.

# 96
  • Мнения: 3 674
На един познат му бяха казали, че ще е момче. Роди се момиче, а неговата реакция беше:
"Казваха, че ще е момче, а то - нищо не излезе".
 Joy Joy Joy

Умряхме от смях.
Това е абсолютна класика  Joy Joy

Верно класика rotfImao

# 97
  • Мнения: 967
Може би все още битува това остаряло схващане у някои хора, че само момчетаа са деца. Аз лично нямам такива познати, но навремето момичето като се ожени отва в къщата на новия си съпруг и вече не е част от семейството на родителите си. За това хората са предпочитали момчета, защото като имаш момче то е продължител на твоя род, грижи се за теб като остарееш и т.н., а щерките мъчиш се да ги отгледаш, а като пораснат отиват в друг дом и се грижат за свекър и свекърва, а не за родители - така е било миналите векове. От там е остало, че е по-добре момче да се роди.

Моята майка пък казва, че наказание за майката е да няма поне една дъщеря, защото синовете порастват и ставт мъже и все по-малко общуват с майките си, а момиченцата за цял живот са близки приятелки с майките си и имат много общи неща.

В Гърция битува обратното схващане - там мъжете предпочитат да им се раждат момичета, а жените се радват повече на синове, защото момиченцата приличат повече на бащите си по принцип, а синовете - на майките. Бившият ми шеф, грък, като разбра, че бебето ми ще е момче каза "сигурно си много горда майка, майките винаги исат синове. А мъжа си го успокой, че следващия път ще е момиченце, да се радва и той" Joy

За мен каквото и да е детенцето все е най-любимо. Тъпо е да се дискриминират деца на полова основа,
макар, че искма много да си имам и аз момиченце, да обличам рокли и да плета плитки  Flutter

# 98
  • Мнения: 201
... Става въпрос за преди 20-30 години, не чак толкова отдавна... Не знам има ли още такава нагласа у някои хора? Явно има де....

Само преди 5-6 години мъжът на една позната каза, че ако роди момиче няма да отиде да я прибере от болницата...Колкото и да звучи невероятно, удържа на думата си - срам го било! Не знам нагласа ли е или нещо друго... Истината е, че има такива хора.

# 99
  • Мнения: 4 585
Един колега на чичо ми : първо- момиче, второ- момиче, склонявам булката за трето- момиче, с 300 зора изпросвам и четвърто- близнаци момичета и се отказах! Twisted Evil
    Ето това ме разпиля.
    А за Гърция, мисля че гъркините все още се омъжват със зестрата си. На времето дядото на съпругата ми тъй си взел една 15-16г гъркиня и се върнал от гурбет в България, а тук със зестрата си купил около 40 дка овощна градина. Сета в жилите на децата ми тече осминка елинска кръв.

# 100
  • Мнения: 402
Още го има това негативно отношение, аз лично бях шокирана, когато родих втората си дъщеря, лекарката ми каза с прискърбие:
-Съжалявам моето момиче, обаче пак женско роди. Няма страшно, и аз имам две момичета, преживява се.
И когато видя щастливата ми физономия, направо ококори такива очи, че чак ме уплаши.
А къкво беше учудването им /на нея и на акушерката/, когато вадейки малката ми принцеса, моя първи въпрос беше:
-Кажете здраво ли е детето, има ли си всичко?
Просто онемяха.
Реакцията беше:
-Защо питаш, всички първо питат за пола, пък ти - здраво ли е?

Можете ли да си представите.
И до днес, като си спомня и ми става тъжно, ми разбира се, че е най-важно дали детето е добре, а не какъв е пола му.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 511
   Относно името Доста - пък по нашия край, когато на някое семейство им умират децата, следващите почват да ги кръщават Божидар или Божидарка.
Или Найден и Найда, все едно не са тяхни, а намерени.

А пък преди да роди чичо ми,баба ми е родила 10 други деца  Shocked ,които са починали,а някои от тях мъртво родени.Като се е родил чичо ми
го е кръстила на мъжа си! Казала е: Ангел е здрав и силен,дано и детето като носи името му да е здраво и да оживее!
Представям си колко мъка е преживяла тази жена!  Cry

Общи условия

Активация на акаунт