дете е, все пак...

  • 4 639
  • 101
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 320
Наши познати, живеят в родопския край и казват, че там като се роди момиче и камъните плачат!!!  Shocked

Аз лично не го разбирам това!

# 46
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 395
Лошото е, неща от този род може да се чуят и от жени. Когато бях бременна една баба каза на моят мъж "съжалявам, но бебето ще е момиче". Той  се зарадва страшно много и и отговари "какво съжаляваш - аз съм направил това което искам".
Жалко е когато така мислят и млади хора.

# 47
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
Майсторлъка не е да бокнеш краставица и да извадиш краставица.Майсторлъка е да бокнеш краставица а да излезе слива.При това казват,че бащите на момиченца са художници.А аз от личен опит знам , че искат момчета, но всъщност в последствие момичетата им стават слабост. Joy

Просташко ама готино. Joy

А съседът дето това ти го е казал -->  Sick
Ти какво му отвърна??
ааа, нищо, кво да му кажа, засмях се. човекът е треньор по футбол, все пак. нищо лично към футболистите Laughing Peace покрай този жоро01, това `все пак` не ми слиза от устата  Embarassed Laughing

# 48
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
.. пола се определя от  хромозомите, които се носят от сперматозоида ..... в яйцеклетката има само Х хромозома  ... мъжката е Y

 а , за това, че и камъните плачат ...може би идва от там, че едно време са считали живота на жената  по- голямо тегло от този на мъжа .....

# 49
  • София
  • Мнения: 5 605
Това с момичетат и момчетат още го има в нагласат на някои хора.Най-станно ми се струвало,че те дори не се притесняват толкова дали ще е добре и здраво,а какъв ще му е пола ooooh!.Предполагам,че за повечето хора вече е отживелица,но още си има такива на които ако не им се роди момче,света им е крив.Същото се отнася и за имената,все още има хора които държат децата да са на баби,дядовци и т.н,това е накакво насъдено чувство за дълг към родителите по-скоро,мисля аз! newsm78
Peace

# 50
  • Мнения: 2 229
Ми аз прекъсвам "безценното" фамилно име на 7 поколения, айде някой да ми каже нещо. Crossing Arms

# 51
  • Мнения: 5 577
Малко или много всеки има претенции, аз например не искам женоря - искам второто пак да е момче.

П.П. Не съм бременна. Хипотетично. Laughing

# 52
  • Мнения: 293
Верги, то и аз искам момче. Но не защото няма кой да наследи рода ни и т.н.

# 53
  • Мнения: 7 112
Накрая всички узряват за истината, че който няма момиче няма деца.
 Grinning
Е, сори, ама и това е също толкова просташко изказване, колкото и повода за темата Crossing Arms
Аз имам син и го обожавам. Да ми даде Господ и момиченце, и него ще обичам с цялото си сърце. Съпругът ми също. Децата са деца, наши, независимо от пола  и здравословното си състояние. Всичко друго са пълни глупости Naughty


В духа на темата - съгласна съм, че деленето на децата и вманиачаването на някои бащи да имат синове е голяма простотия, но също толкова просташко е и изказването на Рони. Съжалявам, но аз имам син и не смятам, че нямам деца.  Mr. Green
Просташки да поясня, че имах син. И идея си нямате колко чакано и желано беше моето момченце. Всяко дете е желано и искано от хората, които са го създали с любов. А използването на усмихващото се човече  Grinning беше точно контрапункта на това, което е накарало karmacoma да пусне темата.   bouquet

# 54
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Има една стара приказка че жена се целува три пъти в живота - на сватбата, като роди мъжко и като я погребват.
А иначе съседката ми като разбра че и второто е момче и ми каза че щом нямам момиче все едно нямам дете. И като гледам аз и брат ми как се отнасяме към майка ни наистина е така. Брат ми и родителите ни живеят в една къща, но аз знам по-добре от него болни ли са, от какво имат нужда и т.н.

# 55
  • Мнения: 5 620
А най-странното е, че в едно село, където бях по работа една баба се вайкаше, че дъщеря й е с увреждане. А има здрав син. И, като я попитах, за синът й, тя ме застреля, че по този край повече обичали и държали на дъщерите. Доста се учудих, защото моя дядо например не е искал да ме кръщават на него, защото името си на жена не давал и хич не му беше приятно, че съм се родила момиче. Sick А жената поясни, че момичетата са по-милостиви и повече се грижат за родителите си, затова те не държели толкова на синовете си, а предпочитали да имат момичета. После едно момиче от същия край разказваше, че има по-голям брат и баща й много държал тя да е момиче и много се е радвал, когато се е родила.
Така че - има го и обратното отношение сред старото поколение. За мен са грозни и двата модела, де. Децата са си деца, какво има да ги делим.

# 56
  • Мнения: 91
Имам две дъщери,на 13г и малката на 11м,щастлива съм  и съм горда майка на две принцеси Hugно и при мен имаше коментари от рода ,пак ли ,ами да е живо и здраво,нищо че е момиче,ако щете ми вярвайте,ама им теглих майна и то на роднини #2gunfire

# 57
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Сетих се за една лелка, която много държеше синът й да имал наследник, като че ли тя е английската кралица.  Mr. Green
А приказката за художника е вярна. Моят баща е художник и на - има три момичета. Професионалист във всичко.  Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 1 511
Сетих се за една лелка, която много държеше синът й да имал наследник, като че ли тя е английската кралица.  Mr. Green
А приказката за художника е вярна. Моят баща е художник и на - има три момичета. Професионалист във всичко.  Laughing

Ти ме уби!  Laughing
Браво на баща ти! newsm10

# 59
  • Мнения: 1 942
Сетих се за една лелка, която много държеше синът й да имал наследник, като че ли тя е английската кралица.  Mr. Green
А приказката за художника е вярна. Моят баща е художник и на - има три момичета. Професионалист във всичко.  Laughing

Хе хе хе и моя е по професия и призвание е художник и сме две сестри  Laughing Но пък много уважавани художници имат синове  newsm78 Хм, мисля, че трябва да си сменят професиите и хобитата  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт