Нека си помогнем

  • 2 976
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 656
Пак е различно - синътми проходи нормално, дъщерята - проходи нормално, след това имаше 2-3 месеца напръсти, сега се придвижва главно с подскоци....
Зависи си от детето.

ПП- проблемът и беше луксация, която мина много бързо, защото взех мерки

А, сега се сещам и един призив. Майки, водете децата си на ортопед, независимо дали дават или не дават направление. Ако можете - вземете си и намерете ехограф, влизащ в направлението. Ако не - платете, но направете. Много е важно за бързото лекуване на дисплазиите. По спомени от статии на проф. Владимиров - Първата седмица от раждането е "златната". Не знам защо го препоръчват след 1вия месец...

# 16
  • Мнения: 140
моето не е ходило на пръсти.Но пък племенниците ми бяха все във проходилката и ходиха на пръсти.Просто споделям.Наистина всяко дете е различно. Защо да не споделим наблюденията си,плюсовете и минусите в отглеждането на децата си,така както ги виждаме?Мисля,че ще ни е от полза.
 Има и нещо друго,което искам да споделя с вас-внимавайте,ако детето ви бяга с предмет в ръце,особено,ако е по-малко(даже и да не бяга).Моята дъшеря така си счупи предното зъбче когато беше на 1г. и половина,дори не се спъна,просто си падна на равно,с чашката с водата.Много рев изревахме и двете.То не че можем да ги опазим,ако БОГ не ги пази,ама все пак.
 Чувала съм и за задавяне с ядки(смлян орех),попаднал в белия дроб.Много е опасно

# 17
Внимавайте,когато носите детето и е хлъзгаво.Аз така се пързулнах в коридора-майка ми беше мила-изтървах дъщеря ми-беше на 7м.Как не я убих.Отзад главата й беше синя,надута.Разминахме се.
Също от прекомерното доверяване на детската лекарка-за всяко нещо антибиотик и захранване от 4м.напр.с черен дроб-и докарахме гастрит на 3г.
Това исках да споделя.

# 18
  • Мнения: 872
За меда.Искам да споделя и моят опит. Дъщеря ми е била на 2 г и 8 месеца. Покашляше, водя я на преглед-нищо обезпокоително. Решавам ,че ще и давам чаена лъжичка мед сутрин и вечер няколко дни ,да се доизчисти кашлицата.  След 5-6 дни беше с асматичен пристъп, лечение в болница с урбазон и т.н. Нещата с този пристъп и този мед много съвпаднаха. Личната лекарка ми каза въобще да не и давам мед, до 8 годишна възраст на някои деца не им давали мед...Изпитвам чувство за вина ,че този асматичен пристъп аз съм го предизвикала от незнанието си. И ме е страх да и сложа дори мъничко мед в чайчето например...

# 19
  • Мнения: 3 506
Всичките ми грешки могат да се сведат до едно - прекалено доверие на лекарите и/или на други източници (книги например). Научих се да проверявам всичко по няколко пъти, да мисля и да наблюдавам децата, а когато е необходимо - да променям поведението си спрямо това, което те ми показват. Важи за много неща, но за здравословните - с пълна сила.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 036
Основната ми грешка беше, че не кърмех на поискване и захраних рано на 40ден - и двете по съвет на педиатъра. Резултат - страхотни колики, обрив след "прословутото" сокче от ябълка, запек до 4 месец и т.н. Лично аз не мога да си простя, че не кърмех на поискване и изнервих и детето и себе си страшно много.

# 21
  • Мнения: 140
аз също пробвах да я кърмя под час,но цял ден рева и се отказах.Сега като чета,трябва да се кърми на поискване.

# 22
  • Мнения: 656
Основната ми грешка беше, че не кърмех на поискване и захраних рано на 40ден - и двете по съвет на педиатъра. Резултат - страхотни колики, обрив след "прословутото" сокче от ябълка, запек до 4 месец и т.н. Лично аз не мога да си простя, че не кърмех на поискване и изнервих и детето и себе си страшно много.
Един въпрос - с домашно приготвена храна ли захрани или с купувана (и за сокчетата също)?

# 23
Здравейте и
Честита Баба Марта на всички! Hug
Много здраве, късмет и любов в семейството преди всичко и успех и попътен вятър извън него!  Hug

Помогнете ми да разкодирам какво означава факта, че  кардиофеталната морфология показа, че кръвотока в пъпната връв е на долната рискова граница? След месец искат пак да ме гледат.
Това слабо кръвоснабдяване на плода ли е или какво?  Embarassed
Благодаря   bouquet

# 24
Имам две деца и двете съм ги сложила в проходелка на 5 мес. и нито едното нито другото са стъпвали на пръсти и в същото време познавам дете, което изобщо не е слагано в проходилка и ходи на пръсти. То сега е на 6год. и още ходи така

# 25
  • Мнения: 468
Основната ми грешка с първото дете - ранно захранване - сок от МАНДАРИНА /с цел разхлабване, по съвет на педиатър с голям опит/ и даване на кисело мляко от 30 дневна възраст /сухото, разбирайте адаптирано, не било с нищо по - добро от нашето си кисело мляко/. Последиците - дълга и тежка АБКМ и непоносимост към още куп храни. От няколко месеца е с астма. Второто ми дете също е с АБКМ, но с много по - леки прояви и без други алергии. Захранено е на 4 мес. с еднокомпонентен плодов БЕБЕШКИ сок в малки количества; първа твърда храна - на 6 мес. - оризова безмлечна каша.

Другата ми грешка - НЕ-то. Колкото по - рядко, толкова по - добре, и за детето, и за околните.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 036
Основната ми грешка беше, че не кърмех на поискване и захраних рано на 40ден - и двете по съвет на педиатъра. Резултат - страхотни колики, обрив след "прословутото" сокче от ябълка, запек до 4 месец и т.н. Лично аз не мога да си простя, че не кърмех на поискване и изнервих и детето и себе си страшно много.
Един въпрос - с домашно приготвена храна ли захрани или с купувана (и за сокчетата също)?
Захраних със сокче от ябълка(купувана от пазара), всичко останало с готови пюрета. Проблемите ни бяха основно от сокчето.

# 27
  • Мнения: 167
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! ДА СТЕ БЕЛИ И ЧЕРВЕНИ, РОЗОВИ, ЗАСМЕНИ!

Поздравления за темата - смятам, че всеки може да научи нещо полезно от нея   bouquet
Искам да кажа, че и аз захраних дъщеря си сравнително рано /по съвет на педиатър/, а сина - чак след 6-я месец /по съвет на същия педиатър/. Просто разликата между децата е голяма и съветите на лекарите доста се промениха - сега ни съветват да отглеждаме децата си както в Европа и Америка.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 858
Много полезна тема Peace

Като голяма грешка отчитам това, че в началото след раждането на дъжеря ми гледах да я гледам по книга - доста бях изчела и на курсове ходих и мислех че съм много добре подготвена. Да, но детето ми показа друго. Жалко, че не го разбрах навреме, а се мъчих толкова дълго, че сега имам ужасни спомени от бебешкия й период.
Обобщено - книгите - само информативно. Основното е да се водиш по детето. То показва най-добрият за него път.

За проходилката - сложих дъщеря ми на 7-8 месеца, никога не е ходила на пръсти. Мисля, че едното няма връзка с другото.

# 29
  • Мнения: 656
... съветите на лекарите доста се промениха - сега ни съветват да отглеждаме децата си както в Европа и Америка.
Това ме притеснявма - литкането ту насам, ту натам. Преди беше по видни руски професори, сега е по видни западни професори, а както го е написала Вивиан истината е в детето, то показва най-добрия път за него.
Например за ранното захранване - независимо дали го отричат - синът ми това ранно захранване го оправи от 6 месечното разстройство и силните колики (оказа се че кърмата ми не му понася)...

Общи условия

Активация на акаунт