Как да се пече кекс?

  • 10 952
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 407
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!  bouquet
Много ми помогнахте. Ще пробвам и ще ви пиша!!!

# 16
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз пека на 160-180 градуса. Съгласна съм с Tandoori, не отварям фурната първите 10-15 мин на печенето на кекс.

# 17
  • Мнения: 832
А я да ви питам какво да правя като моята фурна няма отдолу и отгоре и кекса винаги ми става на подметка.

# 18
  • Мнения: 505
Аз слагам кекса във предварително загрята на 180 град.,ама да е топла фурната не гореща.И понеже и аз често изгарям отгоре кексовете и сладкишите ,а и фурната ми е бая силна отгоре и шантава, слагам  най-долу тавата и пека повече отдолу,от колкото отгоре.....абе трябва да си опознаеш фурната и да и хванеш цаката, това е  Rolling Eyes

а също така бих допълнила, че зависи и формата в която го печеш..както и количството в нея..че аз имах такива ФАЛОВЕ с малка форма , която се пълнеше до горе и така винаги печенето беше ТРУДНО постижимо.. newsm78

А я да ви питам какво да правя като моята фурна няма отдолу и отгоре и кекса винаги ми става на подметка.

май СЪВЕТА ще ми е да си СМЕНИШ фурната..или да се откажеш от ЛИЧНО приготвените КЕКСОВЕ...   bouquet

# 19
  • Мнения: 7 091
А я да ви питам какво да правя като моята фурна няма отдолу и отгоре и кекса винаги ми става на подметка.

Тук фурните имат само отдолу и само отгоре, не може да се пече едновременно. Аз пека обикновено само отдолу кекса.
Това ли имаш предвид като казваш, че няма отдолу и отгоре или  нещо друго?

# 20
  • София
  • Мнения: 35 952
Аз пека на 180-200, дори понякога към края намалям и на 160.


ПП.Моята фурна няма опция за печене само от долу - но пак се справям  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 130
Аз загрявам фурната само отдолу на около 100 градуса, после мятам кексчето и пека 45 мин на 200 градуса само отдолу без да отварям фурната въобще - какво става вътре се вижда и без да се отваря, защото свети лампичка; после за 5 -10 мин включвам и отгоре като пробвам и аз с клечка от дървено шишче, че е по-дълго. Досега не съм имала проблеми с този начин на печене  Peace

# 22
  • Мнения: 6 461
Поставям във фурната и пускам на 180градуса .
Първо включвам от долу и когато кексът бухне включвам отгоре.

# 23
  • Мнения: 1 174
Ако пека кекс, го слагам в предварително загрята фурна на 150 градуса, само отдолу, докато се надигне (бухне), без изобщо да отварям.Така половин час близо.После превключвам отгоре и отдолу и продължавам, докато стане готов още 15-20 мин.
Понеже при моята фурна няма печене отдолу, свалям решетката на най-ниско, после я вдигам пак, но с един ред по-долу от средния.

# 24
  • Мнения: 225
Кекс се пече на не повече от 175 градуса и фурната не се отваря ВЪОБЩЕ докато не покафенее кекса, защото се сглетява.

Общи условия

Активация на акаунт