Каква кредитна карта

  • 12 211
  • 101
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 937
Това, че може да теглиш от дадена карта и да внасяш пари по сметката, не значи че е дебитна.  Все пак тези пари ги внасяш, за да погасиш задължение и на практика не са твои. 
Да!  Понятието е револвиращ кредит - т.е., автоматично възобновяем кредит. Едно от предимствата на картите - възможността да се разсрочи погасяването на дължимото.

Това, което споменава Galeto77 е съществуваща практика и у нас. Въпрос на избор.
Аз лично съм против автоматичното погасяване.

# 46
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
А аз защо не си карам с дебитната, а прекарвам всичко през кредитната? Защо изобщо ми е кредитна в такъв случай?
Е как защо? За да можеш да ползваш услугите, които предлага всяка кредитна карта - плащания в магазини, онлайн резервации, плащане в интернет, в чужбина и т.н. Освен това ти се отпускат пари от банката. С дебитната карта не ползваш тези услуги, нито пък получаваш пари от банката, ползваш си своите.

# 47
  • Мнения: 2 759
               Мхм... Не са го измислили много добре, ми се струва, ама ще се клиентирам, от мен да мине  Whistling...

# 48
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
               Мхм... Не са го измислили много добре, ми се струва, ама ще се клиентирам, от мен да мине  Whistling...

Ъъ ?!?!  Rolling Eyes Rolling Eyes  Shocked Да бе защо ли са ги измислили тея кредитни карти, че цял свят ги ползва.... да им се чудиш............

# 49
  • Мнения: 2 759
                Ами Дрънчо, виж как се получава - имам 7 дебитни и с нито една да не мога да ги върша тия чудеса, а да ми трябва още (поне) една... Ей от тук тръгват лафове като "Подреждам си кредитните карти по азбучен ред"... Уф, спамър се родих, спамър ще умра. Айде точка по моите възражения.

# 50
  • Мнения: 3 674
               Мхм... Не са го измислили много добре, ми се струва, ама ще се клиентирам, от мен да мине  Whistling...

Ъъ ?!?!  Rolling Eyes Rolling Eyes  Shocked Да бе защо ли са ги измислили тея кредитни карти, че цял свят ги ползва.... да им се чудиш............
дръндрън Joy  bouquet

Да бе и аз това се 4удя..Явно някои не  могат да правят разлика между дебитна и кредитна карта.Ами  май затова банките  им издават само дебитни.... Joy



# 51
  • Мнения: 3 674
                Ами Дрънчо, виж как се получава - имам 7 дебитни и с нито една да не мога да ги върша тия чудеса, а да ми трябва още (поне) една... Ей от тук тръгват лафове като "Подреждам си кредитните карти по азбучен ред"... Уф, спамър се родих, спамър ще умра. Айде точка по моите възражения.

Мечо ами дръндрън ти говори за КРЕДИТНА карта.Така че приятелски съвет....да вземеш да хвърлиш тия 7 дебитни дето си ги насъбрала...и си вземи една кредитна.Ще ти свърши повече работа... Rolling Eyes

# 52
  • Варна
  • Мнения: 903
И аз да задам един въпрос лаишки - тъй като съм в майчински, документът за дохода ми ще е меко казано незадоволителен за която и да е банка, за да ми издадат кредитна карта. Любимият работи в банка, чиито условия за кредитни карти не са от най-добрите. Та въпросът ми е: ако минимумът гаранционен депозит е 100 лв това означава ли, че кредитният ми лимит ще е 100 лв? newsm78

# 53
  • Мнения: 2 759
Мечо ами дръндрън ти говори за КРЕДИТНА карта.Така че приятелски съвет....да вземеш да хвърлиш тия 7 дебитни дето си ги насъбрала...и си вземи една кредитна.Ще ти свърши повече работа... Rolling Eyes
              Да ги хвърля? Що? Не разбрах. Да си хвърля парите, за да живея на кредит не ми се струва особено смислено...

# 54
  • Мнения: 3 674
Мечо ами дръндрън ти говори за КРЕДИТНА карта.Така че приятелски съвет....да вземеш да хвърлиш тия 7 дебитни дето си ги насъбрала...и си вземи една кредитна.Ще ти свърши повече работа... Rolling Eyes
              Да ги хвърля? Що? Не разбрах. Да си хвърля парите, за да живея на кредит не ми се струва особено смислено...
Mecho, kато хвърляне нямах впредвид буквално да ги хвърлиш в кофата...беше метафора.Имах впредвид това че ти писа че имаш 7 дебитни и с нито една от тях "не можеш да вършиш тия чудеса"...та затова ти препоръчах приятелски... кредитна...дето ще може да върши тия чудеса.
И както дръндрън писа..."За да можеш да ползваш услугите, които предлага всяка кредитна карта - плащания в магазини, онлайн резервации, плащане в интернет, в чужбина и т.н. Освен това ти се отпускат пари от банката. С дебитната карта не ползваш тези услуги, нито пък получаваш пари от банката, ползваш си своите."...

# 55
  • Мнения: 2 759
..Имах впредвид това че ти писа че имаш 7 дебитни и с нито една от тях "не можеш да вършиш тия чудеса"...та затова ти препоръчах приятелски... кредитна...дето ще може да върши тия чудеса.
И както дръндрън писа..."За да можеш да ползваш услугите, които предлага всяка кредитна карта - плащания в магазини, онлайн резервации, плащане в интернет, в чужбина и т.н. Освен това ти се отпускат пари от банката. С дебитната карта не ползваш тези услуги, нито пък получаваш пари от банката, ползваш си своите."...
              Да де, ама просто ми е странно - имам си спестявания, имам си карти, що да не мога да плащам, а да си изкарвам кредитна. Ей туй не ми се вижда читаво измислено. И после от моите дебитни да пълня въпросната кредитна. Ще ми спестят прехвърлянето на пари между картите и допълнителната карта, която аз принципно не искам. В интернет си плащам повечето неща, колкото до чужбина, минават ми дебитната карта през друг саит и нямам проблем. Резервациите ги прави/плаща едно добро дете  Hug. Само магазините остават  Thinking... Тъй че не виждам как ще ми свърши повече работа кредитната. Ама нейсе. Щом сте казали...

# 56
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187

              Да де, ама просто ми е странно - имам си спестявания, имам си карти, що да не мога да плащам, а да си изкарвам кредитна. Ей туй не ми се вижда читаво измислено. И после от моите дебитни да пълня въпросната кредитна. Ще ми спестят прехвърлянето на пари между картите и допълнителната карта, която аз принципно не искам. В интернет си плащам повечето неща, колкото до чужбина, минават ми дебитната карта през друг саит и нямам проблем. Резервациите ги прави/плаща едно добро дете  Hug. Само магазините остават  Thinking... Тъй че не виждам как ще ми свърши повече работа кредитната. Ама нейсе. Щом сте казали...

Ох  bambam Не можеш да плащаш, щото не можеш.... Дебитната карта не притежава тези функции, за пореден път ще го кажа. ОЧЕВИДНО не схващаш за какво става въпрос.  Няма значение, не ми се обяснява повече, просто няма смисъл. Запознай се по-добре с функциите на отделните карти (дебитна, кредитна) и си питай банката за какво ти служат тези карти, преди да си ги изкарваш.

А тея 7 дебитни карти просто.......... Или имаш 7 сметки или имаш 1 Виза, 1 Маестро и не знам още какво, които са по една сметка и за нищо служат! Със същия успех можеш и само с една да караш. Както и да е. Все едно.

# 57
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
P.S. Между другото тема е каква кредитна карта да изберем, а не дали да изберем дебитна или кредитна и разликите между двете, така че стига сме се отклонявали.

# 58
  • Мнения: 2 759
             Че аз точно за кредитните имам възражения, мислех, че е ясно. Надявах се някой да ме убеди в ползата от тях, ма айде, няма значение (както отдавна писах). И да, 7 сметки имам, в различни валути са, затова не ми е безсмислено.

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 18:01 от MechoPuh

# 59
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Ами като не ти е нужна, просто не ти трябва такава карта, защото са излишни разходи. Не на всеки е необходима кредитна карта.
А между другото банката, към която си издадеш кредитна ( ако си издадеш), ако имаш и дебитна сметка към нея - обикновено прехвърлянето е безплатно и става с едно кликване в нета.... така че няма нищо сложно в прехвърлянето на суми от едната в другата.

Общи условия

Активация на акаунт