Настрани или по гръбче трябва да спи новороденото?

  • 2 026
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
До 3 месеца е спала винаги на страни

# 46
  • София
  • Мнения: 6 011
Какви са тези възглавнички, с които подпирате бебчетата да не се обръщат по корем? Embarassed
Аз нямам специална възглавничка,а съм навила на руло едно от неговите олекотени юрганчета и така му подпирам гръбчето,или поне се опитвам....

# 47
  • Мнения: 393
За по-сигурно слагах Дарито на страни, като редувах ляво и дясно, но като порастна малко вече си спеше по гръб и сама си въртеше главата.

# 48
  • Мнения: 1 174
Настрани, за да не се задави, ако повърне, като редувам хранене-сън на лява страна, хранене-дясна и така... Simple Smile

# 49
  • Мнения: 141
в началото настарни като редувах едната и другата страна.После забелязах, че спи много по- спокойно по корем.И колкото и да ми беше страшно си спеше така.Въпреки, че аз не спях спокойно защото постоянно я наглеждах.

# 50
  • Мнения: 4 629
Най-безопасно за бебето е да спи по гръб

# 51
  • Мнения: 8 917
Отначало я слагах винаги настрани, като редувах страните.

# 52
  • Мнения: 5 362
Колкото и да се опитвах да спи на една страна,тя винаги си спеше по гръб.Така че,както и да е-няма проблеми Peace

# 53
  • Мнения: 2 159
Въобще не можех да я закрепя настрани и си спеше по гръб, като сама си въртеше главичката в двете посоки - както й е по-удобно...  Heart Eyes
определено не съм я подпирала с нищо, тя главичката си я въртеше.
леко бяхме повдигнали матрачето от едната страна понеже много повръщаше

# 54
  • Мнения: 208
Слагох го настрани. Редувай лява и дясна страна.

# 55
  • Мнения: 67
Ами аз и двете си ги слагам на страни като ги редувам.

# 56
  • Мнения: 1 043
по гръб има голяма вероятност да се задави , слагаи и една възглавничка зад гръбчето и леко настрани а то ако се върти няма начин да спи само в тази поза - но и за главичката е по добре да не се сплесква от една страна само да се върти , да не се залежи само по един начин - всмисал ако спи само в една посока може да му стане синка като натъртено - защото те цял ден спят и ако и не се раздвижи позата надали му е комфортно , има и бебета които предпочитат една страна - води се на лекар да се види дали няма схващане детенцето ....

# 57
  • Мнения: 133
по гръб и тя сама си върти главата ту на едната, ту на другата страна....  даже и да връща мляко няма опасност да се задави.

# 58
  • Мнения: 4 621
Аз я слагах на страни, като редувах - веднъж на едната, веднъж на другата Peace

# 59
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз я слагах на страни, като редувах - веднъж на едната, веднъж на другата Peace
И аз.

Общи условия

Активация на акаунт