Избор на детска градина във Варна

  • 13 541
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 187
Мисля да пускам Жожо в ясла "Славейче"(под Техническия университет) някой знае ли нещо за там?



Това не е ли ОДЗ? Ако е така съм чувала само хубави неща  Hug!

# 31
  • Мнения: 134
Една до друга са ясла и детска градина (Славейче).

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Има ли мнения за "Ян Бибиян"(тази зад Пикадили-център)? И още -от градината искат кърпи 30/30 погънати на оверлог-къде се продават, че нещо не мога да намеря?

# 33
  • Мнения: 844
Има ли мнения за "Ян Бибиян"(тази зад Пикадили-център)? И още -от градината искат кърпи 30/30 погънати на оверлог-къде се продават, че нещо не мога да намеря?
Иди на магазин Мидима - на Мария Луиза. Миналата година взех от там за щерката. Може сигурно и другаде да се намерят, но там със сигурност има.

# 34
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
В нашата ясла пък "Чуден свят" в началото предложиха 3 варианта:
1)тези кърпи + 5 лигава(ама по-дълги)
2)Цветни листи (А4) за 20 лв
3)20 лв.
И аз избрах третото, защото от работа не ми остава време да обикалям много много, но веднъж видях, че при една шивачка до нас имаше реклама от рода
кърпи от хасе за детски ясли 30х30

# 35
  • Мнения: 5 622
Какво представлява базата на "Ян Бибиян",дето била зад ПИкадили център?Като че ли тя ми е по-близо от "Звездичка",макар че съм по средата на двете май  Crazy

Ако някой има отзиви да каже,че аз не занм дали ще го записвам на ясла,но на градина ще го пусна диването,само да знам на коя............

# 36
  • Мнения: 128
Какво представлява базата на "Ян Бибиян",дето била зад ПИкадили център?Като че ли тя ми е по-близо от "Звездичка",макар че съм по средата на двете май  Crazy

Ако някой има отзиви да каже,че аз не занм дали ще го записвам на ясла,но на градина ще го пусна диването,само да знам на коя............

V kraina smetka dashteria mi ia zapisah v Zvezdichka. Za sega sam mnogo dovolna. Imaha praznitsi za tsar Neptun, defile po banski, dnes risunka s tebeshir. Liatoto im e mnogo dobre organizirano. Dalets po-dovolna sam ot grizite v iaslite. bazata im e hubava, imam predvid gradinkata otvan. Mami ponakupiha tova onova PO SVOE zelanie i sega e hubavo i vatre.

Samo! Ako naistina iskash da ti priemat deteto tam, parviat den za dokumenti 3.01.otivash mnogo rano, az otidoh v 8.00 i biah na kosam. Predvaritelno proutsvash kakvi dokumenti i tsakash.

uspeh!!!

# 37
  • Мнения: 5 622
А не мога ли от сега още да подам документи?В смисъл,на Габриел му е още много рано за ясла,та камо ли за градина,но ако подам сега документи,шанса да го вземат след години по-голям ли е,или е безмислено?

И още нещо-мога ли направо да го дам на градина,като порпусна яслата?Това ще ми се отрази ли по някакъв начин на приема?(да речем с предимство да са децата от яслите?)

# 38
  • Мнения: 844
Бубата, да с предимство са децата от яслите. Навсякъде е така. Това не значи, че не може да влезеш на Дг, ако не си ходил на ясла, но е значително по-трудно. Cry

# 39
  • Варна
  • Мнения: 322
Бубата, да с предимство са децата от яслите. Навсякъде е така. Това не значи, че не може да влезеш на Дг, ако не си ходил на ясла, но е значително по-трудно. Cry
Да, ама "Ян Бибиян" е само детска градина. Ние сме там по район и като му дойде времето ще мисля. А сега се опитвам да запиша малката на ясла до Електрон (ОДЗ "Д-р Петър Берон") - там ни е района.
А молби се подават за календарната година. Т.е. ако искаш детето да започне от септември другата година, молбата се подава в началото на годината - колкото по-рано, толкова по-доборе. Въпреки, че не е определящо....

# 40
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Има ли мнения за "Ян Бибиян"(тази зад Пикадили-център)? И още -от градината искат кърпи 30/30 погънати на оверлог-къде се продават, че нещо не мога да намеря?

Салфетки 30/30 готови купих от едно магазинче на Чаталджа, то е за бельо от производител, мисля, че са силистренска фирма, доста евтино продават разни бодита, тениски, пижамки - от там накупих разни неща на малката за яслата, и кърпите са оттам, по 30 стот., тоест 6 лв за 20 броя.
Магазинчето е вътре в пазарчето от ония малките белите алуминиевите, някъде по средата след сергиите със зеленчуци...

# 41
  • Мнения: 8 769
Една до друга са ясла и детска градина (Славейче).
Това ОДЗ 5 "Славейче" ли е? Може ли някой да ми каже къде точно се намира? А ако има и телефонен координат ще го черпя! Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 505
Копирам мнението си от една друга тема

Аз мога да споделя преките си впечатленията си за ДГ "Гълъбче",  защото я посещаваме макар и от скоро. Градината се води ЦДГ 15 и е под МЕИ или иначе казано м/у бул. Левски и МЕИ, над нея е ОДЗ "Славейче". Градината е единствената в града в която има група за деца с церебрална пареза. Приема деца по район, необходимо е молбата да се подаде възможно най-рано, класирането излиза в средата на май. Не сме ползвали никакви протекции или спонсорство, директорката е изключително дейна жена, притежава някакво обаяние и много ми допадна. Едновременно с това в цялата градина си личи грижлива ръка, на мен ми правят впечатление доста странични неща, като се започне от поддържания двор и двойната ограда (която спира външни лица през неработното време)  варосаните дървета, чистите пясъчници, декорацията  по врати и коридори, изнесеното меню и информацията по таблата в групите. В градината има лекарка, прави се сутрешен филтър. Болни деца и такива с лекарства не се допускат. Както писах по горе двора е много хубав, играчките и катерушките изглеждат добре, има доста дървета и е сенчесто, но прекалено.
За ОДЗ "Славейче" естествено имам по-повърхностни впечатления. Без да обиждам някого градината не ми хареса, много занемарена, и сива. Разбира се това не пречи в нея да работят добри и отговорни хора, но лично за мен нещо в управлението на градината куца.


Аз не съм обикаляла из много детски заведения в града, но приза ми за градина, като обстановка и работа с децата печели Владиславовската детска градина (за съжаление не и знам нито името нито номера). Пада се някъде отгоре м/у Бурлекс и пазара.  Наистина завиждам на владиславовските майки, като започна със суперлативите за обстановката, големия двор, многото допълнителни занимания за децата и тук си личи, че всичко е правено със сърце и желание


Тел. на ОДЗ "Славейче" е 301328 - не вдигат лесно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт