като се разшири таза

  • 5 226
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 639
Успокой се, прибира се. Индивидуална е само скоростта, с която тазовите кости се връщат на старото място. При някои става за месец-два-три, при други и година не стига. Но можеш да си помогнеш с малко упражнения. Не ги започвай само че преди да минат поне 2 месеца след раждането. А ако е секция май бяха три месеца.
Не мога да разбера защо смятате, че тазовите кости се местят, разширяват, прибират, свиват и прочие???? Голяма дивотия!!!

# 46
  • в Низината
  • Мнения: 705
И моят таз се прибра и след около4 месеца след раждането влязох във всичките си дрехи отпреди бременността.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 775
Нани, допреди да прочета какво си писала по темата и аз мислех , че таза се разширява. Благодаря, че ми отвори очите newsm51. Може ли един въпрос, понеже разбрах, че си акушерка? Кажи ми как може да не се види големината на плода ( 5300), при положение, че ме гледаха и на триизмерния ехограф? Кое може да ги обърка? Засега обвинявам гинеколога си, но ми се иска да не го правя. Не биваше да раждам нормално и заради дисковата херния, която е на две нива и имам доста проблеми с нея. Бях 6 месеца с пареза на краката и получавам рецидиви, които ме повалят от време на време. Нямам думи за случилото се. Радвам се че се размина и на мен и на бебо. И още нещо, как мога да проверя за имената на акушерките, които водеха процеса? Невероятна работа свършиха, а от болка и мъка не можах да потърся имената Embarassed? Бебо беше с пареза на ръката, която се оправи. После разбрах, че това е най малкото, което можеше да му се случи  ooooh!. Предварително благодаря Hug.

# 48
  • Мнения: 639
Кажи ми как може да не се види големината на плода ( 5300), при положение, че ме гледаха и на триизмерния ехограф? Кое може да ги обърка? Засега обвинявам гинеколога си, но ми се иска да не го правя. Не биваше да раждам нормално и заради дисковата херния, която е на две нива и имам доста проблеми с нея.
Радвам се, че поне една мама е вече по-наясно с това дали таза се разширява или се променя дебелината на обвиващите го тъкани!
Не ми се ще да оправдавам лекаря ти, трудно ми е да повярвам, че не е било възможно да диагностицира толкова голямо бебе и при това с такъв ехограф... На практика всеки един УЗ апарат работи с предварително зададена схема относно определянето на големината на бебето. Измерват различни диаметри и обиколки на бебето и спрямо получените резултати компютъра на ехографа дава очакваното тегло. Често грешката е голяма - плюс/минус 300 грама. Дори и да е грешка на компютъра и 5000 грама си е много голямо бебе за нормално раждане дори и при жена без твоите проблеми! Не е трябвало да раждаш нормално! Водила съм раждане на такова голямо бебе - 5300 и цяла седмица ми изтръпваше и трепереше дясната ръка, като се сетя за това раждане още ми държи влага и притрепервам...
 За имената на акушерките не е трудно - отиваш до болницата в която си раждала и звъниш или се качваш до залата. Там ще питаш - естествено като си кажеш имената, датата на раждане и тегло/пол на бебето. Стига да не са претрупани от работа ще проверят в актовата книга и ще ти кажат. Актовата книга стои в залата и в нея се описват всички раждания подробно, включително и екипа водил раждането. Когато тя свърши се заменя със нова и старата остава при старшата акушерка на родилна зала. Като премине годината актовата книга се съхранява 5 години в архива на залата и след това отива в архива на болницата. Не съм сигурна дали по телефона ще ти кажат... Ако си раждала в Майчин дом пиши ми на лични данните и ще проверя  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 364


Но при всеки е различно.

# 50
  • София, център
  • Мнения: 3 455
До година някъде ми се прибра на 100%, като преди това също си влизах в джинсите, но ми бяха по-опънати.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 775
Нани, много благодаря за информацията newsm51. И моите акушерки едвам се справиха. Целите трепереха накрая и... нямам думи. Измъчихме се всички. Много ги обичам и съм благодарна, че ми спасиха детето при тези условия. Раждах в "Св. София" или Т. Киркова. Там не ме пуснаха до родилна зала Sad. За доктора, пак не мога да го уневиня, за съжаление. 6 пъти го молех за обменната карта, 3 от които чрез мъжа ми от родилния дом вече раждаща. Не обичам да обвинявам, незнам.

# 52
  • Мнения: 28
Аз качих 14кг през бремеността си ,свалих 8кг след раждането ,но вече детето ми е на 8,5месеца и аз не съм мръднала в кг,много се надявам това да стане до лятото ,но ако не здраве да е

# 53
  • Мнения: 177
До година някъде ми се прибра на 100%, като преди това също си влизах в джинсите, но ми бяха по-опънати.
и при мен е така

# 54
  • Мнения: 4 546
на мен бикините ми стягат вече, а смея да твърдя, че не съм станала слон. до края сигурно ще заприличам на каца. ooooh! дано ефектът да е временен  Praynig

# 55
  • Мнения: 182
Мами с опит, кажете като ви се разшири таза при бременноста, после прибра ли се? Аз съм много слаба и нося дънки номер 25 и знам, че няма да се размина без това, ама дали някога пак ще влезна в старите си джинси? Много ще е грозно да кача номера и да се клечат някви тънки крака в тях с огромен ханш   Sad
Няма такъв филм да не ти се прибере таза  Laughing Всичко си идва на мястото най - много след година . Не се шашкай толкова , а се грижи за себе си и мисли за бебо сега ! Той/Тя имат огромна нужда от теб !!!!
Леко и спокойно бременеене   bouquet

# 56
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073

и моя за жалост ,не се прибра! Cry

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Няма такъв филм да не ти се прибере таза  Laughing Всичко си идва на мястото най - много след година . Не се шашкай толкова , а се грижи за себе си и мисли за бебо сега ! Той/Тя имат огромна нужда от теб !!!!
Леко и спокойно бременеене   bouquet
Не му мислете , покрай бебоците лесно се отслабва, аз бях с 2 кг. по-малко от преди да забременея. Проблема идва после, поне при мен стана така, когато се върнах на работа и живото стана по-монотонен. Сега съм с поне 5кг. повече Weary

# 58
  • Мнения: 8 917
Мами с опит, кажете като ви се разшири таза при бременноста, после прибра ли се? Аз съм много слаба и нося дънки номер 25 и знам, че няма да се размина без това, ама дали някога пак ще влезна в старите си джинси? Много ще е грозно да кача номера и да се клечат някви тънки крака в тях с огромен ханш   Sad
Няма промяна тазът ми.

# 59
  • Мнения: 574
Аз също носех 25 и от седица пак нося,но при всеки е индивидуално!

Общи условия

Активация на акаунт