Налагало ли ви се е да приспите кучето си ???

  • 15 599
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 306
Моето почина само от старост, в деня в който се замислихме за това.
Много е тъжно, разбирам те.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 819
    Така че Джул, в твоя случай аз не бих си приспала кучето, не мога. Наистина потърси и други стопани, сложи и памперс щом се изпуска, трябва да направиш дупка за опашката да не и пречи. Съжалявам не ти помагам, но просто за мен смисълът на евтаназията е да помогнеш на някой, който няма шанс да си отиде с по-малко болка, а не да си спестиш неудобството и дискомфорта  Confused

Съгласна съм с това мнение.

Аз приспах Майкъл в края на ноември. Беше много болен. Двигателните нерви бяха притиснати и той беше полупарализиран. Изправяше се и пак падаше, като се наведеше към паничките или пода - падаше. Разходките бяха само да го изнеса навън (30 кг стаф на ръце - беше агония и за двама ни) за да може да си свърши работата. Пишкаше на 4 крака, защото не можеше да си вдигне кракът. Много често се налагаше да го мия след това, защото се  опикал или... А най-ужасното беше, че той искаше да ходи, искаше да си играе, искаше навсякъде да ме последва.

След всичко това, мога да ти кажа, че все още се самоубвинявам, все още плача всяка вечер, все още си мисля, че трябваше да опитам ще нещо за да го излекувам. Много ми беше трудно с дете и куче, но ако не се нараняваше толкова и не водеше този унизителен начин на живот никога нямаше да го приспя.

Сега чакам лятото и ще разпилея прахът му на морето, което той обожаваше.

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И аз не бих, Джуле  Sad
Недей, никога няма да си го простиш.

# 33
  • Мнения: 9 092
Бих приспала животинката си само ако се мъчи - поради болест, тежка старост или нещо такова. Но не и ако това ми създава грижи на мене. Взимайки да го гледам, съм наясно че съм отговорна за него цял живот.
Джулс, ако мислиш че това е страдание за животното - тежкото решение трябва да се вземе.
Но ако просто е старо, изпуска се, но иначе си е добре, макар да ти създава грижи - недей. Това не е основателна причина.
Прегръщам те и се надявам да вземете правилното решение! Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 2 623
Ами няма ка да не е страдание.
Откакто я качихме горе от куче 30 кг сега е 15.
Броят й се ребрата. Тигров боксер е - някой питаше,
но малък. Може би не е чиста порода, защото си остана
една такава мъничка - не стана като теле  Wink
Мислила съм да я дам на някой с двор, но боксерите
не могат да живея навън - не издържат на студ.

# 35
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами няма ка да не е страдание.
Откакто я качихме горе от куче 30 кг сега е 15.
Броят й се ребрата. Тигров боксер е - някой питаше,
но малък. Може би не е чиста порода, защото си остана
една такава мъничка - не стана като теле  Wink
Мислила съм да я дам на някой с двор, но боксерите
не могат да живея навън - не издържат на студ.

Поразпитай! Знам, какво ти е да ти кажат на двор да я дадеш. Няма да издържи зимата на двор! Куче живяло вкъщи няма да оцелее навън, освен ако не е твърде младо, за да се приспособи. Но съм сигурна, че ще се намерят хора, които искат да я гледат вкъщи или дори да е на село някъде или на къща да я вкарват на топло през зимата... Има хора, които правят така. Потърси, моля те, потърси заради милото животно.. Ех, че ми стана мъчно сега... Cry

# 36
  • Мнения: 6 164
Наложи се. Беше с епилепсия и накрая и инжекциите не помагаха, не излезе от гърч 2 дни (притреперваше на интервали), не можеше да се изправи на крака, движеше си само очите, давах й течности със спринцовка, напишкваше се и само скимтеше и ме гледаше, а не можех да й помогна и не можеше да я оставя да се мъчи. Аз не можех да спя, като знам какво й е, седях до нея и ревях и беше мъчение и за мен. 2 дни ми трябваше да се реша, защото мислех, че приспиването е егоистично и сякаш ще се отърва от ненужния товар, но реално тя беше инвалид вече. Много тежко го понесох, но нямаше друг начин.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 623

Поразпитай! Знам, какво ти е да ти кажат на двор да я дадеш. Няма да издържи зимата на двор! Куче живяло вкъщи няма да оцелее навън, освен ако не е твърде младо, за да се приспособи. Но съм сигурна, че ще се намерят хора, които искат да я гледат вкъщи или дори да е на село някъде или на къща да я вкарват на топло през зимата... Има хора, които правят така. Потърси, моля те, потърси заради милото животно.. Ех, че ми стана мъчно сега... Cry

Ваче, кой би взел старо куче, което непрекъснато се изпуска ???
Та тя дори не е куче - пазач.
Не знам. Ще я гледам докато мога да издържа, защото наистина
сама се грижа за нея. Мъжът ми я разхожда, но не му е на сърце и
го разбирам.

# 38
  • Добрич
  • Мнения: 207
когато се разболя немската ни овчарка беше на 16 години, гледана само в апартамент, като дете, ветеринаря настояваше да я приспим. Баща ми неможа и я даде на село при един приятел чудото стана живя отличен пълноценен живот още три години, а не и даваха и три седмици. До последно бягаше и играеше, а тя едвам вървеше у дома.
Имахме и чихуа хуа което се разболя от менингит, приспахме я с инжекция защото само се мъчеше горкото.
И сега като се сетя се разплаках така, че ако имаш някакви познати, които живеят на село-опитай, свежия въздух действа добре и ще може да го виждате отвреме на време

# 39
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, кой би взел старо куче, което непрекъснато се изпуска ???
Та тя дори не е куче - пазач.
Не знам. Ще я гледам докато мога да издържа, защото наистина
сама се грижа за нея. Мъжът ми я разхожда, но не му е на сърце и
го разбирам.

Джулиана, разбирам те напълно. Аз също сама си се грижа за кучето! И на моя мъж не му е на сърцето... и аз като се приберя се хващам за парцала, до гуша ми е дошло.  #Cussing out И той прави бели, яде каквото му попадне... тапетите изяде... сапуна яде... бе ужас... държи се като бебе куче, а е дъртел на близо 11 г. Аз знам защо го прави, яд го е че остава сам... Засега положението не е нетърпимо и ще си караме така... Защо да не се навие някой да я гледа. Ако е човек, който си седи предимно вкъщи... Ох, не знам какво да ти кажа. Според мен има хора, които биха я взели. Можеш ли да пуснеш обява някъде, със сигурност има сайтове с такава цел...

# 40
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Да. Налагало ми се е...
Преди 15 години имах куче дог, разболя се от рак на 13 години. Не можеше да ходи със задните крака, после не можеше да ходи и до тоалетна.
Много мъки бяха и трябваше..
Още помня как ме гледаше, когато я отвеждаха.. Cry

# 41
  • Мнения: 2 759
когато се разболя немската ни овчарка беше на 16 години, гледана само в апартамент, като дете, ветеринаря настояваше да я приспим. Баща ми неможа и я даде на село при един приятел чудото стана живя отличен пълноценен живот още три години, а не и даваха и три седмици. До последно бягаше и играеше, а тя едвам вървеше у дома.
             Ей за това говоря и аз... И все пак, донякъде не е честно - получили сте каквото сте искали от животното, пък после - убивате. Ми дайте по една инжекция и на пенсионерите, бе - поне ще ни паднат данъците  Crossing Arms.

# 42
  • София
  • Мнения: 13 206
когато се разболя немската ни овчарка беше на 16 години, гледана само в апартамент, като дете, ветеринаря настояваше да я приспим. Баща ми неможа и я даде на село при един приятел чудото стана живя отличен пълноценен живот още три години, а не и даваха и три седмици. До последно бягаше и играеше, а тя едвам вървеше у дома.
             Ей за това говоря и аз... И все пак, донякъде не е честно - получили сте каквото сте искали от животното, пък после - убивате. Ми дайте по една инжекция и на пенсионерите, бе - поне ще ни паднат данъците  Crossing Arms.

Е, не си права!!! В конкретния случай... natali_bu, казва, че животното се е почувствало по-добре и е живяло още 3 години. Аз не намирам нещо нередно, в това което са направили те! Точно обратното!

# 43
  • Мнения: 2 759
Е, не си права!!! В конкретния случай... natali_bu, казва, че животното се е почувствало по-добре и...
            Това казвам и аз: подкрепям, сравнително добър вариант... Ама пак не е много честно - не е предмет, живо същество е... Не може да го хвърлиш на боклука (да го убиеш), ако вече не го искаш...

# 44
  • София
  • Мнения: 13 206
Е, не си права!!! В конкретния случай... natali_bu, казва, че животното се е почувствало по-добре и...
            Това казвам и аз: подкрепям, сравнително добър вариант... Ама пак не е много честно - не е предмет, живо същество е... Не може да го хвърлиш на боклука (да го убиеш), ако вече не го искаш...

Е, да.. обаче в случая на Джулиана се налага кучето да не живее у тях. Заради здравословни проблеми на детенцето й... Затова да го даде на други стопани според мен е най-приемливият вариант... Аз също не подкрепям евтаназията в случая, и затова се опитвам да й дам все пак някакви идеи...

Общи условия

Активация на акаунт