Моля ви, пак за пустото захранване

  • 1 264
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 560
Тя нямаше много колики като по-мъничко бебе. Възможно ли е да са се активирали от пюрето?

# 16
  • Мнения: 4 358
Да, най-вероятната причина за коликите е пюрето.

Ти какво плодово пюре даде? Какво е съдържанието?

# 17
  • Мнения: 81
Нашата педиатърка препоръчва ако е на АМ след 4 месец зеленчуково пюре и то само от картофи и моркови докато свикне стомахчето т.е.15-20 дни и то да се увеличава постепенно количеството на пюрето, на пет месеца прибавихме плодово, но в началото слагахме поедна лижичка в АМ и става като плодов шейк и беба го обожава сокове за сега не!
Успех!!!

# 18
  • Мнения: 560
Да, най-вероятната причина за коликите е пюрето.

Ти какво плодово пюре даде? Какво е съдържанието?

Дадох ябълка, както ме посъветва педиатъра и както навремето на каката. Само дето при нея нямаше проблеми.

# 19
  • Мнения: 5 362
По принцип съвременните педиатри препоръчват захранването да стане 4-6 месец. Първата храна да е оризова каша, зеленчуково или плодово пюре.
Според мен изчакай поне да навърши 5 месеца и тогава опитай наново може би с оризова каша, че е най-неутрална и вероятно най-лесно ще я понесе стомахчето на бебо.

Peace

# 20
  • Мнения: 4 358
..... Дадох ябълка, както ме посъветва педиатъра и както навремето на каката. Само дето при нея нямаше проблеми.
При всяко дете е идндивидуално. Явно ябълковото пюре не й е понесло.
Изчакай няколко седмици, няма да избяга захранването  Peace

# 21
  • Мнения: 1 483
..... Дадох ябълка, както ме посъветва педиатъра и както навремето на каката. Само дето при нея нямаше проблеми.
При всяко дете е идндивидуално. Явно ябълковото пюре не й е понесло.
Изчакай няколко седмици, няма да избяга захранването  Peace
И аз съм на това мнение Peace

# 22
  • Мнения: 121
 Много рано си започнала със захранването.Детето наистина ти подсказва,че не е готово и няма защо да бързаш.На моя син му дадух плодово пюре на 4 мес. и той се побърка от колики. Пробвахме пак на 5 мес. и вече всичко ядем (каквото позволяват месеците) ,голям хищник се извади. eat

# 23
  • Мнения: 241
Най-добре да се започне с оризова каша, има на Милупа и Нестле и то не по-рано от 5,5 - 6 месеца.

# 24
  • Мнения: 2 039
Пробвах да дам на бебо сокче след 3 месец,но последствията бяха зверски колики и неспокоен сън  #Cussing out Тогава казах-край,въпреки отчаяните опити на майка ми да ме накара да му давам  Crossing Arms и си останахме само на кърма. Захраних на 5 месеца и половина със зеленчуково пюре,после въведох каша,после плодово пюре.Захранването мина гладко и малкият добре го понасяше.Така че и моят съвет е да изчакаш,бебето не се нуждае от сок в тази крехка възраст  Naughty Успех   bouquet

А кога му спряха коликите на твоето бебенце? На моята продължават вече цяла седмица.
Синът ми имаче много колики до към третия месец.После намаляха,но когато пробвах със сок,цяла вечер се превиваше.На другия ден му нямаше нищо  Peace

# 25
  • Мнения: 887
Много рано си започнала с опитите за захранване. Давай само кърма/АМ и когато навърши 4 или най-добре 5 месеца пробвай пак  Peace Сокчета не давай  Stop Можеш да започнеш с оризова каша, зеленчуково или плодово пюре - каквото си избереш  Grinning
Подкрепям това мнение.Аз съм захранила рано по твоята схема,но на сина ми му понасяше и не е имало никакви оплаквания,но щом като бебето ти показва,че му е рано- изчакай.

# 26
и според мен изчакай, можеш да я захраниш на 4 и половина или 5 месеца, пробвай първо с каша, по хранителна е, има витамини и е по близо като вкус до млякото, пък и в западната литература така пише Simple Smile

# 27
  • Мнения: 630
Ще ти кажа аз как захранвах. Педиатърката в поликлиниката също като твоята ми каза сок на месец и половина, но аз имам и частна педиатърка, с която се консултирам за всички важни неща и слушах нея. Освен това сок толкова рано ми звучеше съвсем безумно. Да не говорим, че бебка имаше ужасяващи колики. Ние бяхме само на кърма за кратко -3 седмици, след това до 3,5 месеца на смесено хранене и след това само на адаптирано. сок дадох за пръв път на 4,5 месеца, на 5,5 зеленчуково пюре, на 6м. каша - нея не я искаше изобщо и сменихме няколко каши докато прояде, на 7м. месно пюре. При нас тази схема беше добра и не сме имали някакви проблеми със захранването.

Общи условия

Активация на акаунт