Забавления, колажи и ретуш - III

  • 19 685
  • 462
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 271
Дяволинке,скалъпи един урок с пример  твоите хибридчета!Мнооого са готини!

# 421
  • Мнения: 1 884
petia47 чак урок не мога да дам, защото всички ги правя по различен начин. Най-лесният вариант е с маска. Като видя снимката и малко я умувам докато реша как да я направя, защото както знаеш вариантите за един и същи резултат са най-различни, и всеки сам си решава как да го направи.

Ето още няколко "хибрида".

 


 

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 13:42 от SheDevil

# 422
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Е, Дяволинке, невероятна си, много, ама много съм впечатлена!

# 423
  • Мнения: 1 630
Дяволке, тези ти ли ги прави????
Много са добри   bouquet

# 424
  • Мнения: 1 884
raly аз ги правих  Simple Smile

# 425
  • София
  • Мнения: 6 743
И аз ще моля за урок  Praynig
НВЕРОЯТНИ СА  Hug   bouquet

# 426
  • Мнения: 1 884
Ами ще се опитам да обясня тогава.

Ето оригиналните снимки на портокала и кивито.
http://i2.photobucket.com/albums/y3/SheDevil_bg/Oranges.jpg
http://i2.photobucket.com/albums/y3/SheDevil_bg/781588_52584761.jpg

Отварям портокала, селектирам областта от кивито която ще използвам с Eleptical Marquee Tool-a.
Пействам го върху портокала, след пова с гумата трия излишното, Free Transform->Wrap.
Ако е необходимо малко бутвам кривите и сатурацията. Това е, нищо особено, капките са ми отдавна направени по някакъв урок, вече не помня от къде го гледах.
Папаята по подобен начин, намирам си подходящи картинки, в случая на ягода и сурово месо.
С хляба нещата са доста по-сложни, дори и аз не помня точно стъпките по които го направих.
Пипера го направих с маска, отваряш картинката на чушките, после отгоре пействаш ягодата, натискаш D от клавиатурата и с кофата заливаш фона с черен цвят. После с мека бяла четка, рисуваш само върху областта която искаш да е "ягодова".
Дано да сте разбрали тъпите ми обяснения, ако ме светнете как да си смъквам скрийншотовете от фотошопа, ще го направя и нагледно.  Laughing

# 427
  • София
  • Мнения: 6 743
Дано да сте разбрали тъпите ми обяснения, ако ме светнете как да си смъквам скрийншотовете от фотошопа, ще го направя и нагледно.  Laughing
Hug
Даваш принт скрийн, след което във ФШ даваш едит >пейст и ти се отваря скрийншота.Работиш върху него на леъри както при всичко друго за да сложиш стрелки и надписи - това е  Peace

# 428
  • Мнения: 1 884
Дано да сте разбрали тъпите ми обяснения, ако ме светнете как да си смъквам скрийншотовете от фотошопа, ще го направя и нагледно.  Laughing
Hug
Даваш принт скрийн, след което във ФШ даваш едит >пейст и ти се отваря скрийншота.Работиш върху него на леъри както при всичко друго за да сложиш стрелки и надписи - това е  Peace

Благодаря!

# 429
  • Мнения: 6 039
SheDevil, poslednite 5 sa prosto unikalni, mnogo mi hareswat

# 430
  • Мнения: 2 925
друг метод е да се ползва урока ,към който малко по-горе бях дала линк
http://demiart.ru/forum/index.php?showtopic=3376
Ето какво скалъпих набързо.
Нямам претенции за прецизност и оригиналност:)




# 431
  • Мнения: 1 884
Malenna благодаря, страшно се забавлявам като ги правя и винаго ми е много смешен резултата.
Хипатия това с яйцето е много готино. Ето една квадратна ябълка от мен по този урок
http://www.photoshop-bg.com/forum/index.php?showtopic=11113

# 432
  • Мнения: 3 835
Лелеееееее, каква скорост сте набрали, направо се засрамих. ooooh!

Страхотни неща показвате, Хипатия, яйцето е много интересно.  bouquet Hug  bouquet

# 433
  • Мнения: 2 925

благодаря за комплиментите:)
SheDevil,
аз ползвам SnagIt ,когато искам да резна и запаметя нещо ,което се намира на екрана.
Тя е най-добрата програма от този вид. Прави и видео- т.е могат да се правят и видео уроци:)
Сложих ти тук предпоследната версия.
Свалих и последната ,но НОД-а ми каза ,че има троянец,въпреки ,че Касперски казва ,че няма.
Та нея не ти я давам да не стане някой проблем:)


Програмата е много добра,можеш да редактираш ,изрязваш копираното още преди да си го запаметила

# 434
  • София
  • Мнения: 6 743
Много ми харесват експериментите ви   bouquet Heart Eyes
От някои неща съм направо впечатлена  Shocked
От къде сваляте такива картинки  newsm78 (плодове, яйца и т.н.)

Общи условия

Активация на акаунт