3 март - приканвам ви да създадем една традиция

  • 5 564
  • 132
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 100
Нека си сложим химна на България като мелодия на мобилните телефони... Аз вече го направих.


Според мен химнът не може да се пуска току така и да се чува от нечий джоб. Въпрос на виждане, сложи си го, ако те кефи наистина.

# 106
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нека си сложим химна на България като мелодия на мобилните телефони... Аз вече го направих.


Според мен химнът не може да се пуска току така и да се чува от нечий джоб. Въпрос на виждане, сложи си го, ако те кефи наистина.
Аха, да, права си.
Ако всеки път ти се става, когато ти звънне телефона...

# 107
  • Мнения: 208
Прочетох само писанието на авторката.
Айде, няма нужда чак пък толкова да се
пънем. По-добре да направим оборка на
боклуците около блоковете. По полезно е.
Да - и някои лелки да се засрамят и да спрат да си тупат пътечките, покривките и завивките през балконите и прозорците - някак некрасиво се получава отстрани  Twisted Evil

# 108
  • Мнения: 2 784
Sandcastle, Виктор Юго, Оскар Уайлд и др. "независими" са писали за турското робство и за извращенията над българския народ. При това, страните им са били в близки отношения с Турция.  За еничерството също е писано много и то не само от български автори. Така че недей да вярваш безрезервно на това, което чуваш, все пак въпросният човек гледа на нещата от своята страна, кой знае какво пише в техните учебници. Ето за нас това, че някога България е опирала на 3 морета е повод за национална гордост, но за други това е било робство.
А по темата, на 3 бях на работа, затова не го усетих много като празник, но си говорихме с колегите. Може за руския император целта да е била разширяване на империята, но за тези, които са си оставили костите тук е била освобождение на братята християни. В Русия са се организирали Славянски клубове, шиели са се знамена, обучавали са се милосърдни сестри- доброволно. А подвига на тези момчета дори не мога да го осмисля. Едно е да се биеш за родината си- просто нямаш избор, когато зад теб са семейството ти, приятелите ти, свободата ти и ти трябва да ги защитиш с цената на всичко, както е било през Великата Отечествена Война за руснаците. Друго е да отидеш на стотици километри и да дадеш живота си за народ, който не познаваш, вярно, също славянски и православен, но все пак съвсем чужд народ.
И тук не става дума за развяване на знамена, лозунги или да ти свири химна на мобилния. Празниците всеки си ги носи в сърцето.
Така мисля.

# 109
  • Мнения: X
аз твърдо съм решила, че преди да заведа детето си на Шипка, преди това ще отидем в Батак, за да види и да помни, както и да разбере защо е било всичко това

а за тези, дето се съмняват, четете текста на народните песни - там има всичко, щом смятате, че учебниците представят извратена информация

или пo-точно извратена е сeга, когато пишат за "присъствието"

# 110
  • София
  • Мнения: 1 105
Liorena, незнайно защо си си въобразила че си една магнетична личност, която всички четат с трепет. Всъщност си един келеш, който плаче за внимание и прави смешки от сорта на събуване на гащи, уригване пред публика, повръщане и от сорта забавления.
Никой никого не кара да харесва нито България, нито Трети март, нито сърми, нито каквото и да било. Едно е да кажеш - майка ти не ми харесва, друго е да кажеш - майка ти е долна курва. Защото нещо подобно каза ти, дали е някаква кодирана смешка, не знам. За мен си келеш!
Аха, добре направен профил. Тя другарката Лиорена, отдавна се дразни, че се е родила в БГ и отдавна иска да си ходи, ма май нещо не я огрява и това все по-сериозно я ядосва. Дано на следващия 3-ти март е посвикнала с мисълта, че е родена тук. Невероятно, но fuckт.

# 111
  • Стара Загора
  • Мнения: 72

Замисли се обаче и кой е писал техните учебници по история. А Димитър Талев, Ботев, и Вазов наистина не са писали по комунистическо време. Простата истина е, че българското население не е имало равни права с турското такова. Защо не коментирахте и априлското въстание. Имало е места, в които е нямало много турци - в "Българи от старо време" Каравелов е описал един такъв град.
А за 3 март - вярно, можело и по-добре да се развият нещата за България, но никой няма да позволи създаването на голяма държава. Аз лично си празнувам и 3 март и 6 септември.
 Били сме пионка във войната с Турция и България - нормално е, даром никой нищо не дава. Но се почита паметта на тези войници, който са дали живота си във войната срещу Турция. Аз лично не виждам друг начин по който България е могла да се противопостави на Турция. Априлското въстание си е жив пример.

# 112
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Прочетох всичко.
1-во, каке, лио - пак влизаш във форма.
2-ро, препоръчвам да се прочете и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170233.0

Ай честито, който каквото и когато да е празнувал Wink

# 113
  • Мнения: 14 654
Прочетох само писанието на авторката.
Айде, няма нужда чак пък толкова да се
пънем. По-добре да направим оборка на
боклуците около блоковете. По полезно е.
ако е напън на 3 март да си припомним тези, които са дали живота си за свободата на българия, аз предпочитам да се попъна малко
по-полезно е да разкажа на сина си защо 3 март е национален празник, отколкото да го заведа да събира чуждите боклуци на този ден
определям написаното като напън за оригиналност, но само напън

# 114
  • Мнения: 563
най-готиното, е че успявам да ви подразня. Twisted Evil просто си личи от всяка дума как се хващате, което пък е мисия-изпълнена за мен Twisted Evil

Честит ви Нацонален празник, да сте живи и здрави, и Честит 8 март Laughing

 Twisted Evil

и да не забравите да извадите старите прашасали руски плочи Twisted Evil

а пък сълзливите истории от сорта, ох, колко сме далеч от БГ и колко ни е мъчно и как детето се го възпитаваме с това или онова БГ, а, няма нужда просто, колко ни е мъчно, колко това, колко онова, бля, бля, бля...
искрено ти пожелавам един ден да си далеч от така омразната ти България и да ти стане мъчно за нещо в нея, а някой да го определи като съзливо и бля-бля-бля. И нека да е в Америка, там си честитят 4ти юли, то това е мнооого по-престижно, щото е американско Peace ма че сума ти от тях идея си нямат какво празнуват точно, кво значение има. По Канадско пък на Easter ( Великден по нашенски ) най-важното е великденския лов на яйца, питала съм от любопитство канадците каква е историята зад това, оказа се че мнозинството от тях не знаят каква е историята на празника, да не говорим за яйцата Confused това не е по повод на 3 март, а заради злъчният ти постинг. Не съм особено патриотично настроена, подразних се от друго в писанията ти.
За съветското робство или присъствие - четете малко повече - по това време не е имало Съветски Съюз, а Русия ooooh!

# 115
  • Мнения: 1 679
Нека по-често да изпадаме в настроението, което ни обзе  - настроението на национална гордост, на патриотизъм.

Това, което в другата тема наричат "фалшив патриотизъм", аз бих нарекла нужда поне няколко дни в годината да се сещаме, че сме българи, да си припомним българските победи и да се гордеем с тях.

Това са дните, в които всички ние можем да се спрем за малко от забързаното ежедневие и да помислим за миналото, за нашата история.

Не виждам нищо по-естествено от това да празнуваме на тези дни.
Призивът ми на 3 март беше от сърце, така го почувствах и така го написах.
Не исках този ден да бъде просто един почивен ден.
Така и стана.

Така ще бъде и на 24 май, и на 6 септември - ще има българско знаме у дома и ще празнуваме. Ще стане традиция.

Нека в тези няколко дни патриотизмът да е на първо място в мислите и чувствата ни, а нихилизмът - на последно.

А аз обещавам на 24 май да пусна тема: "24 май - приканвам ви да създадем една традиция", за да не забравя да сложа флагчето, да подредя отново трапезата, а и за да има на какво да се радва и смее жабката, та да и стане празнично и на нея.

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 20:47 от Smiley*

# 116
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
А аз обещавам на 24 май да пусна тема: "24 май - приканвам ви да създадем една традиция", за да не забравя да сложа флагчето, да подредя отново трапезата, а и за да има на какво да се радва и смее жабката, та да и стане празнично и на нея.

....за което ще съм ти изключително благодарна разбира се. Rolling Eyes

# 117
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
btw е хубаво, че целият му фен клуб се е включил в тази тема Twisted Evil

# 118
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
1-во, каке, лио - пак влизаш във форма.

нали? Mr. Green

# 119
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
и да ти стане мъчно за нещо в нея

никоя сила на света няма да е в състояние да ме накара да изпитам подобно нещо.
както и никога не съм го изпитвала колкото и далече да съм била, понякога за по-дълго време, грам "мъчно" не съм чувствала никога, така, че това, което пишеш е невъзможно да се случи.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт