3 март - приканвам ви да създадем една традиция

  • 5 554
  • 132
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 229

просто не знаеш колко се забавлявах докато четях  hahahaнелепиците, които си писала.
 Joy Joy Joy Joy
и откъде си сигурна, че се наричам "българка" hahaha по-голям срам оттова да се наречеш "българин" - няма просто. това ми е най- най- големият срам....за огромно съжаление съм се родила в най-скапаната държава, която има за национален празник 3 март.
срам и ужас #2gunfire
и с нетърпение чакам деня Praynig, в който ще захвърля БГ лична карта и ще се сдобие с някое друго гражданство различно от БГ.


ох, корем ме заболя да се хиля Mr. Green на постинга ти Joy позабавлявах се искрено, за което благодаря де  bouquet

ОК, не празнуваш 3 март, не го уважаваш като празник, никой не те задължава...но това изказване ми е малко странно. Rolling Eyes Чувала съм много недоволни от факта че са родени тук, но ЧАК толкова...ако всичко това го мислиш какво правиш тук? Rolling Eyes Виждам, че живееш в София - границата е близо...а чуждо гражданство, ако толкова го искаш, не се взима трудно...

# 61
  • София
  • Мнения: 11 117
Трети март, 1878 г. Сан Стефанският мирен договор и неговият принос  bg

http://www.pravoslavieto.com/history/19/1878/SanStefano_prinos.htm

# 62
  • Мнения: 143
абе хора, не съм чела всички глупости, ама що не се поразходите малко? Кой към летището, кой към някой парк с децата.. на вън е хубаво и пролетно. Аз 3 март го тача, защото се чувствам добре в кожата си и харесвам България. А за руснаците да страдам някак си не мога..  въпреки дългите години промиване на мозъка в училище. Бог да прости всички български войници паднали във всички войни до сега на по 18 години с вярата , че България и хората и заслужават да се биеш за тях.

# 63
  • Мнения: 1 354
Да ви кажа на мен ми се струва,че прекалено много вниманив отделихме на "краставата жаба" Crossing Arms

# 64
  • Мнения: 476
Не прочетох цялата тема, затова ще ме извините, ако повтарям някого.
Имах възможността наскоро да се запозная с много интересен, интелигентен и начетен човек - турчин. Да си призная честно, аз като 90% от българите, бях абсолютно убедена за събитията преди освобождението. Всички сме учили в у-ще история и и вярваме безрезервно разбира се. Но в разговора си с този човек си зададох въпроси, които се чудя как съм могла да не си задам по-рано!
Аз твърдях, че сме били под робство, че хората са страдали и всичко, което знаем като подробности, за еничарите и т.н.
Човекът ме слушаше търпеливо и накрая ме попита, - от къде знаеш това, което казваш?! Аз веднага надъхана в правотата си му отговорих, от историята от книгите, от семейството си и т.н. Последва друг въпрос - А кога е писана Вашата история, не е ли по време на комунизма, когато отношенията с братушките бяха най-важни за цялата ви нация? Не ви ли учеха на това ? Вечна дружба и др.? Не се ли правеше всичко СССР да се изкарват най-великите, а техните врагове съответно да са най-низшите хора?
Кой според теб е написал тези учебници? И ако са имали за цел да ви направят свои роби, защо не са разрушили църквите и манастирите ви, щом са искали да пречупят вярата ви? Не са ли почти всичките ви църкви и манастири точно от това време, че и от преди това?
Замислих се, но продължих да упорствам- Ами Вазов, Ботев и всички останали, които са писали?!?
А той ми отговори, че никой не отрича войната между Османската империя и Русия, но ние сме били просто една малка пионка в разгара на вражда между две големи държави и нещата далеч не са се въртяли около нас. Каза ми да прегледам световната история и да видя какво е написано от независими историци, които нямат за цел да угаждат на едни и да вредят на други заради интересите си. Аз  да си призная, не съм се ровила да търся тези и доказателства от неутрални историци, но до ден днешен имам съмнения, дали всичко, което ни се предлагаше в училище като информация и като факти е 100% вярно. Вярвам на голяма част от всичко това, но не и сляпо. Просто периодът в който са писали нашите "видни" историци, ме кара да се съмнявам в техните чисти намерения да предадат историята такава, каквато е била в действителност.
Не ме разбирайте погрешно, аз обичам страната си и съмненията, които имам не са за това, дали хората са страдали през това време,(въпреки, че човекът с когото разговарях твърдеше, че далеч не е била такава практиката, както ни я представят на нас,а по-скоро е имало изключения, като за всяко нещо) а какво точно се е случило.
Години на ред са промивани мозъци, дори на цели поколения, на цял един народ и си дадохме сметка за това, чак след като паднаха завесите към света. Питам се възможно ли е да не познаваме собствената си история и готови ли сме да повярваме на всичко, само защото е написано в учебник?!?
Иначе празникът е хубав! Вдъхва патриотизъм и това никак не е лошо!!
Лек ден от мен!   bouquet

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 16:00 от sandcastle

# 65
  • Мнения: 1 533
Liorena, незнайно защо си си въобразила че си една магнетична личност, която всички четат с трепет. Всъщност си един келеш, който плаче за внимание и прави смешки от сорта на събуване на гащи, уригване пред публика, повръщане и от сорта забавления.
Никой никого не кара да харесва нито България, нито Трети март, нито сърми, нито каквото и да било. Едно е да кажеш - майка ти не ми харесва, друго е да кажеш - майка ти е долна курва. Защото нещо подобно каза ти, дали е някаква кодирана смешка, не знам. За мен си келеш!

# 66
  • Мнения: 2 755
ooooh! Лиорена, честно казано, чудя се какъв ти е случая!
И аз се чудя, ама нещо сериозно ще да е.... Crazy

Човекът ме слушаше търпеливо и накрая ме попита, - от къде знаеш това, което казваш?!
Кой според теб е написал тези учебници
? ...
А, той от къде знае? Кой е писал учебниците, от които той е чел? Независими историци ? Хм....спорен въпрос.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Sandcastle, ти говориш по-скоро за неща като това, че поколението на баща ми в голямата си част, примерно, вярваше, че Русия е тръгнала баш нас да освобождава, ей тъй, от добро сърце. Ясно е, че тя си е водела войни за територия и влияние. Някои факти са премълчани и преиначени, но чак пък да наричат робството присъствие пак е леко смешно.

# 68
  • Мнения: 14 654
Питам се възможно ли е да не познаваме собствената си история и готови ли сме да повярваме на всичко, само защото е написано в учебник?!?
ти само един учебник ли прочете Simple Smile
иначе не- има и друга литература, която можеш да прочетеш, дори в училище се изучава част от нея и добре че

# 69
  • Мнения: 1 100
sandcastle, така е, не можем сляпо да вярваме на всичко. Но например за клането в Батак е писано чак по вестниците в чужбина. Тогава цяла Европа е била потресена и са се намесили Великите сили. Има и много писмени документи... Книги... И разбира се, почти всяко семейство си е предавало разни истории от онова време- ок, това последното не е сигурно. Но другото...
Има и друго, жестокостта на турците над българите до голяма степен е била провокирано от самите нас - все пак и ние сме се бунтували. И как да спрат българите, ако не с бой? И се получава един порочен кръг... Та до голяма степен за нещастията е виновен и свободолюбивият български дух.

# 70
  • Мнения: 476
Питам се възможно ли е да не познаваме собствената си история и готови ли сме да повярваме на всичко, само защото е написано в учебник?!?
ти само един учебник ли прочете Simple Smile
иначе не- има и друга литература, която можеш да прочетеш, дори в училище се изучава част от нея и добре че


Какво съм прочела не е важно в случая!Важно е може ли да ръзсъждава човек! Но е глупаво едно нормално човешко същество да не си задава въпроси, а да приема за чиста монета това, което му се казва!
Аз не отричам нищо, но имам право да се съмнявам, както и да си кажа мнението!  Какво е било, не можем да кажем нито ти, нито аз. Така че не ме иронизирай, ако обичаш! Не мисля, че това което съм написала е невъзможно. Не казвам и че съм права, просто една гледна точка, на която имам право ми се струва!

# 71
  • Мнения: 1 100
sandcastle, напълно разбирам какво говориш. Всеки гледа монетата от различна страна и всеки казва това, което вижда. Ясно е, че някои неща са къде малко, къде повече изопачени и трябва сами да решим, на кое да се довеим и на кое - не.

# 72
Чудя се защо и се вързвате на тази Лиорена?
Тя, бедничката, за 2 дни не намери по-смислено занимание от това да се заяжда в този форум.

Ами нека влиза, нека да чете и да се весели, щом като няма друг повод за щастие и веселба в живота си. И аз се питам дали не е от онези, на които Доган & Сие организират екскурзии из родината по време на избори.
Вчера много неприятно впечатление ми направи когато по новините съобщаваха за годишнината от Освобождението ни. Толкова трудно ли беше да се изрече и продължението -  Освобождението ни от турско робство?

Аз например се сещам за повече от десет начина да си прекарам добре със семейството и приятели -
вчера се събрахме приятели, попяхме патриотични песни, поиграхме и хора, децата се веселиха - а догодина ако времето на 3 март е толкова хубаво както вчера, непременно ще отидем на Шипка.

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 17:18 от capricorn

# 73

и откъде си сигурна, че се наричам "българка" hahaha по-голям срам оттова да се наречеш "българин" - няма просто. това ми е най- най- големият срам....за огромно съжаление съм се родила в най-скапаната държава, която има за национален празник 3 март.

О, неразумний юроде! Поради что се cpaмиш да се нapeчеш болгарин... ?

# 74
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
браво, интересът е голям, 10 човека са в Темата Mr. Green
хайде.....пишете.

Да интересът е голям, но той със сигурност не е насочен към теб. Дишай!

да бе да, да знаеш, аз изобщо не съм списала над 6 хиляди постинга, никой не ме познава да знаеш Twisted Evil
само можеш да ми дишаш праха.

но да се върнем на така светлия празник, 3-март, Националният празник на БГ.
Сигурно вчера всички отидохте на връх Шипка както призова авторката на темицата, но не, вие бяхте плътно зад ПЦ-тата и копирахте, копирахте, пействахте, ли пействахте....
да не ходя сега да изтупвам от прахоляка вчерашната тема.....



Чела съм част от твоите 6688 постинга и честно казано не си ме впечатлила като умен човек. Не знам нарочно ли се правиш на глупава и заядлива или си такава по принцип, но това което пишеш не ти прави чест.

По темата: Истина е че историята ни е изкривена, но не може да е изкривено всичко което се е случило. Не вярвам сляпо на историята в учебниците. Все пак съм имала доста години след като съм  завършила училище да се запозная с това-онова и да си изградя собствена история за миналото ни.
Факт е че 5 века тук не е имало България а сега има и аз не съм туркиня а българка. За това съм благодарна и това празнувам!!!

Общи условия

Активация на акаунт