увита пъпна връв

  • 1 816
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 374
Дъщеря ми също се роди с 2 пъти увита около врата пъпна връв. Докторът ме беше гледал на триизмерен ехограф в 7-ия месец и тогава ми каза, но 2 седмици по-късно ми каза, че всичко е наред. предполагам, че го е казал само за мое успокоение.

# 16
  • Мнения: 2 746
Навремето мъжът ми се е родил с три пъти увита пъпна връв около врата.Спасило го е това, че се е наложило да правят секцио на свекито по други причини, иначе е имало много голям риск. Не се притеснявай, всичко ще мине нормално.

# 17
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Момичета , какъв е риска по време на бременност при увита пъпна връв,като шал около вратлето?То е ясно,че ще раждам със секцио, заради други показания, но се страхувам да не се затегне сега и да стане проблем.Доктора ми каза, ако усетя много силно и продължително ритане да му се обадя.Дали това е признак, че нещо не е наред с бебо?
Аз лично смятам, че това е признак. Не съм лекар, но мога да ти кажа какво се бе случило на мен когато бях бременна с дъщеря ми. Незнаех, че има увита пъпна връв, но тя постоянно се въртеше надолу и нагоре с главата дори в 8 месец, когато би следвало да се ориентира в една посока вече. Та, тя беше определена да се роди на 7-10 август. На 22 юли започна много да ме рита. По-принцип тя доста си риташе, но този ден беше ми направил силно впечатление , че беше наистина ненормално. Дори споделих с мъжа си и с майка ми, но не съм подозирала, че има проблема някакъв. Вечерта вероятно от силните ритници ми се спука мехура и ми изтекоха водите. Нямах никаква друга родова дейност, и след неуспешен опит да предизвикат (почти 12 часа) накрая ми направиха секцио. Чак тогава са видели, че пъпната връв е била увита 2 пъти около вратлето и до колкото ми стана ясно ритниците са били поради страдание на плода, понеже доста се е затегнала пъпната връв. Така, че наистина бъди нащрек за подобни признаци, явно има нещо вярно. Но не се шашкай безпричинно. Всичко ще бъде наред.   bouquet

# 18
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
Докато се роди бебето може 5 пъти да се увие и развие.Аз родих малкия с увита пъпна връв,въпроса е при самото раждане да се реагира адекватно Peace

Напълно подкрепям мнението. При нас беше увита 2 пъти около вратлето.

# 19
  • Мнения: 11 607
заради увита пъпна връв в последният момент искаха да ме режат... Но родих нормално, с увита пъпна връв, но доктора и екипа реагираха адекватно и сега се радвам на 11год. мъж!

Леко и безпроблемно раждане! Ако имаш някакви притеснения - консултирай се веднага с доктора си. Peace

# 20
  • Мнения: 2 908
Аз бях точно като Djane.Увита до безобразие с истински възел.Трудно родих,трудно излезе,роди се заради това недоносена 2.100кг в 38г.с. и не риташе преди това почти месец-ходех постоянно,гледаха ме,ама нищо не виждаха-ама това си бяха моито кьорави лекари-ти ходи редовно да те гледат,и секцио. PeaceЩеше да се задуши накрая,не плачеше,обдишваха я.И в кувиоз 1 месец,при бременност без един проблем Tired

# 21
  • Мнения: 576
И Рая имаше увита пъпна връв около вратлето и крачето. Родих със секцио. Всичко мина нормално. Успех и на вас! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт