Как се справяте с баланса в отношенията между поколенията?

  • 1 453
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 289

Е, зависи сега! Моята баба след 2 месеца ще стане на 81, обаче въобще не мога да кажа такова нещо - готви, чисти, простира, глади, мога съвсем спокойна да й тръсна правнук й да го гледа и аз да изляза някъде, говоря си с нея, както с мои връстнички. И другата ми баба си е на 100% с акъла, дядо ми също. Всичко си зависи от възрастните хора, до ген е. Моите за нищо не си ги давам! Naughty

Абсолютно съм съгласна! И аз имам една такава баба, която е свежарка  Grinning но авторката казва, че въпросната бабка е доста стара, болна.. т.е. самата тя има нужда от грижи - затова и ще я взимат в апартамента. Както и да е, надявам се нещата да се наредят по най-добрия за всички обитатели начин  Peace

# 16
  • Мнения: 473
Единственият начин да понесеш това съжителство според мен е търпение. Просто много неща ще те дразнят, но трябва да не забелязваш дребните неща или просто си повтаряй, че това е временно и няма да е завинаги. Търпение и само търпение, стискай зъби, търпението ти ще бъде възнаградено.

# 17
  • Мнения: 3 674
В момента имаме възможност да излезем на квартира, но виждам че нашите разчитат на мен докъто съм в майчинство да им помагам, къде в грижите около баба, къде в малкия бизнес който имат.
Много се опасявам да не вземем да се изпокараме  Embarassed
Има ли други с подобен проблем? Как се справяте?

Linka....Не мисли лоши нща...та да не вземе да стане така както си мислиш.Настрой се на хубаво...голямо сенейство,веселба...мисли го от хубавата страна.Ние с бившия сме живяли с моите родители около 7 години заедно с детето ни /беше бебе/ и баба ми идваше и стоеше цялата зима у нас,понеже дядо ми е починал когато съм била малка...и старата жена да не е сама  жбивее6е при  нас....всяка година,всяка зима.Да ти кажа 4естно, имало е дразги,но майка ми е страхотен човек...гледаше да угоди на всеки,и всичко  обръщаше на майтап.А и си говорихме един ден...че от вси4ки нас зависи дали ще живеем добре...А и допълнителна доза търпение  наяма да е в излишък.


# 18
  • Мнения: 814
Какво излиза, докато  предишини поколения са с акъла си и ни  помагат, всичко е ОК, ако обаче се разболеят... Всичко е въпрос на толерантност!
Ако  възрастта и перфектното  здравословно състояние са причина да се радваме на баби/дядовци,  с не по-малка сила го дължим, ако вече зависят от нас. .
Щом има поне две поколения в едно домакинство, конфликти ще има. Въпросът е да се намери границата на търпимост и толерантсност.
Само не трябва да забравяме, че ние вървим по пътя на нашите предшественици-родители, баби и дядовци, пра...и всичко в живота се повтаря, както пееше Булат Окуджава.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ще се справите ...
Всеки решава сам ... всеки има различен праг на търпимост ... от толкова време живея с няколко поколения на едно място, че не мога да си представя, какво е да имаш спалня, отделно от хола ....  Laughing
Едно е сигурно - новото жилище ще ти се стори палат ....

За повече консултации - в понеделник,  на кафето ...   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 5 285
Живея отделно от родителите си от близо 9 години (в друг град). Майка ми е много властна и не мога да си представя да живея с нея вече - дано не се наложи  Embarassed Свекървата ми е на другия полюс - за всичко се притеснява и пита по 100 пъти за най-елементарните неща - и това трудно се издържа.

Мисля, че най-сигурният начин да се запазят добрите отношения, е да се живее самостоятелно, на всяка цена.

Общи условия

Активация на акаунт