ангина-лечение на двегодишно дете

  • 7 325
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
гледайте предаването "Сблъсък" днес от 9 часа. Ще бъде на тема "За или против антибиотиците"

# 46
  • Мнения: 25
TEA колко е голям синът ти, че пие Панцефа на 24 часа. Теодор е на 2г и 3м и го пие на 12 часа по 5мл, но друг е въпроса че е 16 кила от което по принцип се определят милилитрите.А щом веднъж му е правена антибиограма от нея е определена вече групата антибиотици която ще действа и всеки път може да му се изписва антибиотик от тази група.

# 47
  • София
  • Мнения: 276
TEA колко е голям синът ти, че пие Панцефа на 24 часа. Теодор е на 2г и 3м и го пие на 12 часа по 5мл, но друг е въпроса че е 16 кила от което по принцип се определят милилитрите.А щом веднъж му е правена антибиограма от нея е определена вече групата антибиотици която ще действа и всеки път може да му се изписва антибиотик от тази група.
Направената антибиограма е валидна за определен вид бактерия. При наличие на друга бактерия не би следвало да се гледа старата антибиограма, също така може и да се появи резистентност и би следвало да се направи нова.
Моето мнение е, е че преди да се даде АБ, трябва да се направи изследване кой точно ще бъде подходящ, но не всички лекари го правят.

# 48
  • София
  • Мнения: 797
И синът ми е с ангина (след 4 дена ходене на ясла), въпреки че гърлото не е много зачервено се виждат 2 налепчета и вдига температура 37,5 - 37,8. Почнахме антибиотик Дурацеф тази сутрин, ще видя как ще му повлияе. Досега е пил само Аугументин 3 пъти. И на мен не ми харесва това масово предписване на антибиотици без направина антибиограма, но това е практиката за съжаление.

# 49
  • Мнения: 1 114
.
TEA колко е голям синът ти, че пие Панцефа на 24 часа. Теодор е на 2г и 3м и го пие на 12 часа по 5мл, но друг е въпроса че е 16 кила от което по принцип се определят милилитрите.А щом веднъж му е правена антибиограма от нея е определена вече групата антибиотици която ще действа и всеки път може да му се изписва антибиотик от тази група.
Синът ми е на 2 години. 14.5-15 кг.. пие по 6 мл.

# 50
  • Мнения: 25
сега проверих в рецептата и видях че Теди е пил Pancef хапчета от 400мг по половин хапче на 12 часа. Антибиотика по принцип е хубав и е пречистен. Няма как на всяка ангина да се прави антибиограма, защото ще минат 3-4 дни без лечение.Когато се открие една бактерия стафилококова или стрептококова тя си стои там и след лечението с антибиотик, защото антибиотика повлиява на горния слой, след което бактерията образува верига и отново започва да прониква.Така поне ми обясни нашата УНГ. При наличие на бактерия се провежда по дълго лечение от порядъка на 30 дни с антибиотик.На Теодор му откриха В хемолитичен стрептокок, последните изследвания показаха че е унищожен и наистина направи почивка от 3 месеца без да се разболее, след което преди 15 дена пак беше с ангина, но никой не си направи труда да му вземе секрет и да се провери.Вече е изпил една камара АБ, но на кой му пука, всички викат че щял да го израсте.

# 51
  • Мнения: 1 114
След Панцеф ли не боледува 3 месеца. Ако е така звучи доста обнадеждавещо... на каква възраст е пил хапчетата?

# 52
  • Мнения: 25
Тогава е бил на 1г и 11мес. тогава ги чупех на няколко парченца и ги криех в лъжичката с яденето. получаваше се макар и трудно, защото не искаше да се храни, но пък хапчетата са по силни.

Общи условия

Активация на акаунт