Брекети

  • 243 984
  • 1 243
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 521
И ние извадихме зародишите на долните мъдреци.
На панорамната снимка се видя, че посоката им на растеж ще бъде напред и ще сблъска долните вече подредени.

# 76
  • Мнения: 2 673
Каква война бре хора? Зъболекарите си знаят работата. Ако повече от двама ти кажат, че трябва да се вадят зъби, значи трябва. Просто няма откъде да дойде това място! После като започнат да растат и мъдреците на децата ви, ще зпочнат да натискат и кривят вече подредените зъби. Недейте да сте такива инати. И мен ми беше жал за двата здрави зъба, които ми изкараха, но вече нямам никакво свободно пространство от тях, което значи, че без вадене нямаше да има място.
по-добре да се махнат мъдреците, отколкото премолари или молари

# 77
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Не ми се  ще да пускам отделна тема, затова ще питам тук, дано някой да има отговор на моя въпрос. Та, дъщеря ми носи апаратчета(скоби), от близо година и половина. Не видях никакъв ефект и просто спря да ги носи. През цялото време се оплакваше,  горката, че адски я болят венците. И сега още е така, а вече не ги носи близо 2 месеца. Някой има ли идея от какво може да е това?
Другия ми въпрос е защо тези апаратчета не са ефикасни, а брекетите са. На какъв принцип действат едните и другите?

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 358
Малеее какви цени са станали Shocked!!! Преди 1 година водих дъщеря ми при Др.Настева и тогава ми обяви 800лв. което ме изуми. Ние отложихме нещата и по нейна препоръка да поизпопадат още от млечните и тогава да я види пак защото и била много малка челюста. Е хубаво изчакахме и сега....... newsm78 Какво да се прави, здравето на децата е най-важното!

# 79
  • София
  • Мнения: 3 841
Другия ми въпрос е защо тези апаратчета не са ефикасни, а брекетите са. На какъв принцип действат едните и другите?

Апаратчетата са остарял метод, те са подвижни и наистина понеже постоянно се слагат и махат, зъбите се връщат в първоначалното си положение. Докато брекетите са неподвижни апарати, те действат много по-прецизно и силите, с които действат дъгите, местят зъбите. Дъгата е създадена така, че да запомни идеалното положение, в което е била преди да се постави на зъбите. Когато я поставят, тя се изкривява според изкривяването на зъбите, но тъй като иска да си върне старото положение, тя оказва натиск върху зъбите и ги мести. Горе-долу това е принципът, като разбира се има и още тънкости. Но ефектът, който дават брекетите за не особено дълъг период, никое подвижно снемаемо апаратче не може да постигне. Направо се чудя защо още има зъболекари, които мъчат децата с тези приспособления от петнайсти век. Като се сетя аз миналата година, преди да ми поставят брекетите, първата ортодонтка, която посетих, ме накара да нося подобно апаратче за около два месеца, че да ми се разширила челюстта. Е такава гадост няма - гади ти се, не можеш да говориш, ад. Когато отидох при Настева, каза, че това е напълно излишно, особено пък за човек на 19 години, и започнахме директно лечението с Деймън брекетите, без никакви апаратчета и шини. Еми то за тия два месеца зъбите почти се изправиха, особено в началото движението им е много забележимо, просто ги усещаш как за дни се преместват.

Без да знам за темата тук, съм пуснала такава в Здравни. Поставихме на децата вчера Деймън брекети.

В Стоматологичния факултет анализа беше показал, че трябва да се извадят ЧЕТИРИ ЗЪБА!!! малееее...добре че намерих сайта на Деймън...и инфо за тези брекети, които изключват вадене на зъби

Аз съм точно с такива брекети. Тази система наистина позволява постигане на максимално разширение на челюстта, така че вадене на зъби да се налага в много по-редки случаи. Някъде в един от пет случая се налага ваденето на зъби, като нямам предвид мъдреци - те така или иначе е по-добре да са махнати, а предкътници, обикновено се вадят те. Що се отнася до цената - лечението с Деймън брекети е сравнително по-скъпо, отколкото с другите брекети и не всички ортодонти са минали през специално обучение, за да работят с тях. Те се водят полуестетични, понеже са наполовина метални, наполовина прозрачни (самият брекет е така направен). Аз започнах някъде преди около година и малко и цената беше 1600 евро, като в началото плащаш половината и после всеки месец по 50 евро, като лечението трае година и половина. Иначе самите брекети не струват много - около 500 лева е апарата, но скъпо е самото лечение. Все пак ортодонтите са вложили много средства и време в обучението си и това обяснява високата цена на ортодонтското лечение. В една класация за най-добре платените професии в САЩ начело бяха ортодонтите.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 01:05 от Mamma

# 80
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Serpentine, благодаря за отговора. А каква е разликата между Деймън брекетите и обикновените?

# 81
  • Варна
  • Мнения: 440
Daemon брекетите са по-агресивни, така да се изразя.Те спомагат едновременно да се разшири челюстта и да се наместят зъбите. Отрицателните моменти са, че са по-обемни и се виждат/което на мен би ми пречело при работа с клиенти- а аз всекидневно съм с клиенти/. Освен това оказват доста сериозно напрежение на самата челюст, което означава и по-труден период на адаптация. От друга страна са доста ефективни и екстракцията на зъби става ненужна, което в едно по-напреднала възраст озобщо не е маловажно.Цената е височка в сравнение с класическите.
Аз съм решила да си сложа такива при една евентуална следваща бременност и да си реша проблема с тясната челюст . Ама да видм кво ще стане  Thinking

# 82
  • София
  • Мнения: 3 841
Да, мен ме боли по няколко дена като ми сменяват дъгите. Ама видя му се края вече...

# 83
  • Мнения: 2 673
РАЗЛИКА МЕЖДУ ДАЙМЪН и ОБИКНОВЕНИ, дано си преведете от английски, че аз неможах, ЖАЛКО ЧЕ ФИЛМЧЕТО НЕМОЖЕ ДА СЕ ПУСНЕ

http://www.damonbraces.com/video/index.php

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 11:21 от Кaril

# 84
  • София
  • Мнения: 3 841
И още нещо - Деймън брекетите подмладяват и съживяват лицето, защото действат върху лицевите мускули. Една от по-възрастните пациентки споделя, че се чувства така, все едно си е направила лифтинг.

# 85
искам да питам кое е по хубаво
бреки или шини??

# 86
  • София
  • Мнения: 3 841
Брекети, естествено. Шините са остарял и неефективен метод. А пък най-много се дразня на такива, дето не правят разлика между двете и наричат брекетите "шини".

# 87
Serpentine, моля те да споделиш как те възприеха хората около теб с брекетите. Аз вече съм го решила на 100 %, че ще си слагам, но виждам някаква тревога в роднините ми. Ходих да говоря с шефката, тя се отнесе с разбиране. Интересно ми е обаче да го опише някой, който има вече опит първите няколко седмици с брекети. Благодаря предварително!

# 88
  • Мнения: 5 500
Момичета, някой може ли да даде координати на ортодонт във Варна? Специално с Даймънд брекети да работи!

# 89
  • София
  • Мнения: 3 841
Serpentine, моля те да споделиш как те възприеха хората около теб с брекетите. Аз вече съм го решила на 100 %, че ще си слагам, но виждам някаква тревога в роднините ми. Ходих да говоря с шефката, тя се отнесе с разбиране. Интересно ми е обаче да го опише някой, който има вече опит първите няколко седмици с брекети. Благодаря предварително!

Хората около мен ме възприеха повече от нормално, даже в интерес на истината аз бях тази, която се притесняваше повече, но то винаги става така. Вече мисленето на хората е широкоскроено по отношение на нещата, помагащи да се повиши самочувствието. Даже мога да кажа, че изминалата година, през която ги нося, беше повече от успешна за мен. Естествено, винаги има и такива, които просто поради незнание задават глупави въпроси, от сорта на - това не се ли носи само в детска възраст, ама и такива хора трябва да има, без тях не може. Ако някой ми подхвърли нещо глупаво, казвам - по-добре да ходя година и половина с брекети и после да се радвам на подредени зъби, отколкото цял живот с криви. В крайна сметка, България е една от страните, в които хората много малко внимание отделят на грижата за зъбите си и това се вижда с просто око, така че носенето на брекети дава един добър пример и демонстрира на околните, че държиш на външния си вид и на самочувствието си и че собственото ти здраве и красота е от значение за теб. Не мога да разбера хората, които без проблем отделят много пари за скъпа кола, а като си отворят устата - изпочупени и липсващи зъби.

Общи условия

Активация на акаунт