как правите таратора?

  • 3 279
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 423
Таратора го правя по гъстичък - по-малко вода, кис. мляко по-гъстичко- 4,5%, малко чесън, стъргана кратавица, зехтин или олио/което имам подръка/, копър и сол на вкус.

# 46
  • Мнения: 1 564
мляко- вода -1:1 , нарязана на малки кубчета краставица , олио, чесън и копър. орехи не слагам
Peace

# 47
  • Мнения: 793
краставицата на кубчета, рендосвам я само ако нямам време, мляко 1:1, олио, копър и чесън,ако има орехи слагам  Peace

# 48
  • Мнения: 262
А пробвали ли сте таратор без мляко ?Става много хубав,особено за летните жеги.
Настъргана краставица,чесън,оцет,сол,копър,вода и лед.Всичко това на вкус.Пробвайте,няма да съжалявате Naughty.


Аз съм опитвала. Знам го като жътварски таратор. Едно лято на морето, като нямахме мляко, моя приятелка го направи и много ми хареса.

# 49
  • Мнения: 27 524
С олио. С копър. С чесън. Киселото мляко зависи от броя на хората, които ще го ядат. Аз лично го предпочитам със съвсем малко вода. С доста сол и черен пипер. Обичам с орехи, но много ми се завират по зъбите и рядко слагам  Crazy

# 50
  • Мнения: 577
Настъргани краставици, кисело мляко 1:1 с вода, чесън, копър, счукани орехи, зехтин, сол.  И ние често го пием от чаши.  Simple Smile
Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 508
С настъргани краставици, по гъсто мляко /4,5/, олио, сол, копър, орехи, счукан чесън през зимата и пресен чесън през лятото  Wink

# 52
  • Мнения: 5 299
Предпочитам да си ги нарежа на малки кубченца Wink С повече кисело мляко /по-малко вода. Чесън, копър и олио задължително. Както и сол Laughing

# 53
  • Мнения: 465
краставицата на кубчета, рендосвам я само ако нямам време, мляко 1:1, олио, копър и чесън,ако има орехи слагам  Peace

и аз така Peace

# 54
  • Мнения: 286
Зимата понякога го правя и с кисели краставички. и обичайните съставки.

# 55
  • Мнения: 721
Слагам обичайните съставки, но понякога за разнообразие или ако нямам краставици, слагам  chef нарязана зелена чушка. Свежарско е и различно.

# 56
  • Мнения: 1 546
обичайно, но чесъна слагам отделно, защото мойто мило не го обича да му е в таратора (а така отделно да си го ядял... Confused)Не слагам орехи.Обичам го по-гъст.
А сега си правим подобие на таратор ама с марули.  chef

# 57
  • София
  • Мнения: 6 983
Слагам обичайните съставки, но понякога за разнообразие или ако нямам краставици, слагам  chef нарязана зелена чушка. Свежарско е и различно.

Това с чушката вместо краставица е оригинално и ме подсети,че аз пък понякога го правя със ситно нарязана марулка/салатка     bowuu
А сега си правим подобие на таратор ама с марули.  chef
...ето за това говоря  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт