Здравословно хранене на деца от 3 до 7 годишна възраст

  • 120 778
  • 1 172
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 651
Не знам защо се нарича боров мед. По принцип това трябва да бъде сладко от борови иглички. Simple Smile
Да  Peace
или боров мармалад...може би е кръстено мед, защото е прозрачно.
едва ли някой си представя, че пчеличките са летели до боровата горичка под Мусала (например) да събират ПРАШЕЦ от лепкавите борови връхчета  Crazy

Относно рибата...моите май ядат само паниран хайвер ...
опитвала съм да я приготвя как ли не (аз я обожавам, ям я по всякакъв начин),
но не понасят миризмата, а има ли и кости...казват:"забрави";"не обичам риба".

# 1 096
  • Мнения: 309
Здравейте,моето момиченце беше с бронхопневмония.Все още пие антибиотик и сега ми препоръчват силна храна за възстановяване .Какви са ви препоръките,какво повече да и давам яде плодове,месо мед ,пчелен прашец,просто не се сещам за друго.Дайте ми някой идеи.Чета по билкарските книги,направих и една смес,но не иска да я пие.Трябва да се засили преди да тръгне отново на градина.

# 1 097
  • Linz
  • Мнения: 11 619
IMJ, това, което аз бих давала са основно пресни плодове и зеленчуци (салати, сокове, задушени...), пълнозърнести храни, билкови чайове с мед и лимон, боровия "мед" също е добра идея. Месо, прясно мляко, продукти с бяло брашно и бяла захар щях да изключа (с някои изключения). В умерено количество- масло, сирене, кисело мляко... ако може и сурови ядки да яде. Другото зависи колко е голямо детето... има разни народни методи за подсилване. Можете да правите и закалителни процедури (ако е здрава вече)- въздушни, водни, слънчеви.

# 1 098
  • Мнения: 9 052
пробвай прясна коприва на пюре с орехи , домати и моркови  или пресен спанак с ориз ... и двете вървят с кисело мляко.
Пробвай в слу;ай , ;е не иска пюре супа от кприва , домати морков, орехи лук  бистър бульон
пробвай баница с пресен спанак и сирене или праз и сирене и яйца ... (домашна купешката не струва )
пилешки или пуе8ки бульон ...

# 1 099
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
аз за подсилване знам от майка ми това:
черна ряпа, отрязваш и капаче и дълбаеш кладенче с лъжичката, колкото за една с.л.мед. слагаш меда, похлупваш си я с капачето и стои така ок.12 часа. после сокчето го давам с един от ония дозатори на панадола. издълбавам ново кладенче, слагам пак лъжица мед и пак така... докато свърши ряпата.
през това време е добре да бъде в съд с малко вода, за да не изсъхва. Peace

# 1 100
  • Мнения: 19 315
Това с ряпата и аз съм го чувала, но се чудех какво точно пуска ряпата, което подсилва организма.

IMJ, пчелният прашец за засилване ли го даваш и по колко?

# 1 101
  • Мнения: 753
Тази рецепта с ряпата аз я знам като рецепта против кашлица,но е съвсем възможно да има и укрепващо действие.Подкрепям мнението,че боровият мед е много полезен при белодробно проблеми.Колко е голямо детенцето?Знам една рецепта за калциране на белия дроб след подобни заболявания,но не става за много малки деца.Пробвала съм я и съм доволна от резултата.

П.П. Още не съм правила теста с кафявата захар,но не съм забравила и после ще пиша за резултата.

# 1 102
  • Мнения: 309
Благодаря ви за идеите,ще пробвам всичко.Детето е на 4 год.и 7 мес.Пчелния прашец Виви го давам за растеж,имунитет и фисическо развитие -така поне пише.Бил полезен много.Давам по 1к.л. разтворена в вода или мляко и малко мед.Сутрин на гладно.

# 1 103
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А знаете ли, че в детската градина не им белят ябълките? Съвсем ме отчайва тази немърливост към здравето на децата Close

# 1 104
  • Мнения: 7 803
какво им е лошото на обелките ? аз четох, че там са повечето витамини

# 1 105
  • София
  • Мнения: 3 816
Ако ябълките са домашни ги давам с обелките, но ако са купени/вносни/ ги беля, защото ги третират с препарати и химикали за по- голяма издръжливост и трайност. Peace

# 1 106
  • Мнения: 5 713
А знаете ли, че в детската градина не им белят ябълките? Съвсем ме отчайва тази немърливост към здравето на децата Close
И тук е така, не ги белят. Маги веднъж повърна след като яде необелена круша в градината. Всички бяха много притеснени, било вирус. Вирус друг път, като си я прибрах, нищо й нямаше. Вкъщи винаги ги беля плодовете, нямам домашни.

# 1 107
  • Мнения: 309
И аз винги ги беля,наистина ,че в корите са витамините,ни там са и нитратите и вредните вещества с който ги обработват.А краставицата белите ли я?

# 1 108
  • Мнения: 19 315
Аз беля всичко, защото иначе излиза, както е влязло. Дори и суровите чушки, за да може да ги сдъвче по-добре и усвои.

IMJ, прашецът от аптеката ли се купува? Замислям се дали и аз да не започна да давам.

# 1 109
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, в обелките са повечето витамини, обаче за да се запазят ябълките по-дълго и да имат по-добър търговски вид ги лъскат с восък. А восъкът е нефтен продукт и е много канцерогенен.
Освен това под кората често има загнили участъци, а знам, че това също не е хубаво да се яде.
Ако ябълките са домашни няма проблем. Обаче в ДГ ги купуват.

И аз винги ги беля,наистина ,че в корите са витамините,ни там са и нитратите и вредните вещества с който ги обработват.А краставицата белите ли я?
Краставиците- задължително. В плодовете няма толкова нитрати, колкото в зеленчуците.

Общи условия

Активация на акаунт