кога за първи път давахте антибиотик на вашето бебе?

  • 4 441
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 6 164
На 10 месеца.
Пи Аугментин и много ме е яд, че не отложих антибиотика /нямаше Т, само червено гърло и ларингиална кашлица, която трая 1 ден/, получи страшна диария и се наложи да спра АБ на 4-я ден.

# 32
  • Мнения: 5 393
Иво беше на антибиотик още в болницата веднага след раждането си.Втория път беше на около 5месеца мисля, и третия път преди 3 месеца.

# 33
  • Мнения: 640
На 3 месеца за Ешрехия Коли и после още 2 пъти ooooh!.Но Бог ни пази и нищо отдавна не сме поемали. Те Колите така и не си заминаха

# 34
  • Мнения: 108
АБ давах за 1-ви път, когато беше на 10 месеца.Тогава дори изчакахме няколко дни да видим дали ще се пребори, но това влоши нещата и малкия направи гнойна ангина и веднага започнах да давам Аугментин предписан от педиатърката.След това се оправи много бързо.
Според мен ако детето е под 1г по-добре с АБ.  Peace

# 35
  • Мнения: 254
Беше на около 7 месеца...

# 36
  • Мнения: 1 877
дъщеря ми е 4 години и половина и никога не е пила антибиотик.
Щастливци!
Боян за първи път пи АБ на 10месеца,а Дарин- на 1,5 м.

# 37
  • Мнения: 38
Дъщеря ми е на 2.5 и за първи път и дадох преди един месец антибиотик,
заради бактерия в урината. На мнение съм, че на малки деца много внимателно трябва да се
дава антибиотик. Когато бяхме на 3-4 месеца профилактично за да се застрахова една педиатарка ни изписа Калцид.
Тогава се консултирах с още двама педиатри и не и дадохме антибиотика.

# 38
  • Мнения: 25
Теди беше на 9 мес. когато поддържаше цяла седмица температура 37.8 и лекарката викаше че са зъбки, та накрая ни приеха по спешност с ангина и беше на инжекции, оттогава прекалено често е на АБ и вече знам че при първите по-сериозни проблеми трябва и по-сериозно лечение

# 39
  • Мнения: 3 537
Ние сега миналата седмица пихме първия си антибиотик, на 2 г и половина,имаше гнойна ангина също за първи път.До сега ми е карал само леки настинки,зачервено гърло и хрема.Дано и за напред да е така Praynig

# 40
  • Мнения: 3 042
Дребният на 2м и 1/2 пи 2 АБ /първият не подейства/. Разболя се покрай кака си.

На каката не помня кога дадох АБ за пръв път. newsm78

# 41
  • Мнения: 229
Благодаря Ви за отговорите!  bouquet
Ние за щастие се разминахме с антибиотика  Hug Точно на 6-тия ден се получи значително подобрение. Температурата се смъкна и нослето се поотпуши, че спинкаме вече спокойно. То и при нас каката го донесе това чудо. Сега аз съм болна, но взе да ми минава. Изкарах го точно както го изкараха и децата - лека температура, много сополи и леко зачервено гърло. Абе, всичко е добре, когато свършва добре! Разминахме се този път!  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт