Междукамерни дефекти на сърцето

  • 27 567
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 091
t a t i a n a, и аз много се надявам нещата да отиват към по-добро! Кога е вашата операция, ще стискаме палци и ще се молим всичко да мине безпроблемно! Ако искаш сподели повече за вашия проблем - какъв е точно, кой лекар ви наблюдава, как е бебчо, какви са прогнозите. Ако мога с нещо да помогна, насреща съм!

# 16
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте, мами. Аз досега не съм писала тук, защото ми се струва много дребен проблемът на сина ми, в сравнение с някои други.
Ви, Наско се роди с шум на сърцето, който се оказа МКД. Сега е на 3.....год. В началото ходехме на 6 мес при Велковски, но тъй като Наси расте, а дефектът не, прегледите се разредиха на 1 год. Не съм ходила при други лекари за ехо, ходя при проф. Рахнева /кардиолог/. Дефектът не се е затворил, но засега....Велковски каза, че дори да не се затвори, ще е толкова малък, че няма да му създава неприятности. Praynig

# 17
  • Мнения: 161
Здравей,Ви! Преди няколко месеца пуснах тема относно нашия проблем,но не си попаднала на нея,затова ще обясня отново.
Родих със секцио на 13.09.2006г.-момченце Пламен.На следващия ден му откриха шум в сърцето.Аз съм от Бургас.Но лекарите от бургаската болница казаха:имаме ехограф,има някаква дупчица,но нищо не разбираме,на 19-ти идва специалист от София,затова ще ви изпишем чак тогава-след прегледа.С това изкарах "късмет",иначе трябваше да ходим до София с бебето.Прегледа го д-р Велковски и диагнозата е МКД и стеноза на белодробната артерия.Каза,че ще има операция около годинката,ако наддава добре.Каза,че симптомите са посиняване около устата и крайниците.След месец симптомите бяха на лице,после имаше пауза 1 месец.И сега отново се започна с посиняването.Ходим при  Велковски през 3 месеца,последно на 15.03.07.Тогава трябваше да планира дата за операция,но детето наддавало добре и това позволявало да се изчака,а така рисковете  от операцията били по-малки.Следващия преглед е чак след 6 месеца,но ако нещо ме притеснява каза да отидем по рано.Детето се роди 3.150кг.,на 6-мес. възраст е 6.200кг-аз мисля,че е слабичък,но Велковски щом твърди,че наддава добре,ще се съглася.Това е нашата история!

# 18
  • Мнения: 161
Забравих да пиша,че състоянието на детето е добро,в смисъл няма кризи и учестено дишане,защото единия проблем компенсирал другия.

# 19
  • Мнения: 1 091
Таня П.,  благодаря ти, че писа! Постингът ти ми прозвуча много обнадеждаващо и ме зареди с оптимизъм! А колко често пиете антибиотици? Д-р Велковски каза, че трябва да се прави профилактика на ендокардит с АБ /няма да обяснявам, предполагам знаеш за какво става въпрос/. Това ме навежда на мисълта, че трябва много да се пазим от разболяване. Всичко това пък е свързано с начина на живот, неходене на детска градина и т.н. Как стоят нещата при вас в този смисъл?

 t a t i a n a,  щом Велкоевски е казал, че наддава добре и е преценил да отложи операцията, значи така е най-добре. Когато дойде време да се оперирате, обади се на лични, може да се видим. Все пак ще сте в чужд град и ще предстоят трудни и важни моменти за вас. Ще се постарая да направя каквото мога, за да ви бъда полезна!

# 20
Здравейте мами! Видях темата и реших да се включа. Ники е роден на 19.06.2006г. и още от болницата ни изписаха с шум на сърцето.След три седмици го заведохме в 3-та градска за консултация с кардиолог.Оказа се че малкия има междукамерен дефект и започнахме терапия с каптоприл,фурантрил и калиев хлорад.Слава Богу нещата започнаха да се оправят и дефекта лека полека се затваря сам.Все още пием лекарствата и на всеки два месеца сме на консултация в   3-та градска,но докторите казаха,че вече е почти сигурно,че няма да се наложи операция.  Grinning Надявам се май месец да спрем с лекарствата.                                                                                   
ВИ знам колко зле се чувстваш,но със сълзи не можеш да оправиш нищо. както и другите мами пишат бъди оптимист и мисли положително.Гушкай го много малкото сладурче,обичай го,целувай го.Любовта прави чудеса Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 2 262
Ви тази профилактика с АБ ли се прави? Не го знаех това....Мерси за инфото......
Татяна това са добри кг за детето и Лъчо беше толкова на 6 месеца, не се тревожи колко тежи, а как изглежда!
Ви радвам се, че се чувстваш по-добре!

# 22
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте!

И моята Лъчезара се роди с МДК. Един месец след раждането й ходихме при доц. Томова и ни приеха в педиятрията. направиха й изследване и както и на повечето от вас ни казаха, че с времето дупчицата ще се затвори. Лъчи беше на 10м. когато я водихме пак на преглед при доц. Томова. Гледа я на ехограф и каза, че дупчицата вече се е затворила и, че ако не били снимките които й е правила на 1м. и тези от бременността ми /ходих при нея по спешност в 9м. бременна, защото лекарите от шейново чуха, че нещо не е наред с тоновете на бебето/ би казала, че това дете никога не е имало проблем със сърчицето! Напълно се е затворило всичко. На профилактичен преглед сме  след 2 години / вече стана година и половина/.

Успех на всички! Hug

# 23
Ви здравей и от мен.Разбирам тревогата ти ,защото и аз го изживях. От как се роди моята Ния се чаках и се тревожих,плаках кога как ще стане и дали ще стане .Нашия порок е по различен но това не е толкова важно .Оперираха ни съвсем скоро на 8-ми март.Получих най-добрия подарък,сърчицето на моята дъщеря.И ние така чакахме да порасне уж вървеше добре ,но за1 м се оказаха много промени и ни планираха на бързо за операция.И така тя мина ще има и втора...ще се следим.Но наистина вярвай на д-р Велковски.Хиляди благодарности на него.Той преценява кога което е много важно да не се изтърве момента....както те казват.Така,че нямаш избор търпение и надежда и най-вече кураж.Знам ,че е много трудно и аз не се справях но това е начина да живеят децата ни.Видях много неща в болницата още стоят спомените и страха и чакането всичко там  Cryсълзите ... Hugно сега съм щастлива ,че си я гушкам и сме заедно. Praynigбог да е с нас!Мама Иги  и Вики са ти написали доста те знаят всичко нали са минали и те по този труден път . Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 4 578
Ви, и на нас ни казаха да го пазим от болести, но то е невъзможно. Профилактика с АБ не сме правили. Но тази зима за 3 месеца, 5 пъти пи АБ, от градината си носехме разни болести. И много се притеснявах. Но, надявам се да ги израстне. Не знам за профилактика на ендокардит, моля те, кажи повече. Praynig
Люси, надявам се, че при вас всичко вече е наред.

# 25
  • Мнения: 1 091
Mama Igi, Таня П.,   профилактиката се състои в това, че когато детето се разболее, трябва да се дава антибиотик, разбира се по преценка на педиатъра, за да се избегне развитие на бактериална инфекция и евентуалното пренасяне на инфекцията в сърчицето. Презумпцията е, че това е слабото място на организма и лесно може да бъде атакувано от опасните микроорганизми.
 
irka,  благодаря ти! Такива постинги искам да виждам, искам да се оправят дечицата! Дано и при нас нещата се развият така добре, въпреки че от раждането до сега положението при нас не се е променило. И аз като теб в 9-ти м. по същия начин разбрах. 

# 26
  • Мнения: 161
БЛАГОДАРЯ ВИ,МНОГО СИ МИЛА!!!!!

# 27
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Mama Igi, Таня П.,   профилактиката се състои в това, че когато детето се разболее, трябва да се дава антибиотик, разбира се по преценка на педиатъра, за да се избегне развитие на бактериална инфекция и евентуалното пренасяне на инфекцията в сърчицето. Презумпцията е, че това е слабото място на организма и лесно може да бъде атакувано от опасните микроорганизми.
 
irka,  благодаря ти! Такива постинги искам да виждам, искам да се оправят дечицата! Дано и при нас нещата се развият така добре, въпреки че от раждането до сега положението при нас не се е променило. И аз като теб в 9-ти м. по същия начин разбрах. 

И на нас ни казаха същото за антибиотика, че е добре при боледуване да се пие антибиотик, за да се предпази сърцето от евентуални усложнения!

Ви, дано наистина всеки да има повод да се похвали с добри новини! Пожелавам го на всички! Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 2 262
Уф, сега се притесних, Лъчо пак има сополи и е ревлив, ще го заведа при джипито май утре да го чуе.........щом трябва по-сериозно да се гледа такова дете и АБ!

# 29
  • София
  • Мнения: 4 578
Не знам, сега чувам, че може да се прави профилактика с АБ newsm78. Аз съм съм много против тях и против всички лек/ва. Но се лекуваме с алопатия, щото не мога да намеря хомеопат. Tired
Честита Първа Пролет. Дано всичко лошо е отминало  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт