За какво ни е Църквата?

  • 4 533
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Цитат на: 100jan
Религията е опиум за народа.

Карл Маркс форевър Wink

# 61
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много от въпросите на 100ян ги задавам и аз и досега никой не ми е отговорил смислено. Имам две теми от по над 30стр. и няма еднозначни отговори там. Аз не мога да приема всеки да си разбира нещата различно, ама карай.

# 62
  • Мнения: 1 849
Има нужда от Църква! Но от църква в която се говори Божието Слово, в която се осеща присъствието на Святия Дух, място където можеш да споделиш и да бъдеш насърчен.
Исус Хритос е казал вярващите да се събират зедно, да си служат един на друг. Въглена не може да гори сам извън огъня, за това трябва да сме заедно! Църквата не е самата институция, тя е обществото от вярващи. Дон Кихотовци няма в Библията, вярващите в целия Нов завет бяха заедно, преживяваха гоненията заедно, продаваха имуществото си, за да се погрижат за другите...Имаме нужда един от друг, защо всички сме слаби в различни неща и можем да носим немощите си един на друг.

Защо Църквата е стигнала до това положение, защото е държавна институция и по-голяма част от свещениците възприемат това само като професия...

Аз лично съм имала допир със страхотни свещенници (като този в храма на Люлин, но за съжаление не му запомних името), в един мюсюлмански форум пишеше един православен имаше невероятно разбиране за Бог и Библията!

Но истината е, че живеем в последно време (Исус ще се върне скоро) и все по-трудно става за хората да живеят като истински вярващи, които не ги поравдава, защото Бог ни е дал достатъчно-спасителното дело на кръста и е изпратил Святия си Дух да ни дава сила.

# 63
  • Мнения: 3 146
Този въпрос е безсмислен.
Който вярва в това, което учи Църквата, има нужда от нея. Който не вярва, няма начин да бъде убеден в нуждата й. Никой не може да накара някого да повярва в нещо или да спре да вярва, освен ако самият човек не го желае.
Подобна тема може да доведе само до спорове и обиди.

# 64
  • Мнения: 150
Имам две теми от по над 30стр.
А може ли линк?

# 65
# 66
  • Мнения: 2 070
Много досадна станала тая тема бе.

# 67
  • Мнения: 150
Благодаря много! Виждал съм ги тези теми, но късно. В момента са по 30-40 страници, като преобладават отговори от по едно изречение, или по-лошото - популистки изказвания, написани в императив (най-често цитати от някъде)... Жалко, нямам търпение и желание да скрулирам из множеството страници и да чета по диагонал. Ще изчакам нова тема от този род (а тя непременно ще се появи) и тогава ще я следя по-внимателно. Впрочем, тази започна донякъде да става любопитна, но за съжаление бързо се изроди в лични нападки... Имам чувството, че макар и да няма инквизиция вече, то инквизитори има достатъчно.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 099
Вярваща съм, но не съм религиозна. Бог е в сърцето ми, храм Му е тялото ми. Това е философия, а не догматична слепота.

# 69
  • Мнения: 1 069
100jan, виждам, че в предишния си пост си задал някои много правилни въпроси към БПЦ /за жертвите, свещите, мартениците, трезвеността/. Ако посетиш някоя протестантска Църква, ще се увериш, че нещата стоят точно, както в Библията е казано.

# 70
  • Мнения: 5 370
100jan, виждам, че в предишния си пост си задал някои много правилни въпроси към БПЦ /за жертвите, свещите, мартениците, трезвеността/. Ако посетиш някоя протестантска Църква, ще се увериш, че нещата стоят точно, както в Библията е казано.
ООооо, недей, моля, не искам да си отварям устата. Позволи ми да замълча.!!!! Всеки пречупва нещата си през неговата си призма и няма начин да бъда убедена в противното-казвам го от ЛИЧЕН ОПИТ.Доста широк и то, за жалост. Tired

# 71
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
100jan, виждам, че в предишния си пост си задал някои много правилни въпроси към БПЦ /за жертвите, свещите, мартениците, трезвеността/. Ако посетиш някоя протестантска Църква, ще се увериш, че нещата стоят точно, както в Библията е казано.

 Mr. Green
Крайно време беше да се намеси някой, който да ни обясни как неговата църква е единствената правилна  Laughing

# 72
  • Мнения: 1 849
Аз съм за Иисус и Карл Маркс и против Църквата в СЕГАШНИЯ й вид, а защо не и предишния.

А защо като напиша и кажа, че Йехова е дърт пръч, нищо не ми се случва? Богохулството не е ли най-страшното престъпление?



Жалко, че не ти се четат темите, там има много други неща освен популизъм, има лични свидетстсва на хората които вярват в Бога.

А защо си псуваш и богохулстваш и нищо не ти се случва. Ми защото, този кого псуваш страшно много те обича!!!!!!!!!!!  Толкова много, че да дълготърпи и по всякакви начини се стреми да ти покаже любовта си!! Той дълго търпи но не вечно, за това не знаеш кога един ден това ще свърши.

# 73
  • Мнения: 1 849
100jan, виждам, че в предишния си пост си задал някои много правилни въпроси към БПЦ /за жертвите, свещите, мартениците, трезвеността/. Ако посетиш някоя протестантска Църква, ще се увериш, че нещата стоят точно, както в Библията е казано.

 Mr. Green
Крайно време беше да се намеси някой, който да ни обясни как неговата църква е единствената правилна  Laughing

Основите на християнството са едни и същи за православни, протестанти и католици, няма какво да се джафкаме, а идеални хора няма, за това няма и идеални църкви. Но колкото и да не са идеални църквите, ние имаме нужда да бъдем заедно и да носим един другимо немощите си!  Хората имат различен темперамент и за това могат да изберат различен вид служене на Бога, но само това да не противоречи на основите на християнството и най-вече на Библията!

# 74
  • Мнения: 11 607
Как се разделя Църквата, проверете какво е направил император Константин.....

Общи условия

Активация на акаунт