Крадат ли археолозите?

  • 1 785
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Да кажеш, че археолог никога не би откраднал, е като да кажеш, че лекар никога не би отказал помощ, или учител никога не би посегнал на дете. Животът ни опровергава, за съжаление.

# 16
  • Мнения: 459
Аз ги деля на 3 типа:
1. Вманиячени- крадат, за да ги имат за себе си.
2. Алчни- крадат, заради стойността им.
3. Страхи ги е да си отворят устата за кражбите на останалите.

# 17
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
ковачева е наясно с археологията, както и с екологията. браво, ковачева!

# 18
  • Мнения: 459
ковачева е наясно с археологията, както и с екологията. браво, ковачева!

Какво значи "наясно"?

Ако имаш питанки, моля на лични? Темата е друга.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ковачева е наясно с археологията, както и с екологията. браво, ковачева!

 Joy

За какво им е да крадат и какво могат да откраднат, за да забогатеят ..... някоя огромна плоча  Thinking ....не може да се изнесе тайно ..... най- много някоя паричка да си вземе някой, но те не са особено ценни ....

така е.... не може да се краде...ходила съм на много разкопки ...много хора копаят и пишат в дневници, правят снимки , рисуват, правят карта къде е намеренио нещото, още преди да го вдигнат ...после пак описват ...и това се вижда от всеки ..... хората от екипите се познават .... не си фантазирайте ... да не сте чели Гръцкото съкровище скоро  Wink

# 20
  • Мнения: 459
ковачева е наясно с археологията, както и с екологията. браво, ковачева!

 Joy

За какво им е да крадат и какво могат да откраднат, за да забогатеят ..... някоя огромна плоча  Thinking ....не може да се изнесе тайно ..... най- много някоя паричка да си вземе някой, но те не са особено ценни ....

така е.... не може да се краде...ходила съм на много разкопки ...много хора копаят и пишат в дневници, правят снимки , рисуват, правят карта къде е намеренио нещото, още преди да го вдигнат ...после пак описват ...и това се вижда от всеки ..... хората от екипите се познават .... не си фантазирайте ... да не сте чели Гръцкото съкровище скоро  Wink

Е, определено ти си наясно и с екологията и с археологията. Ще се учим от теб  Wink

п.п Защо се сърдите толкова, това са си наши мнения. Нямам нищо против да се върна малко нагоре и да си тръкна поста. И какво ще спечелите от това? Така или иначе аз така мисля, така съм дочула от някъде, то е ясно. Извините само хора следили изкъсо разкопки ли трябва да пишат по темата. Ами айде разяснявайте ги тия работи, ние неграмотните да не се обаждаме.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 10:18 от Kovacheva

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 ... всеки се движи в различни среди ....  случайно ми се е случвало да присъствам на разкопки и знам как е .... и то не веднъж ...... от екология не разбирам, но се надявам всички да мислим по- еко, ако може .... и недей да приемаш всичко лично или като наставление ...аз просто си пиша, егати, никого не поучавам все пак ... явно такъв ми е стила, че оставям погрешно впечатление  Peace  ...

# 22
  • Мнения: 17
... всеки се движи в различни среди ....  случайно ми се е случвало да присъствам на разкопки и знам как е .... и то не веднъж ...... от екология не разбирам, но се надявам всички да мислим по- еко, ако може .... и недей да приемаш всичко лично или като наставление ...аз просто си пиша, егати, никого не поучавам все пак ... явно такъв ми е стила, че оставям погрешно впечатление  Peace  ...
в грешка си. краде се и още как. археолог съм Wink.
пс. страничен въпрос - защо слагаш толкова многоточия навсякъде???

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
... всеки се движи в различни среди ....  случайно ми се е случвало да присъствам на разкопки и знам как е .... и то не веднъж ...... от екология не разбирам, но се надявам всички да мислим по- еко, ако може .... и недей да приемаш всичко лично или като наставление ...аз просто си пиша, егати, никого не поучавам все пак ... явно такъв ми е стила, че оставям погрешно впечатление  Peace  ...
в грешка си. краде се и още как. археолог съм Wink.
пс. страничен въпрос - защо слагаш толкова многоточия навсякъде???

Ами кажи тогава кой краде, хубаво ще е да се знае ..... обичам многоточия

# 24
  • Мнения: 17
... всеки се движи в различни среди ....  случайно ми се е случвало да присъствам на разкопки и знам как е .... и то не веднъж ...... от екология не разбирам, но се надявам всички да мислим по- еко, ако може .... и недей да приемаш всичко лично или като наставление ...аз просто си пиша, егати, никого не поучавам все пак ... явно такъв ми е стила, че оставям погрешно впечатление  Peace  ...
в грешка си. краде се и още как. археолог съм Wink.
пс. страничен въпрос - защо слагаш толкова многоточия навсякъде???

Ами кажи тогава кой краде, хубаво ще е да се знае ..... обичам многоточия
за тези неща са наясно хората в бранша. не е моя  работа да разнасям или дискутирам из форуми. само информирам-краде се. ако не ти харесва-твой проблем.

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
само информирам-краде се.
Ти крадеш ли?

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 ..... учудвам се , но ще приема , че до някъде казваш истината ..... само се чудя защо им е да разботят като археолози, достатъчно е да завършат археология, за да са наясно с нещата, да си купят металотърсач и багер и да започнат да изкарват пари ... пък и все си мисля, че е по- ценно името ти да остане в историята  като човека намерил еди- какво си, отколкото да изкараш 1000 лв. , но може аз да не разсъждавам правилно  Peace

# 27
  • Мнения: 459
... всеки се движи в различни среди ....  случайно ми се е случвало да присъствам на разкопки и знам как е .... и то не веднъж ...... от екология не разбирам, но се надявам всички да мислим по- еко, ако може .... и недей да приемаш всичко лично или като наставление ...аз просто си пиша, егати, никого не поучавам все пак ... явно такъв ми е стила, че оставям погрешно впечатление  Peace  ...

 Grinning Просто си пишеш ........... Grinning и аз държа да поясня, че и аз явно оставям грешно впечатление.

А колкото до това, че се опитваш да живееш по- еко, лошо няма, щом можеш, а и в крайна сметка имаше тема, в която много хора писаха, че ще последват примера ти. Тези, които не са те прочели се зачудиха в темите за парите, спестяването и т.н как се оправяте с малки суми на месец, ама ако им бяхте казали, че като живеете по- еко, икономисвате повече, /въпрос на принципи може би, няма значение/........... нямаше толкова да се чудят.

По темата: Чудно ми как все още има толкова наивни хора, които си мислят че всичко наоколо е розово. То е ясно, че във форума всички сме си сложили титлата "благородни" до няма и къде.

# 28
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
ковачева, понеже си ми симпатична, ще ти уредя участие в разкопки през лятото, да те попече малко слънцето. никъв самотен плаж не ти трябва. в шест сутринта, на обекта - с лопатата.
ако успееш да откраднеш нещо, вече ще те праизная, обещавам! Peace Peace
личи си, че единствения участвал в експедиция, е secretgarden

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 16:06 от karmacoma

# 29
  • Мнения: 459
ковачева, понеже си ми симпатична, ще ти уредя участие в разкопки през лятото, да те попече малко слънцето.
ако успееш да откраднеш нещо, вече ще те праизная, обещавам! Peace Peace
личи си, че единствения участвал в експедиция, е secretgarden=

Не съм фен на такъв вид забавление, иначе бих дошла.

Сега доколкото разбирам, ти и твоите хора не крадете. Ами браво, аплодисменти. Обаче от къде си сигурна, че други ваши колеги не крадат. И мисля, че тук въобще не става въпрос за това да откраднеш, докато копаеш. Явно нещата са далеч по сложни за нас обикновените хора.
И да подчертая, че това си е лично мое мнение, просто така мисля аз.

Общи условия

Активация на акаунт