взимали сте Церукал за увеличанане на кърмата

  • 2 885
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
за20 дни-300гр.проблема е отново не достатъчно надаванеПредложиха ми да давам добавка/която бебето изобщо не я иска,дори й се гади от нея/,започване на захранване или пиене на Церукал/защото всякякви други методи от форума ги правя и съм ви благодарна за информацията/Детенцето е с АД и не искам да го захранвам толкова рано,по добре е да е на кърма до 6 мес.,но пък се претеснявам ако то наистина гладува.............А за лекарството не ми казаха нищо друго -колко време да го пия,странични ефекти,а и за депресията,то и без туй покрай тях двата с баткото вече нервите ми не издържат
Наистина никак не ти е леко с двете деца и всички притеснения покрай АД и кърменето Sad
А как вървеше наддаването досега? 300гр за 20 дни е гранично наддаване, но може и да е в нормата, ако е инцидентно. Споменаваш, че проблемът е отново недостатъчно наддаване - това за предишния месец ли се отнася или за предишния ти опит с кърменето на баткото?
Искаш ли да разкажеш повече за това с какъв проблем се сблъскваш и какво си опитала досега - може би ще ни хрумне и още нещо?

# 16
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
баткото за съжаление го кърмих само първия месец благодарение на една лекарка ,която ми исписа добавка и така кърмата спряНа 1м.Цвети наддаде1100кг.,2м-920,3м./40 дни/-630гр и след 20 дни -300 гр.Сега на 4м. тежи -последно мерене на 2.03-5960кг.,и вчера я претеглих беше на 10.03-6070кг...........т.е за 8 дни -110гр.ОТ месец правя всичко възможно да увелича кърма та -често хранене  и през деня и през ноща ,пия чайчета,вече съм толкова уморена за сън, но продължавамЛекарката ми каза да захранвам щом като не иска АМ,мислех си дори за дарителска кърма,но как да бъда сигурна че дарителката е избягвала алергените в храната, защото това влиае на АД Ама и аз съм една паника все за нещо се претиснявам ,даже се радвам за тези 4 мес. кърмене където издържах.........Предложих й пюренце от ябълка и картоф -добре й хареса,давах й два дни по 2-3 лъжички после спрях и пак само я кърмя Дали пък не е по добре да въвеждам вече нови храни ..........Снощи последното кърмене в 21.30 едвам изцока 100мл. и от двете гърди/мерих я на кантара/Личи си и от обесненията ми ,че съм врътнала,нали #Crazy

# 17
  • Мнения: 230
Горкичката,
пробвай да се успокоиш, а  Heart Eyes.
Ти май само за мерене, тегло и кърма мислиш Sad.
Знам, че е много важно да продължиш да кърмиш с този АД. Ама с толкова притеснения...
Пробвай да си се кърмите, радвате, ти се храни с каквото ти се позволява (не съм наясно какво трябва да избягваш) и забрави за кантара поне за две седмици.
Самото детенце как ти реагира на това хранене - кисела ли е или е спокойна?
Моят дребосък е почти като при вас първия месец много, после на долната граница, но пък е в супер настроение и игрив, когато не го мъчат зъбите.
За захранването не мога нищо да ти кажа - хич не съм компетентна. Не че за другото съм много Sick

# 18
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
през деня си е спокойно детето,аз го карам да суче през два часа,само нощтно време ми е тежко,че пак се буди през два часа, иначе е много жилава и подвижна ,веселичка,след хранене не търси допълнително ,но ако след половин час й предложа пак ще яде cry

# 19
  • Мнения: 679
Горкичката,
пробвай да се успокоиш, а  Heart Eyes.
Ти май само за мерене, тегло и кърма мислиш Sad.
Знам, че е много важно да продължиш да кърмиш с този АД. Ама с толкова притеснения...
Пробвай да си се кърмите, радвате, ти се храни с каквото ти се позволява (не съм наясно какво трябва да избягваш) и забрави за кантара поне за две седмици.
И аз мога само да ти кажа - забрави кантара, и то наистина поне за две седмици! И се успокой ! Казвам ти го от личен опит, ходехме всяка седмица - тази наддал еди колко си - добре, тази не наддал нищо - леле, кърмата намаляла, спира и т.н., хайде сега пробно кърмене, хайде сега второ, хайде сега добавка, глупости от хиляда и една нощ  #2gunfire Бях се побъркала, свалих 4 кг за 2 седмици  #Crazy Ревях нон-стоп, приличах на плашило, а бебето и то ревеше с мен  Sick Но като казах - добре си е детето, успокоих се, кърмехме се когато поиска, при най-малкото раздразнение от негово страна - цицата в устата, след 2 седмици се теглихме пак - резултата - за 16 дни 330 гр. Добре, че послушах съпруга си - абе жена щом детето спи, весело е, жизнено, как ще е гладно, ама аз патка такава, съсипах се от тревоги, и защо  newsm78. Това ти трябва спокойствие, спокойствие и пак спокойствие и бъди малко по-уверена в себе си. успех !!!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт