Постпразнична смрад

  • 2 948
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 гледам лошо аз и се скарвам ... понякога и на големи хора ..... не толерирам такива работи

# 31
  • Мнения: 225
Домоуправителят искал от хората с кучета да плащат допълнително!!! Как може такава наглост!!! сигурно кучетата ползват сами асансьор или гасяг фасове по стълбите, плюят, драскат по стените и си оставят отпечатъци от обувките пак по стените. В блока в който живеех преди плащахме по 10 кинта ама имахме чистачка и не сме плащали повече за кучето.

П.С. Не искам детето, което искам толкова много да си родя, да живее в такива условия..

Според мен е повече от логично за кучетата да се плаща допълнително, така както се плаща и за децата след навършване на определена възраст, въпреки че те също не ползват самостоятелно асансьор например.И между другото поне хората не ходят до тоалетна в асансьра, за разлика от кучетата в нашия вход, които най-редовно го ползват като писоар.
Може би не е много по темата, но съм афектирана страшно много от безбройните кучешки лайна (простете за думата  Embarassed), които са наистина навсякъде.Дъщеря ми вече два пъти си играе с такива , преди да разбера какво държи.Пожелавам ти скоро да си имаш детенце, но съм сигурна, че когато това стане, мнението ти по тази тема ще се промени, след като за децата няма местенце, където да играят без да настъпят (в най-добрия случай) кучешко лайно.

# 32
  • Мнения: 7 837
Благодаря за снимките. Запазих ги. Отдавна не бях виждала токлова боклук на едно място, забравя се.
Иначе живея сред тъпаци и фалшиви патриоти.  Grinning

# 33
  • Добрич
  • Мнения: 207
Да се похваля пред нашия блок, даже в квартала е много чисто. Никой не си хвърля боклуците през прозореца. Откакто имаме жена кмет града блесна. Има и мръсен квартал, а пак не е така, както на снимката. Улиците се метат всяка седмица от общината. Градския парк стана предпочитано място след основен ремонт, осветление, засадиха невероятно красиви градинки. С една дума супер, но всичко се дължи на кметицата, и откакто е чисто и хората взеха да пазят чистота. smile3521 newsm10

# 34
  • Мнения: 3 423
Кейси, дай си адреса, ще ти събера
малко пясък и ще ти пратя, включи
вентилатор, разсипи пред него пясъка,
отвори уста, ще усетиш и вкуса на снимките.

# 35
  • Мнения: 389
Горе някой ме похвали. Е, мерси, но е незаслужено. Едва ли ще стигна по-далеч от метенето и миенето на етажа, което бях занемарила. Просто няма смисъл, другото си е чиста проба Сезифов труд.

С риск да си помислите, че живея в някакво гето, но в нашия вход редовно се намират всякакви неприятни находки. Нямаме желязна врата, която да се заключва, затова се случва бездомници се качват да спят между етажите и да си вършат там всякакви естествени нужди. Нощем ако няма асансьор, не можеш да се качваш по стълбите без светлина. Изтърбушените мебели даже не ги споменавам.

Пред блока да чистя боклука? Имам добро желание и няма да ме е срам да изляза с ръкавиците, но не е възможно. Ами че аз живея до общежития, където студентската сган си хвърля всеки ден боклуците през терасите. Ума ми не го побира, аз даже на село не мога да отворя прозореца и да си ръсна къщната мръстотия през прозореца, а има хора, които в града го правят, че и в хубави блокове, както каза някой.

Миналата неделя бяхме на разходка. Една направена мадама си тръсна хартийката на земята при положение, че коша беше на два метра. Възпитание трябва явно. Не знам ... не го разбирам това  newsm78

# 36
  • Мнения: 7 837
И не е само до възпитание, а най-вече до чувството за безнаказаност.
От друга страна, сигурно големи са извиненията на Общината с ниския данък смет и оттам си измиват ръцете. Едва ли не те карат да го чувстваш като подаяние.
Защото ние също сменяхме наскоро тоалетна, обадих се на сметоизвозвача и до 12 часа тя беше прибрана от тях от улицата и то безплатно. Знам, защо плащам големите суми за данък смет...

# 37
  • София
  • Мнения: 295
Преди има-няма 5-6 години, двамата с мъжа ми, новодомци и прясно бракувани се нанесохме в собствения си апартамент. В еуфоруята, съпругът ми реши да облагороди градинката пред входа, която никой не беше пипвал с години и беше абсолютен боклучарник. Първо почисти боклуците (между тях и торби с гипс, останали от строителството на блока преди 22 год.). С лопата разкопа цялото пространство (през това време минаха повечето комшии и го потупаха по гърба). Купихме със собствени среддства няколко торби семена райграс и го посяхме. След това плеви, почиства отново от боклуци и подряза храстите и дръвчетата. Оттогава комшиите се радват на добре подравнен паркинг......Очевидно трябва ограда, когато липсва възпитание. Трябва да има глоби, ама яки.И може би след няколко поколения нещата ще се променят?

# 38
  • до морето
  • Мнения: 208
Според мен най-вече зависи от възпитанието и културата на един човек,ако ги няма трябва да има големи глоби(то мисля ,че има такъв закон ,но незнайно защо не е в действие), тогава ще  се научи да пази чистота.Това е положението.

# 39
  • Мнения: 4 585
Много интересно. Обяснявате мръсотията сред която живеете с наличието на селяни. Независимо какъв смисъл влагате. Само че на село няма найлонки. Няма къде да ги видите. Ползват ги многократно, като се скъсат заминават в контейнера или в печката. Да, има и контейнери, пластмасови. Хората метат улиците пред къщите си. И не можеш да видиш контейнер да дими от изжвърляна в него жар. Може би защото хората са по-бедни, по-пестеливи или стиснати - не знам. Занесох една тетджера с тръгнал тефлон на село. Майка ми готви още 1 година в нея, после храни животни, а когато се проби, стана саксия за мушкато на пътеката към къщи.
  С риск да си нарушим рахътлъка, ще трябва да правим забележки на хора, които си хвърлят боклуците по земята. За фасове, автобусни билетчета, всичко. Пред входа ни някой сложи бака от латекс за кошче за боклук и все се намира кой да го изхвърля. Вече 2 години. Като си изхвърлям боклука, ако е пълно, взимам и него. Нищо не ми струва.

# 40
  • Мнения: 5 539
"Селяни, гъсто населени"
и
"Граждани, на село раждани..."
Това е проклятието на големите български градове и една от най-големите грешки на тоталитаризма - че докараха селяните в града. Нямам нищо против хората, родени на село, но ако обичат, да си стоят там. Защото това са хора, свикнали да живеят в малък колектив, където всичко се вижда и всичко се знае и съответно подлежи на санкцията на общественото мнение. И когато селянинът пристигне в града и усети онази анонимност и липса на отговорност, която му предлага градското общество, с извинение, се осира. И си хвърля боклуците по земята, и плюе и троши, и хич не го е еня, защото никой не го познава.
А което е по-лошото, възпитава и децата си по същия начин.

# 41
  • Мнения: 4 585
  Лилита, ти пък от кое село се писа Бургазлийка. Бургазлийки не са толкоз злобни. Като доберман си чувствителна направо. От Меден рудник или от Горно Езерово. Не, по скоро ще си от Долно Езерово.
  Гражданките в моя блок пушат цигара с бял мущук, оклепват го с червило обилно и пускат дълъг фас от терасата. Селянките не пушат, слизат долу, метат, разкопават градинката и садят здравец, мушкато и индрише. И въобще колкото по префърцунена е една булка, толкова повече боклук причинява около себе си. Като излезе от асансьора, 15 минути не мой се отмириса. Ама това е от закона за ентропията и енталпията.

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 11:04 от Wolf

# 42
  • Мнения: 5 539
Е, Волф, явно си чувствителен по темата и си се почувствал настъпан по мазола. Аз нямам комплекси в тази област, защото и прабабите ми са раждани в града, но си прав, че Бургас е пълен със селяни не само от Долно Езерово.
Извини ме, ако съм те обидила лично на тема "произход", но всяко правило си има изключения и може би ти си едно от добрите изключения Peace
Селянките не пушат, слизат долу, метат, разкопават градинката и садят здравец, мушкато и индрише.
Изивнявай, но моите наблюдения са други. Селянките не хващат лопата или метла, за да не ги помисли някой за селянки.

# 43
  • Мнения: 4 585
Е, щом и прабабите ти са раждани в града, извинявай. Мина ми.

# 44
  • Мнения: 389
Проблемът не се нарича "селяния", а "простотия". Ако ще и на пъпа на София да си роден, ако никой не те е научил да мръднеш 2 крачки до кошчето, за да си метнеш боклука вътре - няма оправия.

Не ме е срам да го кажа - и баща ми, и майка ми са родени и отраснали докъм 15 годишни на село, преди семействата им да се преместят в града. Как досега не съм видяла нито баба ми, нито дядо ми, нито родителите ми да хвърлят по улиците, а?

А уж са анонимни в града ...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт