Спестявате или си правите всекидневието по-уютно?

  • 3 831
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Ако и двамата изкарваме по толкова пари, дори по 1000 на човек да е пак ще може и да пътуваме и да живеем уютно. В момента, в който вече имаш необходимите мебели и си си създал уют какво? Увеличават ти се разходите за разнообразно меню ли? Можеш спокйно да си готвиш и да не караш на банички и пак да пътуваш. Честно казано мен повече ме дразнят хора, които видимо могат да си позволят да пътуват или да разнообразяват живота си дори в рамките на града и не го правят, ами седят и се тъпчат с всевъзможни неща, които са глезотийка за повечето хора, зяпат телевизия и не гледат по-далеч от семейния уют. Тия с баничките по могат да ме зарадват, поне си следват мечтите. И не вярвам да карат само на банички, всеки знае колко струва да си сготвиш една леща да речем.
Аз май не съм нито от едните нито от другите.

# 16
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
да, когато мога, спестявам.
не съм привърженик на това, да се харчат парите, като ти паднат в ръцете на всяка цена. 
не ми липсва нищо материално.

# 17
  • Мнения: 2 891
Аз съм голям разсипник, но наскоро се оказа, че мога и да спестявам, ако съм достатъчно мотивирана за това. Да спестяваш, обаче не означаваа мизерстваш!!!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 567
Моето правило е златната среда за всичко.
Искам да живея нормално вкъщи. Това означава, че пералнята е необходимост, а не лукс!
Иначе предпочитам да пътувам, отколкото да стоя вкъщи. Това е по-скоро въпрос на светоусещане.

# 19
  • Мнения: 6 039
живеем нормално и задоволено според нуждите ни
гледаме да имаме пари за всичко от което се нуждаем, но не за сметка на нещо друго
т.е. по темата - живеем си уютно, не пестим /поне не целенасочено/

# 20
  • Мнения: 920
Ако трябва да избирам между пералня и екскурзия, ще избера екскурзията.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Уважавам удобството, но и аз съм склонна да давам повече за екскурзия, отколкото за пералня. Но при избор между вещи - предпочитам пералня пред последен модел мобилка.
Освен това спестяването може да се замести с ползването на чужди пари.

# 22
  • Мнения: 793
Не спестявам от всекидневният уют, но има и такива хора  Mr. Green Аз например мога да не отида на почивка за сметка, на един диван например, но пък от своя страна познавам хора които миеха чиниите в кухнята със студена вода, защото бойлера се развалил от шест месеца ,а отидоха на почивка Европейски столици  newsm78 Хора разни, свят голям Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Всеки да си живее както намери за добре. 
Не пестя, просто понякога остават пари. Не за дълго обаче:-)

# 24
  • Мнения: 57
Не пестя за почивка и екскурзии.В крйна сметка където и да ходиш,каквото и да правиш накрая се прибираш вкъщи и за мен е най- важно там да се чувствам най-добре!

# 25
  • Мнения: 2 353
  Всеки си има различен уют, моят не е свързан с пари. Виждала съм скъпообзаведени къщи, в които е доста неуютно. По-скоро говорим за по-удобно всекидневие. Не пестя, взимам кредит ако ми трябва нещо. Аз съм практичен човек и си купувам само неща, които са необходими, свързани с по-бързо домакинстване или техника, свързана с работата. Всичко останало или се случва непредвидено, или не ми е интересно.

# 26
  • UK
  • Мнения: 3 959
Хъх. Аз не съм за тази тема с 200та си лева месечно, но все пак да кажа. В момента между екскурзия и пералня бих избрала пералня, щото си нямам. И не мога да повярвам че ако някой пере на ръка ще избере екскурзията. Едно е да го кажеш когато си до болка свикнал с пералнята, друго е ако все още нямаш такава. Предпочитам да си купувам неща, които да ми направят живота по удобен, отколкото да спестявам за екскурзия. Освен това и с 200 лева на месец гледам да си осигурявам нещата от които имам нужда. Дори и аз мога да спестявам и да си купувам насипни превръзки или сапун от 49 стотинки, но няма да го направя. Няма да си жертвам комфорта, пък бил той и на такова ниво.

# 27
  • Sf
  • Мнения: 808
Спестявах преди. Сега съм по-спокойна и си позволяваме доста неща - хубава почивка, миялна машина, нова дневна и прочие Simple Smile

Сега имам и нова малка женска страст - бижута Simple Smile Но не с диаманти Simple Smile

И все пак не забравям стария си навик - 10% от месечния доход по сметка в "любима" банка Simple Smile От точно тези 10%, събирани от доста време, се появи новата дневна Simple Smile Спестовността не е недостатък Simple Smile Но не бихме си лишили от ежедневния уют, всяко нещо с времето си Simple Smile

# 28
  • Мнения: 920
Дори и аз мога да спестявам и да си купувам насипни превръзки или сапун от 49 стотинки, но няма да го направя. Няма да си жертвам комфорта, пък бил той и на такова ниво.

Превръзките, които си купуваш за левче, а не за 49 ст. на Илиянци струват 29. Даваш пари на някои, които ще отидат на екскурзия.

# 29
  • Мнения: 920
Сега имам и нова малка женска страст - бижута Simple Smile Но не с диаманти Simple Smile


Какво ти дават бижутата? Самоувереност? А 1 екскурзия ти дава много повече. Поглед за света.
Като се вгледам в бижутата си - малки камъчета върху по-голям метал. Като си спомня пътуванията - емоции. Зависи кое цениш повече.

Общи условия

Активация на акаунт