ОТБИВАНЕ

  • 4 401
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
И на нас ни предстои отбиване. И то съвсем скоро трябва да стане, защото ми се налага да се разделя за няколко месеца със сина ми.
 Някой знае ли нещо по въпроса за отбиването и фазите на луната?  newsm78Може на някой да му звучи смешно, но ми казаха, че трябва луната да нараства.Търсих в библиотеката, но там само в една статия беше споменато, че трябва да се следят фазите на луната и нищо по-конкретно.
 Та се чудя да следвам ли тази препоръка или направо да действам? Rolling EyesИначе мисля, че Никола вече е готов да се отбие и няма да ми е чак толкова трудно

# 16
  • София
  • Мнения: 2 688
Това с фазите на Луната въобще не ми звучи смешно, но не знам точно в кой момент е подходящо. Ако някоя мама знае - да свирка. Може и да питам една приятелка дето с астрология се занимава, може да измисли нещо.

Аз точно така направих - ограничих и суканията по повод и без повод - от 20 на ден станаха три най-много, после за 2-3 седмици я отказах от нощно, но сега си се буди пак - понякога иска Дичка, понякога иска Цица - второто не го получава, но реве ужасно. И последните седмици и повтарям, че млякото ще почне до горчи, пък да видим.
Успех на всички и да не страдате много нито вие, нито малките смукалчовци.

# 17
  • Мнения: 593
Аз наистина ще оставя детето за няколко дена на бабите. Това ми се вижда най-удобно.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 688
Стискам палци, пиши как е минало.
Но може би най-добре е като си я взимаш и тя поиска да суче да и кажеш, че вече млякото горчи или нещо от този род. Защото според мен ще се сети за циците.

# 19
  • Мнения: 1 808
Дано да успееш. Но както ти е писала и Сънчо, тя ще се сети за цосането и трябва да измислиш нещо.
Те помнят!
Нашия съм го оставяла 3 нощи и като си го взехме, първата работа вечерта беше - ЦОКОТОООООО!!!

Аз се отказвам за сега да го отбивам, невъзможно ми се вижда.
За всеки случай съм взела от горчивата течност, пък ще видим.

# 20
здравей,
и аз имам същия проблем, детето ми е на 1г. и 11 месеца , пих хапчета ( достинекс) но без резултат. Не мога да ти дам съвет, само трябва да се решиш твърдо и спираш да даваш.
успех!!!!!!!!!!!!!!!

# 21
  • Мнения: 1 353
 При мен проблемът е че започна да не засуква правилно и ме боли, сърби и дразни едновременно. На няколко пъти съм се заканвала да я отбивам, а баща й само казва :"утре като се прибера, слагам решетката и няма цица". Ние спим като сме допрели спалнята до креватчето и сме махнали преградата. Първо ме болеше гърба от неестествените пози няколкочасово кърмене, защото нощем не слизаше от гърдата ми. Това то преодолях, то се започна с едно зверски дране по лицето и бъркане в устата ми. Не стига че бях издрана по лицето , а и небцето ми не беше много добре. Всичко това бе последвано от щипане по гърдите, като че ли беше щипалка. Тези неща можех да ги преодолея, защото се случва докато се унесе, но това гризане нонстоп не се издържа понякога.
 Все още кърмя два пъти през деня за заспиване и по 2-4пъти нощем. Не знам как ще отбивам, защото изпада в истерия ако не я накърмя.
 П.П. Проблемите с кърменето започнаха след 11-тия[/size] месец, но съм горда че кърмя.

# 22
  • Мнения: 4 422
И аз се чудя как ще отбивам бебе на година,нито е голяма да разбере,че млякото горчи/номера с лака/ нито пък е толкова малка,че да не се усети..Вече си търси сама и ако не и дам ревове,крясъци  Tired
Дайте съвет!

# 23
  • Мнения: 2 126
И аз съм в подобно положение и имам чувството че изход няма Rolling Eyes. На всичкото отгоре съм бременна и предполагам че ще дойде момент кгато никак няма да ми е до кърмене.А нашата принцеса нищо не признава като каже "аааааммм" и няма отърване,ако не дам следва тръшкане сълзи .....УЖАС!
Много сте прави че май за отбиване най-подходящо е докато са по-малки,пък от друга страна нали всяка майка знае че това е най-добро за детето и Thinking
Вече честно казано съжалвам,че продължих толкова дълго и сега положението е неконтролируемо.През деня и отказвам,захласвам я с нещо,а и в повечето време не ъсм си в къщи,но нощем............ ooooh! Немога да ви опиша по-колко пъти и по колко дълго продължава.Мисля си че скоро това положение ще започне да ми идва в повече.
Доколкото четох няма установен начин по който да отбиеш такова дете.С много рев и нерви сигурно ще стане,но не го приемем някак Confused

# 24
  • Мнения: 593
Ами аз я оставих в петък вечерта на едната баба, стоя там 3 дена, сега е при другата баба, а аз обикалям старите си приятелки. Утре ще се върна при детето и тогава ще видим какви ще са й реакциите. Само дето кърмата ми още не е спряла... Но аз повече цици няма да й дам!!!!!!!!!

# 25
  • Мнения: 743
И аз мислех да я кърмя и след годинката,но като чета се замислям дали да не започна от 10-11ти месец да се изцеждам и да и давам с шише за да ми е по лесно  Rolling Eyes Тя също заспива само на гърда и нощем суче много и направо не знам как ще я свиквам да спи без сукане....

# 26
  • Мнения: 631
аз не възнамерявам да отбивам за сега, но ще изразя мнение, че според мен не е добре да се остави детето при някоя баба т.е без майката за ден, два, три - пет и така да се отбие ....
детето може да си помисли че майка му го изоставя и да се почувства зле,
освен това като види майка си вероятно пак ще поиска да суче

# 27
  • Мнения: 9
Не сме се отбили ве4е,но малката су4е само ве4ер след баня,след като навърши 20 месеца спрях да и давам през деня и за мое у4удване,тя го прие не особено тежко,въпреки,4е е от пристрастените кърма4ета.Но не забравя да си иска ве4ер.Тя су4еше денонощно,но след като избиха 16-те зъба се успокои.Незная как ще е като запо4нат да излизат последните 4 кътника.Но и аз май не съм готова за окон4ателно отбиване и ще я караме така,а докога незная.Въобще не е обременяващо да кърмиш само ве4ер.

# 28
  • Мнения: 1 808
Ами при нас номера с оставането при баба не действа. Като си го вземем той си знае, че при мама имма цоко.
От няколко дни обаче му обяснявам, че цокото свършва, че големите не цокат и така, той разбира и продължава да се съгласява.
Сега обаче вече съм решила да се опитам поне да го отбия след месец.
Ще сме на вилата за 1 седмица с родителите ми и там майка ми ще го приспива няколко нощи и после аз без цоко. Там поне нека си реве и дере. Дано да успея.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 688
В статиите във форума пък пише точно така да се направи - да се остави някъде детето и като се върне майката да каже, че няма мляко.
И че е предателство да се мажели гърдите примерно с горчица и детенцето вместо да намира утеха и нежност в гърдите на мама да намери там горчица.

А при мен май дойде време за отбиване, Ивайла почна да суче като новородено, от едната на другата и така сума ти време, а ако я оставя след 24, че и повече часа гърдите ми не са напрегнати. Но как ще я отбия не знам, Джиджи не е писала, но Стефчо облизал горчивото мазило и продължил да си суче.

Общи условия

Активация на акаунт