ОТБИВАНЕ

  • 4 398
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 877
вили, това искам да питам и аз!  bouquet и ние сме с 16 зъба. последния никне сега.

# 46
  • Мнения: 147
Уау, направо ме сразихте!
бяха ли изникнали зъбките на вашите кърмачета когато решихте да ги отбиете... вече е с 16 бр
и ние сме с 16 зъба. последния никне сега.
Като гледам вие се чудите дали и кога да отбивате, при положение, че децата ви са с по 16 зъба, а какво да кажем ние - на 1г. и 3 седмици с 4 зъба (и почти пробили 5-ти и 6-ти)...  Joy Не, че искам да отбивам, просто ви благодаря, че с думите си подкрепихте и моето мнение да продължавам да кърмя   bouquet
Прегръщам ви  Hug!

# 47
  • Мнения: 1 808
бяха ли изникнали зъбките на вашите кърмачета когато решихте да ги отбиете

Не всички, последните два избиха преди 3-4 седмици. При нас стана точно обратното, в момента в който го отбих започна да спи по цяла нощ без да се буди. Направо не вярвах на очите си.
И аз като теб мислих, че ще започне още повече да се буди, но не от зъби, а от това че ще иска да цока или да пие вода.

# 48
  • Мнения: 3 092
Gigi признавам че след поста ти се почувствах още по-объркана  newsm78 Ти знаеше че не се буди от зъби ли ....как го знаеше бе , душицо ! Praynig
Petinka82   Hug и от мен !
ва ни ла може да си основем с теб клуб за взаимопомощ на тотално обърканите от навиците на кърмачетата си майки ! Mr. Green

# 49
  • Мнения: 982
Аз точно зъбите обвинявах,че така често се буди през нощта и суче.Обаче,вече 5-6 месеца е с 20 зъба,а не си е променил поведението.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 877

ва ни ла може да си основем с теб клуб за взаимопомощ на тотално обърканите от навиците на кърмачетата си майки ! Mr. Green


 Joy ooooh! Peace като нищо!

# 51
  • Мнения: 1 517
ва ни ла, голяма красавица е Мия!

# 52
  • Мнения: 1 808
Вили1, явно не съм се изразила правило. Мисълта ми беше, че след като го отбих мислих, че ще се буди за да иска вода или да продължи да ситърси нещода си цока, защото нощното кърмене беше станало нещо като навик и той си се будеше редовно и си цокаше.
Това имах в предвид.
Понеже до този момент (на отбиването), той не е имал проблеми повреме на никненето му на зъби. Може би единствено 2-3 пъти да е бил по-кисел през деня и това е.

# 53
Аз не кърмя от една седмица. Laughing Дъщеря ми е 1 г. 4м. Отбих я в рамките на един месец, като постепено заместих кърменето с адаптирано мляко. До тогава тя изобщо отказваше да пие от шише. Не е спряла да се буди нощем, но мисля, че това е отделен проблем - просто си зависи от детето. Сега вместо с циците отвън, спя с шишето в ръка. Бонусът е,че мога да я оставя да спи при мъжа ми или при баба си. Ами това е, просто мисля, че й дойде моментът да се отбие и стана безболезнено и за двете ни...Успех и на вас!

# 54
  • София
  • Мнения: 1 877
ва ни ла, голяма красавица е Мия!

хехе мерсиииии! радост за моите уши!  bouquet

# 55
  • Мнения: 1 216
Отбих дъщеря ми преди седмица- на 2г5м е. Сучеше няколко пъти на ден по желание, рядко съм и отказвала. Една вечер като си легнахме не и дадох да суче, тя беше доста изморена и се повъртя, повъртя, плака малко, искаше, но аз и казах, че ще разказваме приказка /и други вечери съм разказвала, наред с кърменето/ и така за 5 минути заспа. През нощта не се събуди, а по принцип суче един- два пъти. Със събуждането пак искаше, но аз успях да я залъжа да ставаме бързо. Този ден и следващите бяха най-трудни, особено на обед- тя е свикнала да заспива сучейки, идваше, милваше ми гърдите през дрехите, слагаше си главата на тях- жал ми беше, но няма накъде- бременна съм, а и отдавна исках да я отбия. Сега заспива с приказки и през нощта не се буди. Може да е помогнало и това, че кърмата ми вероятно е намаляла от бременността.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 877
мерси нА мама броненосец   bouquet

много миличък разказ  Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 593
Мама Броненосец - едно голямоБРАВО!
Ох, искам да ви се извиня на всички, тъй като аз пуснах тази тема, но съвсем забравих да я следя.
Сиси беше на 1 г. и 11 месеца (сега е на 2 г. и 6 мес.) Оставих я за 2 дена при свеки и за 3 при майка ми, а аз тръгнах да се видя с приятели и роднини из други градове. Когато се върнах, миличката ми пак се сети, че мама има мляко и поиска да суче. Само че вече не можех да й дам. Легнах до нея и тя започна да си иска. Отказах й. Тя се разплака толкова жално, че на мен ми стана много мъчно и се разплаках и аз. Хиляди пъти съжалих, че точно сега съм решила да я отбивам! Казах и през сълзи: "Не мога да ти дам, миличка, много искам да ти дам, но не мога!!!" Тогава тя спря да плаче и започна да ме успокоява - прегърна ме, целуна ме и гушната в мен, заспа. Оттогава не си е искала. Но и до днес си спомня, че някога е "папала" оттам (макар че аз отдавна не й напомням за това.

Общи условия

Активация на акаунт