Минавало ли ви е през ума?

  • 2 008
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Какво да кажа. Говорене му е
майката. Товари другите, за да
ти олеква, щото иначе съвсем
ще изкукаш. Това по принцип,
не визирам теб. Напълно обаче
ти влизам в положението и ти
казвам, че това трябва да си го
изживееш и да знаеш, че има и
утре. Животът е гаден. Но дълъг.

# 16
  • Мнения: 17 546
Като чета и си мисля, че сигурно всеки има познат който е направил тази безумна (за мен) крачка. Моята леля (сестра на майка ми) избра да приключи земния си път като полетя от покрива на блока... Мисля, че тези хора, които предприемат това, се чувстват абсолютно самотни в цялата Вселена! Толкова е страшно да си помислиш, че някога ще бъдеш толкова сам, че няма да има кой да чуе писъка на душата ти и това ще е последната възможност... Надявам се, че никога няма да се почувствам толкова зле, че винаги ще има заради кого още да живея и че ще продължавам да харесвам живота и слънцето! Пък и нали казват за някого: "Не е сам" (откъм смешната страна!) та аз съм май от тези, които не биха могли да се почувстват самотни никога, дай Боже!

# 17
  • Мнения: 8 999
Мъжът на моя приятелка се самоуби след като тя се разведе с него. А се разведе, защото той беше абсолютно луд. Мисля, че си е посегнал, защото е луд, а не защото тя го изостави. Такива неща ми е разказвала за брака им, че все си мислех, че нещо преувеличава ...

# 18
Наистина живота е гаден,но само понякога.Не е перманентно състояние.Поне зе мен не е.
Какво да кажа. Говорене му е
майката. Товари другите, за да
ти олеква, щото иначе съвсем
ще изкукаш.
За това я пуснах тази тема,защото ще ми се пръсне главата и отивах на изкукване.

# 19
  • Мнения: 17 546
Так е! Говори за това докато ти олекне!

# 20
  • Мнения: 1 937
Минавало ми е. И не само, нещо повече... Tired
Трябва да ви кажа, че се иска доста смелост за такова нещо.

Не вярвам, че "самоубийството е слабост, или някаква прищявка на поетите"...
Не вярвам!

# 21
  • Мнения: 4 514
И аз не мисля, че самоубийството е признак на слабост. Слабост да приемеш трудностите в живота - да, но не и слабост да избереш смъртта! Аз съм ужасно страхлива и слаба и знам, че колкото и да ми е трудно (да не дава Господ де), няма да прибегна до самоубийство. Ама чукам на дърво, че знам ли дали няма да изкукуригам някой ден... Praynig

# 22
  • Мнения: 2 120
Сигурно се стига до фатален край при силни депресивни състояния. Аз в такива случаи говоря, крещя, чупя. Така гневът, неудовлетвореността излизат навън, хвърляш и не товариш другите. Мисля, че и психотерапевтите са много полезни, защото в днешно време питам се, кой не се оплаква от депресии поне веднъж годишно?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Аз съм оптимист - винаги има изход от всяка ситуация. Винаги има и по-лошо, не мисля че е решение да се самоубиеш, по скоро е бягство от проблемите, от живота...
Съжелявам за приятелката ти. Смъртта ме ужасява.

# 24
  • Мнения: 46
 Странно, но дотук изчетеното не се препокрива с моето мнение, за мен тези хора са преди всичко ЕГОИСТИ! Да такива са, защото нараняват близките си, било те семейство, приятели, познати. Не помислят ли за тях, колко болка, мъка и страдания ще им причинат с тази си постъпка, колко въпроси ще си зададат за причините и дали те не са виновни, дали не са могли да помогнат, да разберат, да променят нещо ...... и това за цял живот.
Силни или слаби - не ги разбирам, не бих и могла, защото такава мисъл не ми е минавала през главата без да бъде съпроводена от представата за разплаканите ми близки. Не бих им причинила това. Ей така да махнеш с ръка и да кажеш ще се оправят, живота си е мой.........просто трябва да си егоист и то в най-черната страна на тази дума!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 567
Сестрата на мой приятел се самоуби, заради отхвърлена любов. А няколко дни по-рано си пиехме кафето заедно и нищо не подсказваше такъв развой на събитията.
Честно казано, разбирам го донякъде...
Всеки човек има своите моменти на слабост.

# 26
Мисля, че тези хора, които предприемат това, се чувстват абсолютно самотни в цялата Вселена!
Аз бих добавила и ненужни.
Ако се чувстваш нужен на някого,за нещо не би постъпил по този начин,освен както каза Шушумушка  не си голям егоист.

# 27
  • Мнения: 109
Странно, но дотук изчетеното не се препокрива с моето мнение, за мен тези хора са преди всичко ЕГОИСТИ! Да такива са, защото нараняват близките си, било те семейство, приятели, познати. Не помислят ли за тях, колко болка, мъка и страдания ще им причинат с тази си постъпка, колко въпроси ще си зададат за причините и дали те не са виновни, дали не са могли да помогнат, да разберат, да променят нещо ...... и това за цял живот.
Силни или слаби - не ги разбирам, не бих и могла, защото такава мисъл не ми е минавала през главата без да бъде съпроводена от представата за разплаканите ми близки. Не бих им причинила това. Ей така да махнеш с ръка и да кажеш ще се оправят, живота си е мой.........просто трябва да си егоист и то в най-черната страна на тази дума!
Може и да си права, че са егоисти. Според мен обаче на такъв човек не му минава мисълта, че наранява, а  напротив, че той така ги освобождава от тегобата на присъствието си и за тях ще е по- добре да са без него. Знам ли....
Темата наистина е много тъжна. Един мой съученик се самоуби докато беше в казармата. Аз и до ден днешен не го вярвам. Струваше ми се невъзможно да го е извършил. Беше с толкова силен дух. Знам ли....

# 28
  • Мнения: 563
Винаги можеш  да намериш причина да живееш или греша?
според мен грешиш. Винаги можеш да намериш и причина да умреш. Причини бол, зависи от моментното състояние на човека който е решил да умира. Веднъж станах свидетел на опит за самоубийство, така и не разбрах дали е бил успешен. Беше около Коледа, някакъв мъж реши да скочи под влака в метрото...ужас направо, все още ми се върти това като на филм в главата. Така и не разбрах защо този човек реши да избере точно този гаден начин да умре, вместо да се нагълта с хапчета например...
мисля че повечето самоубиици са много, много самотни. и затова не намират смисъл в живота си.

# 29
  • Мнения: 4 629
Съболезнования за приятелка ти  Flowers Rose

Мой близък приятел се самоуби преди почти 1 година. И до ден днешен не мога да проумея защо... Но той е имал своята причина или причини и факт е, че го направи. Не минава и ден без да мисля за него, без да си спомням какъв беше, как си отиде... Вярвам, че трябва да си много силен човек, за да отнемеш собствения си живот

Общи условия

Активация на акаунт