За самостоятелното хранене

  • 1 298
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 629
Като моя грешка отчитам, че не го научих да се храни в столчето Embarassed Като бебе ми беше по-удобно да го държа в мен и да го храня, а като проходи, та и до сега, застава пред телевизора да гледа филмче или пък (по-рядко) седи в мен и четем книжка и се храним така.

Ето ти сам знаеш какво да промениш. Храненето трябва да става на масата, без телевизия, книжки и играчки. Най-добре е, ако можете цялото семейство да се храните заедно. Така детето ще вижда пример от вас и ще се научи да се храни само  Peace

# 16
  • Мнения: 4 629
Второто "но" е по-тежко - не иска да се храни седнал, яде прав - като кон Close Както казах, рядко сяда в мен за да се храни докато му чета книжка. Обикновено е пред телевизора.

Кажи, че от днес всички се хранят само седнали на масата. Който не иска да седне - не яде. И така той като огладнее сам ще седне на масата

# 17
  • Мнения: 7 837
Lady Charm, пробвай го със седалка, приспособима за столовете за големи.
Сами се чувстваше по-добре, като не е изолиран в неговия си стол, а и оперираше по-лесно. Не съм ползвала лигавник, защото не ги понасяше. В началото беше ад, после на 3-4 лъжици, падаше една. Засега само със супата продължава да се цапа  Laughing
Понякога и аз не мога да го накарам да седне. То не е като по поръчка. Оставям му купата на достъпно място, той тича, играе, изяжда по някоя лъжица и така неусетно си е изял всичко.

Щом не те притеснява цапаницата, това е добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря на всички за съветите.
Кейси, тук не съм виждала такива седалки, които се слагат на нормален стол, но пък не съм и търсила. Ако има, мисля че с такава ще бъде наистина по-лесно. Дани много харесва да прави неща "като големите". Ще потърся!
От днес ще започна да му говоря за това как трябва да се храни сам, защото не е бебе и след няколко дни ще започна просто да му оставям купичката. Надявам се да не се гътне от глад Wink Laughing

# 19
  • Мнения: 1 734
Да си призная научиха го да яде сам в яслата  Embarassed , в къщи не винаги имам търпение да го оставям сам да яде и го нахранвам, като си миля че няма да е цял живот така, все ще дойде времето когато няма да ми дава вече да го храня и ще иска сам да яде. За това за сега не бързам

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя син е изключително злояд, но в периодите когато има апетит (що годе) яде сам. Аз го поущрявам.
Казвай му, че вече е голям и му давай лъжицата, помагай му в началото да си я напълни и да си улучи остата, но като видиш, че доло-горе се справя го остави, казвай му браво като лапне лъжицата или като започне сам да се храни. Но стой наблизо, че всичко около него иначе става в храна, да държиш чинийкатра близо до устата. Ния нямаме столче и го отчитам като голяма грешка, затова се налага да съм около него като се храни сам.

# 21
  • Мнения: 296
Ние сме на 1 година и 1 месец,а вече иска сам да яде.Преди две седмици започна да взема вилицата и да посяга към чинията.Сега аз му забождам и той сам си слаг в устата.Даже иска и да боцка сам,но ако го оставя изкарва всичко от чинията.Не е ли много малък да му разрешавам да яде с вилица? newsm78

# 22
  • Мнения: 453
Перфектно е синчето ти!
Аз бих  се развала, ако моя иска сам, но той не яде е разхвърля храната по апартамента и иска сам да си боде с вилицата!
Малко се ядосвам, но знам, че това е пътят...

# 23
  • у дома
  • Мнения: 965
Наталия също не искаше да се храни в стол, седеше на масата, а аз на стола, но само така ми ядеше. Един ден, обаче, бяхме в Пикадили и тя видя столчета за хранене, като писна, че и тя иска стол, даже си го избра, с мечета на облегалката, а на плота котенца и къщички...От тогава нямаме проблем  Peace

# 24
  • Мнения: X
И моята се научи основно в яслата, но аз и преди това я оставях сама, когато ми писнеше да бутам в косата, вместо в устата и връчвах лъжицата и да си се оправя. В яслата много бързо се научават, яде без проблем всичко, не цапа кой знае колко, ноо.........може да яде един час  #Cussing out Толкова бавно, чак лелките го отчитат, но не се притеснявам, по-добре така, като порасне няма да преяжда  Mr. Green, а в градината, като и вдигнат два-три пъти манджата ще се научи.

Между другото Ели е дала много добри съвети и наистина - ако мислиш, че ще те притеснява , че ще гладува и няма да си достатъчно твърда, по-добре не започвай. Също карай  всички, които го хранят освен теб да практикуват правилата, които ти си въвела.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
Също карай  всички, които го хранят освен теб да практикуват правилата, които ти си въвела.

Няма други, само аз го храня. На баща си не позволява Confused

# 26
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Може да се повторя,но и аз ще ви кажа същото-в яслата се учат.Марти се опитваше и преди нея но сега вече наистина се храни сам,а не е много голям само на 2г и 4м.Е и цапане има но това си е в реда на нещата

Общи условия

Активация на акаунт