Бебе на 1 месец-хранене на 4 часа.Рано ли е????

  • 5 441
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 966
Откакто сме се прибрали от родилното, синът ми започна да яде на 4 часа.
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен.  Wink
Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 2 162
моля ви дайте ми съвет,бебо е на 1 месец,храни се седем пъти в денонощие по 100мл адаптирано мляко ,но не му стигат.Да му увелича ли количеството?Колко е нормално да изяжда и по колко пъти на ден newsm78

Общото количество не трябва да е повече от 1 литър, поне според педиатрите.

# 32
  • Мнения: 3 886
Откакто сме се прибрали от родилното, синът ми започна да яде на 4 часа.
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен.  Wink
Peace
подкрепям

# 33
  • Мнения: 1 092
кажете моля кога трябва да преминем на 6 кратно хранее.Според доки е време, ама хич не можем да стоим гладни.Дайте съвет newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 2 162
Теди, единият вариант е да послушаш доки и да намалиш храненията, а другият е да се водиш по детето- то най- добре знае от какво количество и колко често се нуждае. Аз никога не съм брояла храненията- понякога са били 7-8 понякога и 12. Или с други думи не трябва да минаваш на 6 кратно хранене, според мен, особено с толкова малко бебе. Кърми на поискване!:peace:

# 35
Рани ли ни е да минем на такъв режим.Първо се опитвах на 3 часа,но той  си изпускаше часовете за хранене и го будех.
НИКОГА НЕ  Е "РАНО" , ЩОМ ДЕТЕТО Е ОПРЕДЕЛИЛО РЕЖИМА. Вярвай в негодите интуитивно проявявани потребностни! Simple Smile

# 36
  • Мнения: 313
Твоето бебче е с размерите на три месечно, така че е нормално да яде като такова. Тоест повече мляко на по- голям интервал. Не можем да очакваме че бебе 5 кг. ще има потребности като бебе 3-4кг.  Peace

# 37
  • Мнения: 204
кажете моля кога трябва да преминем на 6 кратно хранее.Според доки е време, ама хич не можем да стоим гладни.Дайте съвет newsm78

И ние трябва да сме на 6 хранения, ама не би. Ако е гладна, си й давам да си хапне. Но ние сме на кърма и то на поискване. Въпреки че последните дни започна и 4 часа да издържа, а след къпането вечер издържа и 6 часа. Детето само си показва кога и колко да яде.  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 6 259
Емко се роди 4.050 кг. и беше голям поспаланко. Още като ни изписаха от болницата си спеше през нощта (първите няколко нощи стават в 3 ч. да го будя, после реших да се наслаждавам на спокоен сън Simple Smile). Сучеше на 3-3.5 часа, но понякога и през по-големи интервали. Само по време на кризите на растежа сучеше начесто.

Общи условия

Активация на акаунт