Може ли да се яде ананас?

  • 15 562
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
На мен също много ми се ядеше ананас по време на бременността, но не смеех да хапна, защото също бях чувала, че предизвиква контракции. Обаче така се случи, че преносих 5 дни и когато терминът мина си позволих с голям кеф да изпия една чаша натурален сок от ананас - три дни след това родих, но да ти кажа честно не мисля, че беше от ананаса.

# 16
  • Мнения: 2 019
Чая, от майчин лист или сена, както и всички негови производни не трябва да се ползват от бременни защото предизвикват контракции това ми е много прясно и казано от доктор. За ананаса и аз съм чувала че нетрябва да се прекалява с него по време на бременност но незнам защо
Peace

# 17
Четох много интересна статия за плодовете по точно за цитрусите който се оказа че са полезни и то доста за мамита бременлиики. За ананаса пишеше че е много богат на витамин '' А '' който укрепвал имунната система, растежа на зъбите, косата, заздравявал кожата и венците. Също така подпомагал работата на щитовидната жлеза. Статията е в списание 9 месеца 130 брой който се интересува от подробности може да надникне Simple Smile.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз си ядях ананас... не съм срещала проблеми с него, но виж за чая- не съм го пила и не мога да ти отговоря.... Леко бременеене

# 19
  • Мнения: 1 427
Няма проблем за ананаса, но разхлабващи чайове в никакъв случай!

# 20
  • Мнения: 2 159
това с ананаса и аз бях го чела, та по повода ядях 3 дни подред по един цял ананас... резултат никакъв нямаше при мен

# 21
  • София
  • Мнения: 1 782
За ананаса незнам, не обичам и не ям. Но съм пила чая от майчин лист и сена, на кутийката пише че е подходящ за бременни и за това. Боли корема защото е разхлабващ....иначе контракции не съм получавала от него  Hug Иначе и аз знам, че не е много подходящо слабителен чай за бременни но съм пила  Blush Леко бременеене.

# 22
  • Мнения: 1 193
Аз също съм хапвала ананас по време на бременноста, но за чая от майчин лист, подкрепям milenazd - получих контракции и ходих до Шейново ( слава богу, минах само с хапчета и престой в къщи). В аптеката предупредили мъж ми да не прекалявам с този чай, аз изпих само 1 чаша. След този инцидент минах на "ХУСК" и от време на време Дуфалак( след консултация с гинеколог).
Желая ти лека бременност  preggo

# 23
  • Мнения: 574
Аз съм яла ананас! PeaceНе съм чувала че може да навреди!  Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
За чая нищо не знам,но ананас си хапвах!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 249
през цялата си бременност си хапвам ананас  Peace, а за чая не мога да ти отговоря понеже не съм го употребявала
Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Не ми се е яло и не съм хапвала ананас, но не мисля, че вреди - напротив. Колкото се може повече пресни плодове и зеленчуци! Peace

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ананасът съдържа ензими, които улесняват разграждането на белтъчните храни, така че не виждам нищо лошо да се яде - ще ти улесни храносмилането.
Доцентът ни по биохимия разправяше, че младежите, дето в Мозамбик правят компота от ананас, вечно ходят с разраненеи ръце от тези ензими. Същите ензими се използват да обработват любимите на американците говежди пьржоли и така стават по-крехки.
Дали предизвиква контракции - такова нещо за пръв път чувам.

Чаят от майчин лист (сена) - предизвиква наистина, но за ананас не знам.

# 28
  • Мнения: 819
Не мисля,че е от ананаса.

# 29
  • Мнения: 5 228
Ананасът съдържа ензимът бромелаин, за който се смята, че спомага за изглаждането на маточната шийка, респективно може да предизвика разкритие. Този ензим обаче се съдържа в ананаса в незначителни количества, така че трябва да ядеш с килограми, за да има този ефект. Така че спокойно можеш да си хапнеш, за предпочитане консервиран, защото при консервиране ензимът се разрушава.

Общи условия

Активация на акаунт