Ревността на по-голямото дете

  • 5 846
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Поведението на синът ти е абсолютно нормално. Дори бих казала, че липсата на ревност е притеснителна. Просто човешка реакция за защита на вече маркирана територия, отстояване на придобити завоевания и привилегии. Бъди сигурна, че и бебето, като порасне малко и се осъзнае като личност, също ще предяви претенции за внимание, ще има ревност и от негова страна. Старай се да даваш винаги по равно от всичко - и ласки, и целувки, и подаръци, и внимание, и доверие, и наказания. Не е добре за по-голямото дете, ако започне да получава повече след появата на бебето, баткото/каката трябва да свикне с мисълта, че от тук нататък всичко ще се поделя на ДВЕ. Успех в борбата!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 402
МММММММММММ да и мен ме чака подобна "битка" .... настръхва ми косата като се сетя ...

# 17
  • Мнения: 705
А не може да се каже че никой не му обръща внимание, защото баба му се занимава само с него, баща му също, когато е в къщи, а и аз когато имам възможност.

това е основната грешка, която правят родителите на деца с малка разлика Naughty не искам да критикувам никого, имам опит по въпроса и си казвам мнението откровено Hug а то е, че приоритетите трябва да различни от тези изредени от Дариана - с голямото дете трябва най-вече да се занимава майката или този, който то предпочита в семейството. все пак най-често това е тя, а най-рядко - бабата. и не просто да му се обръща внимание, а да е център на вниманието, поне докато малкото не започне да изисква да бъде такъв. а тогава вече голямото ще е достатъчно голямо и разумно. без да искате се опитвате да вмените чувство на отговорност в дете на 2.5г, а то не е готово за такава, така смятам аз   bouquet

# 18
  • Мнения: 17 407
В библиотеката на този подфорум има материали по темата Peace

Общи условия

Активация на акаунт