Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 6

  • 69 946
  • 435
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 058
Ели радвам се, че сте вкъщи. Дано да нямате повече никакви проблеми.

# 46
  • София
  • Мнения: 219
Днес взех резултат от урината на дъщеря ми изолира се staphylococcus aureus meticillin R 10^4, моля за помощ какво е това , някой майка да помогне с инфо. Сега звъня на лекарката да ми каже какво да правим!

# 47
  • Мнения: 1 802
Днес взех резултат от урината на дъщеря ми изолира се staphylococcus aureus meticillin R 10^4, моля за помощ какво е това , някой майка да помогне с инфо. Сега звъня на лекарката да ми каже какво да правим!

Има такива щамове коки. Meticillin резистентни. Само това мога да ти кажа ... Явно има и инфекция ...  Sad В някоя от старите теми при някое дете имаше такъв резултат от урина. Не се сещам на кое обаче ...

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 14:51 от Елеонора_76

# 48
  • Мнения: 658
martisun, marychery, много ви благодаря за куража, който ми дадохте за Правителствена и д-р Гайдаров. Ние преди малко се върнахме от преглед при него. Той потвърди диагнозата - двустранно хидроцеле и необходимостта от операция. Само дето ни успокои човека, че не е чак толкова спешно както ни ошашави Кюркчиева. И така операцията ни е 2 април при д-р Гайдаров. Така решихме с мъжа ми, защото доктора е много внимателен и всичко обяснява спокойно. Кюркчиева каза "доведете го, ние ще го оправим", т.е. не тя ще го оперира, а който се случи на смяна. За да го оперира тя, естествено трябва да си платим... и ако ще е "кой да е", по-добре в Правителствена при Гайдаров. Освен това Кюркчиева каза, че в Пирогов ще го режат 2 пъти  Money #2gunfire защото хидроцелето е  двустранното, а Гадаров каза, че ще реши проблема с една операция - веднъж пълна упойка.
Много ви благодаря за съветите и контактите, момичета Hug
Ще докладвам след операцията Peace

# 49
  • Мнения: 430
Ели, отидете на църква с Вики, да ви кажат една молитва.  Praynig
Това е направо кошмар. Не знам как издържаш. Много здраве на Вики, а на теб много сили.
Стефка, рефлукса наистина се вижда само на микционна. На ехо-то може да се види последствитео - задръжка на урина в бъбрека или остатъчна урина в мехура. Добре е преди прегледа дететнце да се е изпишкало. А относно Баклофена - на Маги и изписаха, но аз не посмях да и го дам. Предписаха ги по много сложна схема - с постепенно увеличаване и после постепенно намялаване на дозата. Много е опасно да се спре рязко. Има безброй странични дейстия, вкл. халюцинации, кома.. То всъщност е  лекарство за нервната система и целта е да подейства на мускулите, да се отпуснат /простете невежеството, но толкова разрбрах от листовката/. Изпразването на мехура се контролира от сфинктера. Това е мускул, който ако не работи добре става пишкането на пресекулки, оставането на остатъчна урина в мехура. Та Баклофена би трябвало да подейства на този мускул и съотетно на уринирането.
Бих те посъветвала да отидете при Буева.
Поздрави на всички!!!

# 50
Толкова много ви благодаря за информацията, която ми давате!!! Наистина, много е хубаво, когато хора, които са минали по този път те посъветват. Другия понеделник, когато си изпием Суметролима ще дадем стерилна урина и ще изчакам резултата. Независимо какъв е ще отида с изследването при Лилова или Буева. Пак ще ви пиша.
Много, много благодаря

# 51
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте.
Кадив, съжалявам че се налага операция. Надявам се че правите добър избор с д-р Гайдаров. Аз мога само да го похваля на този етап. Успех на операцията. Ние ще ходим в правителствена в началото на април и ако сте там може да се отбия да се видим. Прати ми телефон на лични, и име та да знам да те викна от отделението.

Ели, радвам се че сте по-добре. Дано да е стерилна урината.
Защо така в Пирогов не изписват на децата да пият уростим?  Според лекарите в правителствена е важен имуностимулант против уробактерии.  Мартин пие сутрин уростим, вечер антибиотика.

Стефка, явно не всичко се вижда и при микционната. А и при венозната урография. На Марти не видяха че има дивертикул на пикочния мехур и единия уретер на практика влиза в него а не в пикочния мехур. Това го видяха чак като го отвориха.

Ева, на Марти в една от урините намериха такива бактерии под 10 на 5. Обаче и лекарите в Правителствена и Буева ми казаха че това е външно замърсяване да вземем пак урина и като взехме втори път правилно урина всичко беше ОК. Общо взето всеки месец първата урина не е читава, но и ние все си мислим че този път колектора е стерилен или пък Марти е добре измит, но не. Втория път се стягаме - киснем в калиев перманганат предната вечер, измиваме го хубаво сутринта и го плакнем пак с калиев перманганат, после го дебнем чисто гол да се изпишка (по пода)  и от средата на пишкането взимаме в шишенце. Май само това е начина.

# 52
  • София
  • Мнения: 219
Martisun: смятам утре пак да взема урина, но изпаднах в чудо. Онзи ден една урина я разделих на две - дадох в медицинска академия и в цибалаб. От медицинска академия излезе абсолютно стерилна, а в цибалаб направо ме застреляха.

# 53
  • София
  • Мнения: 219
Ели 76: немога да разбера дали са венозни антибиотиците към които са чувствителни въпросните стафилококи, а виждам че ти си по-запозната, би ли ми помогнла: amicacin, gentamicin, vancomycin, rifampin, nitrofurantion

# 54
  • София
  • Мнения: 219
Множко ми станах писанията, но да споделя. Току що се чух с Ангелова от Пирогов. Според нея това е външно замърсяване, абсурд било такава бактерия да има в урината,  и след като в медицинска академия урината е стерилна да вярвам на тях, и да дам урина след 10 дни. Вече незнам какво да правя, детенцето се чувства добре, няма температура, или нещо друго... Купила съм едни тестове за урина и според тях нямаме нитрити, т.е. нямаме бактерии.

# 55
  • Мнения: 1 802
Еве, мисля че само nitrofurantion е през устата... останалото което си написала са венозни АБ-ци.
Може наистина да е замърсена урината (ДАЙ БОЖЕ!!!) стискам палци да е така!  Peace
Преди малко ходихме с Викито на инхалации, та питах лекарката за тази staphylococcus aureus, каза ми, че я има във всяка болница и почти навсякъде. Заразата ставала от ръцете. Хигиена ... това му е майката!  Grinning Ама незнаем на лаборантките колко са им чисти ръцете ...  ooooh!

Еве,  точно така е, по вероятно е да я има във гнойни рани от операции и т.н. Simple Smile

 mumi 

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 18:40 от Елеонора_76

# 56
  • Мнения: 186
EVVA , понеже и ние се самоизследваме отвреме-навреме с такива тест-лентички в къщи, ще ти кажа, че нитритите се позитивират само при някои видове бактерии. Най-често при ешерихия коли. На нас досега лентичките не са ни показвали бактерии, пък все имаме по нещо. Аз бих те посъветвала да следваш инструкцията на д-р Ангелова и да дадеш нова урина след 10 дни, а в това време да следиш детето за други признаци на инфекция.

# 57
  • София
  • Мнения: 219
Благодаря ви Ели и Ави, разбира се 4е ще дам пак урина за анализ, може и по-рано от 10 дни.  Ави, ще го имам едно на ум за тези лентички.  Мами желая ви приятна вечер.

# 58
  • София
  • Мнения: 213
Martisun: смятам утре пак да взема урина, но изпаднах в чудо. Онзи ден една урина я разделих на две - дадох в медицинска академия и в цибалаб. От медицинска академия излезе абсолютно стерилна, а в цибалаб направо ме застреляха.
EVVA вярвай на стерилната урина, защото когато има нещо го има навсякъде т.е. във всички лаборатории, трябжа да се изолира еднаква бактерия. По- лесно е да се замърси отколкото да я изчистят в лабораторията  Wink
 На Ради : аз съм вадила третите сливици на близнаците при д-р Василев, от Транспортна, но освен това работя в нея и мога да ти дам доста подробна информация, ако искаш и имаш нужда. Сега нашите ушни вкараха първия в България апарат за безкръвно вадене на сливици .  Peace
Ели радвам се че вече сте си в къщи. Моите и двамата правят лаеща кашлица и ги карам да дишат над тенджера в която ври вода.
Гадно е , но минава, само споменът остава.... Laughing

# 59
  • Мнения: 5 531
Ради, аз водя Мария при Френгов. За мен е супер. Много е внимателен и обяснява добре, Мария го харесва и прегледите минават много леко. Но Boiana  може да ти каже много неща щом там работи. Аз съм много доволна и от отношението и от компетентността на лекарите.  bouquet
Kabiv , съжалявам че се налага операция, но мисля че си направила добър избор. От сърце ти желая успех и всичко да мине леко. А за тая Кюркчиева нямам думи... аз не я харесвам.
Ели,  мила много прегръдки и от нас и много сили ти пожелавам. Наспи се хубаво и си почини. Имаш голяма нужда от това.

Общи условия

Активация на акаунт