какво трябва да означава това? (отношенията м/у лекарите)

  • 1 112
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 401
Не знам какво да си мисля, леко съм обезпокоена.. Вече за трети път чувам за лекаря при който съм избрала да раждам скоро, негативни изказвания/реакции от негови колеги лекари.  Не нещо конкретно, само коментари, че  това не е добър избор, физиономии  и т.н.  Аз си го харесвам, но нямам представа дали е добър професионалист, затова тия изказвания ме притесняват. Имате ли предположения накакви, защо се получава така, след като всички знаем колко дори прекалено колегиални са лекарите помежду си?

# 1
  • Мнения: 1 877
Ами за кой лекар става дума?
Иначе нали знаеш,че в научнита среди си има школи и ако твоя лекар е от "друга" школа ,естествено ше гледат на него с "други очи".Споко!По-добре кажи кой е той и потърси мнения от форума - може да има мами,които да са се лекували при него.

# 2
  • Мнения: 1 409
Аз също си мисля,че е добре да потърсиш мнението на мамит тук.То е мноо по-ценно,защото ще има такива,които са раждали при него.А колко от колегите му са имали възможността да раждат при твоя лекар?
А защо се получава така ли,ами на това му викат конкуренция.всеки се бори да родиш при него,за да може той да прибере облагите
Кажи кой и от къде е лекаря ти

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и аз те съветвам да се допиташ до мами, които са били лекувани, или са раждали при тоя лекар.
Във всички среди, не само в лекарската гилдия ги има тези подмятания....

# 4
  • София
  • Мнения: 1 424
и аз те съветвам да се допиташ до мами, които са били лекувани, или са раждали при тоя лекар.
Във всички среди, не само в лекарската гилдия ги има тези подмятания....
а най - важното е да имаш доверие на човека.
и аз като тръгнах да раждам, ми  наговориха едни лоши работи за моята лекарка, при която си следих бременността и бях много доволна. въпреки изказванията отидох при нея и за раждането и бях много доволна Peace

# 5
  • Мнения: 1 043
Винаги има както доволни,така и недоволни пациенти.
За твое успокоение разпитай майки,раждали при него Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 588
Както другите мами са казали - негативните коментарти може би са породени от конкуренция, от завист...
Винаги има както доволни,така и недоволни пациенти.
Peace

а най - важното е да имаш доверие на човека.

Peace
колкото повече четеш мнения, толкова повече ще се объркаш. Поне при мен е така, сто пъти си промених мнението за болницата, в която ще раждам, защото нямаше болница, за която да не прочета лоши неща. Просто няма как всички да са доволни и да пишат само хубави неща.
Успех и леко раждане! Hug

# 7
  • Мнения: 339
Не е ли вероятно да става въпрос за пари?

# 8
  • Мнения: 473
Лично аз съм много учудена от реакцията на колегите му. Никога не ми се е случвало лекар да говори против друг, дори аз да съм провокирала с изказване на неодобрение. И наистина смятам че не е редно да коментират пред теб кой е добър и кой не е. Аз смятам, че ние трудно можем да определим кой е добър и кой не е. Общо взето впечатлението на жените може би се базира най-много на отношението към тях. Всеки си мисли, че е добър лекар, но в Пловдив например се знае кои са много добри и при кои да не се стъпва. А доколкото виждам от форума и в София е така. Има бели и черни списъци, разгледай ги по обстойно.

# 9
  • Мнения: 2 401
Точно от това идва притеснението ми.  Мнението на пациентите  се определя основно от отношението. На всичкото отгоре за  този лекар има само едно или две мнения в целия форум (той просто не е комерсиален, а факт е, че тук се коментират комерсиалните доктори). Когато чуеш кофти коментари от други специалисти обаче  е притеснително. Нямам идея дали става въпрос за пари, защото с този лекар изобщо не сме говорили за пари.

# 10
  • Мнения: 2 673
Пусни тема, или знам ...ли ..разпитай конкретно за него, майки които е израждал..Няма как да не си наредиш пъзела..

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Точно от това идва притеснението ми.  Мнението на пациентите  се определя основно от отношението. На всичкото отгоре за  този лекар има само едно или две мнения в целия форум (той просто не е комерсиален, а факт е, че тук се коментират комерсиалните доктори). Когато чуеш кофти коментари от други специалисти обаче  е притеснително. Нямам идея дали става въпрос за пари, защото с този лекар изобщо не сме говорили за пари.

Не съм съгласна с теб, че тук се коментират "комерсиални доктори". Да има и такива, когато се обсъждат тарифи, уговорки и пр., но лично лекарят, при който раждах аз НИКОГА не ми е споменавал за пари, а за него има доста отзиви тук.
Конкретно по въпроса ти - може да е по - непопулярен, новатор в някаква област, което не значи, че е лош или некадърен. Може наистина да става въпрос за професионална конкуренция или завист. Най - важното е, че е спечелил твоето доверие, това най - трудно се гради.
Леко раждане. Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
За да ти е по-спокойно, защо не избереш друг?

# 13
  • Мнения: 7 111
Минзухарче, по-важно е да имаш доверие в него.
Късмет и леко раждане.
  bouquet

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Няма идеални лекари.Моят беше голям темерут,но се оказа невероятен специалист.

# 15
  • Мнения: 2 401
Минзухарче, по-важно е да имаш доверие в него.
Късмет и леко раждане.
  bouquet

  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 401
Цяла нощ съм го сънувала пустия му доктор...., но няма да се откажа от него, защото съм го приела вече.  Дано да става въпрос за завист.

Общи условия

Активация на акаунт