Хайде да си направим тема ПРОТИВ ДИЕТИТЕ?

  • 6 185
  • 144
  •   1
Отговори
# 105
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
А не можем ли да приемем, че с натрупването на годините метаболизмът ни се забавя и това означава, че с натрупването на годините трябва да намаляваме количеството храна, което поемаме. И да се откажем от други?
Донякъде така... но не съвсем - защото с времето от намаляне, намаляне - няма да остане Laughing
Забавя се метаболизма, но само с ограничаване не става - по-скоро трябва да има истински здравословен режим на хранене, култура на хранене, ако щете... И движение, съобразено с възрастта и възможностите.
Иначе - ето я свеки пред очите ми. Постоянно се ограничава от това или онова, когато не пази някаква нова диета - и все без успех - седи си кръгла в средата и туй то. А яде по-малко от почти всеки, когото познавам... Но за съжаление, не можем да се разберем с нея, че е важно не само колко, но и какво ядеш, както и - в каква комбинация от храни (т.е. цялостния режим).

# 106
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Колко е хубаво, че има такава тема  bouquet  bouquet  bouquet
От мерак за малко дупе и сваляне на тия килца, дето са ми прилепнали като пояс на сумо-борец, се записах в темата за мами над 60 килца и...стартирах. Ама не със свалянето на излишни килограми, ами с комплексарското оглеждане по не знам си колко пъти в огледалото, теглене на кантара пет пъти на ден, като след всяко качване очите ми бяха така Shocked и после така #Crazy #Crazy
Вследствие на което ми стана крив целия свят и вместо да отслабвам, аз качих още едно кило ей така - "от въздуха" ooooh!
Преди да родя спазвах един куп диети, ходех на антицелулитни масажи, хвърлях луди пари за антицелулитни препарати и за фитнес, а вкъщи допълнително правех упражнения дори и след смазващ работен ден #Crazy #2gunfireИ като цяло бях слаба, но си развалих стомаха и нервите ми все бяха опнати от  напрежението hahaha
И реших: нИ щЪ ДИЕТИИИИ! Ще се храня като човек - разумно и културно, без да прекалявам, но и без да се лишавам от нищо, защото диетите носят не само стрес на организма, но и на нервната система и всичко, което си отнел на тялото си, то после ти го връща като бумеранг. Naughty Това не го измислих аз, ами го слушах по радиото от един доцент, който се занимава с проблемите на правилното хранене. Peace
The same muself,  very, very thank you Hug

# 107
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Между другото, като четях темата, ми хрумна нещо - май трябва да си сложим една (или няколко) прилично закръглени дами за почетен аватар. Peace
Защото на тема с такова съдържание не и отиват "скоби" за аватар. Не мислите ли? Naughty Laughing

# 108
  • Мнения: 1 952
Колко е хубаво, че има такава тема  bouquet  bouquet  bouquet
От мерак за малко дупе и сваляне на тия килца, дето са ми прилепнали като пояс на сумо-борец, се записах в темата за мами над 60 килца и...стартирах. Ама не със свалянето на излишни килограми, ами с комплексарското оглеждане по не знам си колко пъти в огледалото, теглене на кантара пет пъти на ден, като след всяко качване очите ми бяха така Shocked и после така #Crazy #Crazy
Вследствие на което ми стана крив целия свят и вместо да отслабвам, аз качих още едно кило ей така - "от въздуха" ooooh!
Преди да родя спазвах един куп диети, ходех на антицелулитни масажи, хвърлях луди пари за антицелулитни препарати и за фитнес, а вкъщи допълнително правех упражнения дори и след смазващ работен ден #Crazy #2gunfireИ като цяло бях слаба, но си развалих стомаха и нервите ми все бяха опнати от  напрежението hahaha
И реших: нИ щЪ ДИЕТИИИИ! Ще се храня като човек - разумно и културно, без да прекалявам, но и без да се лишавам от нищо, защото диетите носят не само стрес на организма, но и на нервната система и всичко, което си отнел на тялото си, то после ти го връща като бумеранг. Naughty Това не го измислих аз, ами го слушах по радиото от един доцент, който се занимава с проблемите на правилното хранене. Peace
The same muself,  very, very thank you Hug
Няма за какво, в темата очаквах да пишат точно такива хора като теб, които са решили да кажат не на диетите, поради собствения си опит с тях и стигането до извода, че нещата не се получават така. Някой хора погрешно бяха разбрали, че пропагандираме яденето на мазня и тлъстиня, но вече надявам се се разбрахме. smile3525

# 109
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Някой хора погрешно бяха разбрали, че пропагандираме яденето на мазня и тлъстиня, но вече надявам се се разбрахме.
Защо не... Аз примерно уважавам ВМНВХ, стига да има кой да ми изготвя менюто и ако може - и манджите за деня Grinning

# 110
  • Мнения: 844
Аз единствено ще направя диета, ако мога така да я нарека "зелевата супа" по - скоро не за килограми а за тонус и здраве, защото така се чувствам добре. Единствено което ме притеснява е оформеното ми  коремче, което иска всеки ден коремни преси, а не диета.

# 111
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз най-нахално ще се върна да спомена, че съм застъпник на режимите и разумното и балансирано хранене. И никъде в постингите ми не се видели злобни, нервни и ли други заяждания.
И аз бях против диетите когато тежах 56 кг. при 175 см.
А после бях много за когато тежах почти 90 при същите см. и не можех да кача 10 стъпала без да се задъхам и препотя 3 пъти.
Сега съм за спазването на режим и внимаването какво ям, за да не се гътна я от инсулт я от диабет - към каквото съм наследствено предразположена.
А 20 кг дето ги свалих ги свалях бавно и полечка и с достатъчно храна за 9 месеца.

Не ми се вярва някой тук да твърди, че огромното количество наднормени кг. са съвсем в реда на нещата.

# 112
  • Мнения: 484
Ох, май за всяко нещо, което се напише, после трябват уточнения  Flutter
Мисля, че не можеш да очакваш, че количеството, което си ял на 20 години, можеш да го ядеш и на 40 и да изглеждаш по същия начин. Това намаляване, обаче не е такова, че в един момент да се окаже, че не трябва нищо да ядеш.  Simple Smile Отказването се отнася само за някои храни и то основно по здравословни причини.
 Ако разберем, че малките количества (начесто, пак заради метаболизма) храна могат да ни спестят много, много мъки, глад, "предогледална" или "кантарна" депресии. В крайна сметка храненто е въпрос на навик. Ако свикнеш да се храниш здравословно, разумно, то това няма да те кара постоянно да мислиш каква да е поредната диета, с която да свалиш онези 2 последни излишни кг. Храненето е голяма част от ежедневието ни и не трябва да провокира негативни мисли, тревоги или подтиснатост. Направете така, че да не смятате по цял ден калории, да следите часовника по минути кога точно да изядете точно определено нещо.

# 113
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ако разберем, че малките количества (начесто, пак заради метаболизма) храна могат да ни спестят много, много мъки, глад, "предогледална" или "кантарна" депресии. В крайна сметка храненто е въпрос на навик. Ако свикнеш да се храниш здравословно, разумно, то това няма да те кара постоянно да мислиш каква да е поредната диета, с която да свалиш онези 2 последни излишни кг. Храненето е голяма част от ежедневието ни и не трябва да провокира негативни мисли, тревоги или подтиснатост. Направете така, че да не смятате по цял ден калории, да следите часовника по минути кога точно да изядете точно определено нещо.
Ако на мен обясняваш - няма нужда, мислим еднакво и се разбираме по този въпрос Grinning
Съгласна съм с горното.

# 114
  • Мнения: 208
Разбира се,че не приканвам хората с наднормени килограми да не отслабват - наднорменото тегло води до сериозни здравословни проблеми, емоционални също. По-скоро не споделям начина на живот на една голяма част от жените, които срещам в ежедневието - твърде слаби, с крака като клечки, без дупе, хлътнал корем, защото обикновено се хранят по веднъж на ден или карат на солети и др. такива. Не смятам и,че безвъглехидратните диети са добри - да хапваш повече протеини, което е добре, но това е пагубно за мускулите - губи се мускулна маса, а после и мазнини. А нали всички знаем кой е най-важния мускул в човешкото тяло - сърцето - и диети с много малко въглехидрати или без са вредни за сърцето. Доколкото знам, другаде тези диети вече са отречени като вредни, но гледам,че доста хора тук ги спазват - разни ниско въглехидратни режими.  Бях изумена когато преди време в една от тия теми за нисковъглехидратните диети, няколко момичета обсъждаха морковите - не бивало да се ядат всеки ден и повече от 1,защщото били с твърде много въглехидрати  Shocked Щом като и от зеленчуците се дебелее вече  Stop

# 115
  • Мнения: 511
Ако свикнеш да се храниш здравословно, разумно, то това няма да те кара постоянно да мислиш каква да е поредната диета, с която да свалиш онези 2 последни излишни кг. Храненето е голяма част от ежедневието ни и не трябва да провокира негативни мисли, тревоги или подтиснатост. Направете така, че да не смятате по цял ден калории, да следите часовника по минути кога точно да изядете точно определено нещо.

Винаги съм си мислила, че 1,2 кг са оборотни т.е. незабелязано може както да се качат,така и да се свалят. За смятането на калории съм абсолютно за, това страшно затормозява.
Многото наднормени кила, са най- вече здравословен проблем,но на мен лично ми донесоха и психични разстройства.
За жените на по- зряла възраст, прекалената слабост  не ми херсва защото кожата се отпуска и изгледат по- сбръчкани отколкото ако са с 3-4 кг по- пълнички.

# 116
  • Мнения: 1 952
Аз единствено ще направя диета, ако мога така да я нарека "зелевата супа" по - скоро не за килограми а за тонус и здраве, защото така се чувствам добре. Единствено което ме притеснява е оформеното ми  коремче, което иска всеки ден коремни преси, а не диета.
Зелевата супа си е абсолютна диета и то доста изтощителна, аз веднъж я пазих за 5 дни и то не чак толкова стриктно, но когато на 4-ти ден ми се наложи да се кача пеша по седмия етаж, едва не припаднах. Иначе го качвам по няколко пъти на ден и няма проблем.
Така че незнам какво ще стане най-малкото с тонуса ти.

# 117
  • Мнения: 601
Аз единствено ще направя диета, ако мога така да я нарека "зелевата супа" по - скоро не за килограми а за тонус и здраве, защото така се чувствам добре.
Баба ми, лека и пръст, навремето за тонус всяка сряда беше на вода и хляб. Без да се шегувам.

# 118
  • Мнения: 9 865
Аз единствено ще направя диета, ако мога така да я нарека "зелевата супа" по - скоро не за килограми а за тонус и здраве, защото така се чувствам добре.
Баба ми, лека и пръст, навремето за тонус всяка сряда беше на вода и хляб. Без да се шегувам.

Най-вероятно баба ти, както и много други жени от предишни поколения е била религиозна и е свикнала на правилото за ядене на неблажна храна или направо постене всяка сряда и всеки петък. Но пък може и да не е така... Rolling Eyes

# 119
  • Мнения: 1 952
Всяка сряда-да, но зелевата супа е минимум 7 дни по мой данни.

Общи условия

Активация на акаунт