Помощ!!!Не мога да спя през нощта!

  • 18 140
  • 68
  •   1
Отговори
Бременна съм в VІ месец и от два месеца имам проблем Thinking: НЕ МОГА ДА СПЯ ПРЕЗ НОЩТА!Не употребявам кафе, сутрин пия билков чай, през деня не спя и вечер си лягам след 23.30часа. И  като се събудя към 1.30ч. до 5.00ч. не мога да заспя. Ако пък се събудя в 3.00ч. ето вече е 5.35ч. и аз не спя. Естествено сутрини и цял ден съм парцал ooooh!. Какво ли не съм опитвала , че да заспя - билков чай с мед, топло мляко с мед, броя , опитвам се да не мисля за нищо и не , и не - въртя се в леглото и се дразня, че не мога да заспя. baby_neutral Помогнете, какво да правя, все пак имам нужда ат почивка, а не мога да си почина дори нощем... #Crazy #Crazy #Crazy

# 1
  • Мнения: 5 362
Често ми се случваше и на мен през бременността.Аз пък си бях обърнала съня-през нощта будувах,а през деня ми се спеше.Съвет незнам какъв да ти дам newsm78 Чакаш да родиш и това е. Peace
 

# 2
  • София
  • Мнения: 276
И аз не мога да спя. А иначе никога не съм имала проблем със съня.

Освен това през нощта започват да ме налягат най-различни идиотски мисли и притеснения за бебето.
И не ми е много удобно с тоя корем, така че и това оказва влияние.

# 3
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
И аз не можех да спя. Не помня какво правех, но така си изкарах сума ти време. Ако не ходиш на работа и имаш възможност, спи си през деня - това е. Или си вземи болничен и почини малко вкъщи. Аз се шегувах със себе си, че организмът ми се подготвя за нощното будуване прокрай бебето.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Шоколадке, от един месец съм болничен по настояване на докторката и от тогава май не помня да съм се наспивала. Аз си мисля, че причината е това, че не се изморявам достатъчно. Просто ми писна да се събуждам по тъмно - ето вече съм прочела всички вестници в нета  Tired....... а е събота, половинката сладко си спи, и вече имам чуството, че половината ден е минал. Сега съм 25-та г.с., .........дано не е така до раждането.

# 5
  • Мнения: 503
не искам да те отчайвам,аз бях така от 4м.Заспивах чак 5-6 ч.сутринта.Нищо не ми помагаше  Sad

# 6
  • Мнения: 6 461
Като теб прекарвах нощите си в по-големите месеци и на двете ми бреминности. Crazy

# 7
  • Мнения: 953
Аз четях книги - заспивах чак към 7:30.
Нищо не ми помогна - сега и бебка е нощна птица.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
От това, което пишете изглежда, че още 3 месеца и половина няма да се спи  Tired жалко, поне да можех да плета  Joy

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз бях така.Събуждах се сутрин към 4 ,5 когато всички още спят ,и се чудех какво да правя.През бременността не се изморяваме ,отделно спях и следобяд... нормално е!

# 10
  • Мнения: 2 336
Рядко ми се случва, но все пак ми се случва през ноща да се събудя и да не мога да заспя. SadНо аз спя и през деня когато съм свободна. Но с нарастване на бебо май все повече не ми се отдава съня през ноща защото тогава то бушува.  #Crazy и можеш да полудееш въпреки че ти е приятно че го чустваш Hug

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз не съм спала след петия месец. Четях книги и мечтаех ooooh!

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Явно е новмално явление. И аз гледах телевизия нощем, а през деня едвам гледах в работата. Последните 45 дена се наспивах през ден. С раждането нещата се оправиха. Сега ми се спи нощем, ама кой ти дава Joy

# 13
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
От това, което пишете изглежда, че още 3 месеца и половина няма да се спи  Tired жалко, поне да можех да плета  Joy

В подфорума Хоби има линкове към уроци по плетене  Laughing

# 14
  • Мнения: 298
И аз имам същия проблем, гледам тв до към 2-3 часа, после се събуждам към 6ч., и към 8 благополучно заспивам отново /понякога/  Crazy

# 15
  • Мнения: 534
О ,миличка, и аз го имам нощното будуване но..... гледам да не се дразня и го приемам за нормално заради бременността ми! Гледам да приемам всичко за нормално и на този етап май само това помага!

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Често ми се случваше и на мен през бременността.Аз пък си бях обърнала съня-през нощта будувах,а през деня ми се спеше.Съвет незнам какъв да ти дам newsm78 Чакаш да родиш и това е. Peace
 
И аз съм така, будувам докъм 2-3 часа пред компютъра или пред ТВ, или с книжка и след това спя до 11-12 на обяд, но се будя много често и не спя спокойно. Все кошмари сънувам. ooooh!
Може наистина и причината да се дължи на това, че не се изморяваш достатъчно, ско не работиш или най-вече от вълненние, притеснение... Дано скоро решиш проблема, че после и да искаме -  няма сън. Hug

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Бременна съм в 5-и месец и имам същия проблем.Събуждам се и мисля само за глупости.Ако не друго,поне можеш да се успокоиш,че не си единствената,явно при всички бременни е така.Може и от хормоните да е.

# 18
  • Мнения: 742
Пробвай да четеш книга smile3529

# 19
  • София
  • Мнения: 714
Сега съм в осмия месец. В началото много се вълнувах - по цяла нощ си мислех и се разсънвах. След това установих, че трябва да лягам по-рано, веднага като се почувствам уморена. Започнах да си лягам около 21.30-22.00 и си поспивах добре. Но пък до 6-7 месец постоянно сънувах кошмари. Сега почвам да се притеснявам за раждането, и ако не успея да заспя веднага пада едно мислене и втртене в леглото. Само едно ме спасява - като се сгуша в мъжа ми, но така той не може да спи Simple Smile И така си поделяме безсънието.

# 20
  • Мнения: 1 531
на мен също ми е трудно заспиването и спането: будя се често и то с болка в кръста (почти постоянно и най-вече при перобръщането от една ан друга страна), която допълнително ме изнервя  ooooh!  най-лошото напоследък е, че ме хващат нерви само при мисълта, че си лягам  #Crazy  ама много нерви, макар че гледам да си лягам късно, да съм уморена и т.н.

иначе - пробвай с гоблен, много е яко и приятно да ти излизат фигурки изпод пръстите, а е и супер лесно
  Laughing

# 21
Бременна съм в VІ месец и от два месеца имам проблем Thinking: НЕ МОГА ДА СПЯ ПРЕЗ НОЩТА!Не употребявам кафе, сутрин пия билков чай, през деня не спя и вечер си лягам след 23.30часа. И  като се събудя към 1.30ч. до 5.00ч. не мога да заспя. Ако пък се събудя в 3.00ч. ето вече е 5.35ч. и аз не спя. Естествено сутрини и цял ден съм парцал ooooh!. Какво ли не съм опитвала , че да заспя - билков чай с мед, топло мляко с мед, броя , опитвам се да не мисля за нищо и не , и не - въртя се в леглото и се дразня, че не мога да заспя. baby_neutral Помогнете, какво да правя, все пак имам нужда ат почивка, а не мога да си почина дори нощем... #Crazy #Crazy #Crazy


Аз бях по абсолютно същия начин.Цяла вечер висях на компютъра и през деня ми се спеше, но пак не можех да заспа.

# 22
  • Мнения: 393
  Аз бях така в края на бременността,но при мен проблема беше че направо кипях от енергия.След като първите месеци бях като парцал и постоянно спях,последните въобще не ми се спеше и странното е,че след въртене цяла нощ на другия ден ми нямаше нищо.

# 23
  • Мнения: 1 273
И аз бях така , но в 9-я месец. Преди това ходих на работа (а тя е много изморителна) и си спях без проблем.
Но като излезнах в болничния преди термин стана кошмарно, по цяла нощ висях пред компа. Не можех да четя книги, защото милото спеше и ми беше съвестно да светвам лампата и се побърквах. Споко всичко ще отшуми като родиш. Тогава пък ще ти се спи, а няма да можеш Mr. Green Party

# 24
  • Мнения: 701
Може би от третия месец и при мен се получи така и си продължава.Когато сутрин се събудя и осъзная че изминалата вечер е една от редките в непробуден сън ми иде да запея... Mr. Green
Това обаче засега са само три или четири такива случая,а през останалото време будувам поне по 4-5 часа.Въртя се,тялото ми иска да заспи,а сякаш съзнанието ми е на съвсем друга вълна.На сутринта и през целия ден след това разбира се съм като парцал.На всичкото отгоре ставам раздразнителна и разсеяна поради факта че не съм се наспала като хората.
Когато споделих това с "препатили" приятелки и познати ме посъветваха да си вземам болнични вече и да спя колкото мога през деня,защото след раждането едва ли ще ми се усмихне подобна възможност... Shocked

# 25
  • Мнения: 34
Ох и аз бях така от 4 месец до 8 месец не можех да спя.Понеже ходих на работа до последно и не можех все да си доспивам взимах едни хомопатични COFFEA GRUDA 15 ch  и те ми помагаха да поспивам повечко.Успех ти желая, това беше най-неприятното от цялата ми бременност, но минава и се забравя! Peace Успешно раждане!

# 26
  • Мнения: 2 663
Имам същия проблем и не мога да го реша, от което се изнервям доста сериозно.Гинеколога ми от ЖК ме посъветва да пия чай преди лягане

# 27
  • Мнения: 46
Май проблема засяга почти всички бременни,а аз мислих че е само при мен.Омръзна ми да се събуждам всяка вечер към 4часа,и не мога да заспя.,не мога и да пусна телевизора ,защото ще събудя мъжа ми.Страшна работа,после когато трябва да стоим будни сигурно ще дремем.Успех на всички нощтни птици!

# 28
  • Мнения: 475
Чаша топло мляко на мен много ми помагаше Flutter

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И при мен е така. Sad

# 30
  • Варна
  • Мнения: 773
аз също се събуждах по сред нощ, пусках си телевизора и така си откарвах до зори. Нормално е

# 31
  • Мнения: 867
Абе не всички бременни са така, аз си спях като пор. Обаче при някои явно се получава, може би е от хормоните. Лошото е момичета дано неви се падне ревливо бебе че тогава ще е неспане. Забелязала съм че при по-нервните мами и бебчетата в началото са с по-изострени колики.Поне така е при моите позначти. Обратното, тези като мен имат най-спящите бебета. Аз ставах в 11 от втория месец.
Незнам все си мисля че играе роля пртеснението. Имаше една тема на Тандоори където имаше доста техники за медитация. Аз съм ги пробвала уж да тренирам за раждането, но винаги на 2-рата страница бях заспала.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 605
Ами единствената оправия е като родиш. Аз бях така до 9 месец!  Hug

# 33
  • Мнения: 7
Здравейте на всички, това със спането го тренирам от 6 -ия месец, а сега съм в края на 8-ия.Всяка сутрин се будя в 4 или по-рано и заспивам в 7:30 или въобще не заспивам.Просто си мечтая да се наспя но рядко се случва.Като стане 21:00 ч. всички ме бъзикат че ми е време да си лягам , скоро ще ставам Simple Smile 

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 07:24 от radyntv

# 34
  • Мнения: 2 242
Хе и аз съм така – но от втори месец. Кафе не пия, през деня не спя, водя активен физически живот (то с две годишно диване покрай мен имам ли избор) и .... нощем броя звездите по 1-2 часа #Crazy. Никога не съм имала такъв проблем – спя дълбоко и в неблагоприятни условия, даже и в края на първата бременност не съм се будела толкова (а корема бая ми пречеше).
Според мен няма какво да се направи – може и от дисбаланс на хормони да е, така че ще чакаме Peace (то това което ни чака не че е голямото спане де  hahaha ... поне не първите 2-3месеца Wink)

# 35
  • Мнения: 3 456
Пробвай с йога-асани за бременни. Освобождават съзнанието и сънят е спокоен

# 36
  • Мнения: 374
И аз бях нощна птица, имам чувството, че 9 месеца почти не съм спала. Имаше един сериал по ТВ, на който аз гледах повторениятав 3 през нощта. А повечето ми познати казват, че на бременните постоянно им се спяло. Не е вярно!

# 37
  • Мнения: 2 242
Пробвай с йога-асани за бременни. Освобождават съзнанието и сънят е спокоен
ааа пробвах и йога за бременни -имам 3 DVD-та със съответната музика ... пробвах и отпускане с  люлеещият се стол ... и медитация ...ама нъцки - будя се от дълбок сън свежа като репичка

# 38
  • Мнения: 397
И аз се събуждах към 3 и заспивах в 6. Много ми беше кофти, ама като родих се оправих.

# 39
  • Мнения: 317
Свиквайте, момичета! Има теория, според която това ще е и режимът на бебето: ако се будите всяка нощ в 3 часа, то така ще е и с бебето. Не искам да отчайвам никого, но дъщеря ми е на 4 години и досега продължава нощем да се буди по часовник в 3 часа и да сменя леглата... Cry Просто организмът се подготвя за режима след раждането...

# 40
  • Мнения: 1 174
Аз четях книги - заспивах чак към 7:30.
Нищо не ми помогна - сега и бебка е нощна птица.


 Peace  Laughing

# 41
  • Мнения: 819
Аз не съм спала от петият месец ,още не успявам,пия Седатиф на Боарон и помага,даже бременни може да го пият.

# 42
  • Мнения: 4 784
И аз не можех да спя. Не помня какво правех, но така си изкарах сума ти време. Ако не ходиш на работа и имаш възможност, спи си през деня - това е. Или си вземи болничен и почини малко вкъщи. Аз се шегувах със себе си, че организмът ми се подготвя за нощното будуване прокрай бебето.
То въобще не е шега. Аз съм чела, че това наистина е вярно - организма ти се настройва постепенно за предстоящите събития. И аз бях така.

# 43
  • Мнения: 3 069
Няма  спасение.Така си искарах цялата бременност.Зареди с книги и не се мъчи да заспиваш насила, защото няма да стане.

# 44
  • Мнения: 857
И  аз бях така през бременноста,незнам на какво се дължи, но сега бебето ми слава богу се събужда само веднъж колкото да хапне и пак си заспива, а аз не заспивах понякога до 5ч.

# 45
  • Мнения: 452
Така бях и аз-всяка вечер беше истинско мъчение за мен, каквото и да правех не можех да заспя. Ела ме виж сега-само да подуша възглавницата и заспивам. И сигурно бебка прилича на мен, като се ококори вечер стои будна по 2-3 часа. ooooh!

# 46
  • Мнения: 476
Ох, и аз съм така!  ooooh!
Преди апартамента да се срутва, не мога да се събудя, а сега спя толкова леко, а като се събудя посред нощ- заспивам чак сутринта 10тина минути преди да ми звънне алармата. Шантава работа!  Whistling

# 47
  • Мнения: 689
И аз бях така след 5-и месец

# 48
Един съвет: пий по чаша топло прясно мляко преди лягане! Действа страхотно отпускащо!   bouquet

# 49
  • Мнения: 327
 #Cussing out #Crazy #Cussing outТака съм ,откакто се роди беба.Докога ли #Crazy baby_neutral #Crazy?
И аз едва издържам вече rotfImbo.

# 50
  • Мнения: 616
И аз от този отбор и то от втория месец а имам още три и половина .Надявам се да не е така и бебето че не знам как ще се оправям ,че ще имам и батко първолак  а със него спях като заклана и седнала даже заспивах и той беше кротко и поспаливо бебе. baby_neutral

# 51
  • Мнения: 291
И аз не мога да спя нормално от 3ти месец, а сега ве4е съм в 9ти  Cry Много е неприятно, разбирам те. Аз заспивам с лекота около 23ч - 23.30ч, но се будя, за да ходя до тоалетната #Crazy към 02ч, след което заспивам около 04ч и към 05 и нещо - пак към тоалетната #Crazy #Crazy
Докато ходех на работа, беше кошмар, но си го обяснявах с това, 4е съм мнг изнервена и напрегната от работа. В интерес на истината, сега пак се будя по този начин (и по същата причина ooooh!), но заспивам мнооооого по-лесно, което потвърждава донякъде теорията ми за изнервеността ми от работа.
Когато в началото се оплаках на моя приятелка (която има две деца) за този проблем, тя ми каза "Оооо, дотук беше, сестро, сънят ти"....

# 52
За съжаление е така, аз също не можех да спя.Вечно седях до 3-4 часа през нощта #Crazy и след това пак на сила съм се мъчила да заспя.Дори вечерта преди да родя стоях до 6 и 30часа, но това може би е било и някакво усещане smile3521

# 53
  • Мнения: 2 336
ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ!!![/b]
и дано всички бъдещи мами да успяват да спят повече Peace

# 54
  • Мнения: 865
Аз страдах от безсъние в 6 месец от бременоста!Бях мн. изнервена и изтощена.Четях книги,гледах до късно тв,броях агнета...Установих обаче ,че ако си легна по-навреме успявах да дремна!Също ми помагаха разходките преди вечеря.

# 55
  • Мнения: 2 336
честита първа пролет!!!

# 56
  • Мнения: 260
И пи мен имаше такъв период, но после всичко се нормализира. Сега ми се спи, но рядко успявам да се наспя Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 381
Същият период имаше и при мен.Незнам дали не прекарваш дълго време пред компютъра?Ако е така, намали го.

# 58
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Оооо и аз съм в отбора Peace

# 59
  • Мнения: 2 757
Аз не спя от как научих вестта, че очаквам близнаци - бях в 3 ти месец. Нощем докарвам по 3 макс 4 часа и през деня ако имам късмет още 1 или 2.  Много ми помага спането през деня иначе да съм пиркулясала още повече. Ако имаш възможност да не ходиш на работа и да си почиваш през деня се възползвай от нея - ще ти трябват сили за раждането и след това. Но явно проблемите със суня са една от екстрите към бременността

# 60
  • Мнения: 568
Ооооо и аз не спях, а после още по малко се спи. Това е положението.

# 61
  • София
  • Мнения: 663
от 8 месец не мога да спя нощем. лягам си към 22.00- 23.00ч. заспивам до към 2.00-2.30ч. будувам с телевизия обикновено до 5.00ч и заспивам до към 9.00 някъде. това май е нормално за бременните newsm78

# 62
  • Мнения: 1 671
И аз бях така, все недоспала ходех. Срга съм още по-недоспала  Wink . Опитай се да си наложиш като режим да ставаш рано и да си лягаш по-рано, при мен донякъде помогна.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако всичко с  бременността ти е ок, се разхождай повече, защото хем така се поуморяваш, хем се ободрява и настройваш тялото си за сън. Лягай по - рано и ставай по - рано, занимавай се с нещо през деня, ангажирай мозъка си, за да има нужда да почива нощем.
Когато бебчо се роди, всичко ще си дойде на мястото, тогава ще ти се спи, но няма да ти се отдава  Mr. Green, затова сега почивай максимално и не го мисли много много. Hug

# 64
  • Мнения: 1 008
Мила за безсънието факторът вероятно е психологически-опитай със самовнушение-при повече тренировки и упоритост ще успееш.Пробвай да намериш причината за тревожността,която е в основата на почти всяко безсъние-всичко зависи от теб.Успех и не се отказвай

# 65
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И аз имам същия проблем,но ефикасно средство за заспиване до момента не съм открила... Mr. GreenПосле пък най-вероятно ще е точно обратното,ще ни се спи,ама...нямаааа... Joy

# 66
  • Мнения: 152
Явно при доста от нас положението е такова! Аз съм в началото на 7 месец  и след като се събудя за обичайното нощно ходене до тоалетна, трудно заспивам след това. Много е неприятно, но .... какво да се прави!  newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 9 111
И аз съм така, но поне ми остава малко, а и от скоро съм по-зле. Преди си спях повечето нощи. Може би от няколко дена не мога да заспя. И не си мисля нищо тревожно, измарям се и т.н., но просто не мога да заспя какво да се прави. Явно ще е така.

# 68
  • Мнения: 1 269
мили4ка опитаи се да се изморява6 пове4е през деня.и на мен ми е проблем спането,но като се раз4истя clean и после като си легна веднага заспивам.

Общи условия

Активация на акаунт