Великденски яйца и козунаци

  • 64 227
  • 526
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 750
Снощи нашляпах едно яйце за проба на декупажа. Не е много за хвалба, щото го намацах набързо и хич не е изпипано, но и най-дългият път започва с първото яйце!  Mr. Green

   

# 181
  • Мнения: 11 747
На мен пък видеото с 5-те фитила не ми се отваря! Crossing ArmsМного искам да го видя поне!
А,6-те - изключено е да го хвана някога!Аз поне,че на 4-ри се научих! ooooh!

# 182
  • Мнения: 1 811
ще ти обясня. А за 4те аз вече го забравих. какво беше, второто се вдигаше нагоре ли  newsm78

но надвечер, че сега съм адски заета Wink

И за 5те и за 6те ще ти обясня. ако можеш ти за 4те, че видеото не ще да ми се отваря и го забравих.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 14:00 от cathie

# 183
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Снощи нашляпах едно яйце за проба на декупажа. Не е много за хвалба, щото го намацах набързо и хич не е изпипано, но и най-дългият път започва с първото яйце!  Mr. Green

  

Как се правят такива малки снимки и стават за линк към голяма снимка?

# 184
  • Мнения: 3 927
На мен пък видеото с 5-те фитила не ми се отваря!

Не е видео. Просто трябва да имаш програма, която го отваря.....

# 185
  • Мнения: 186
На мен пък видеото с 5-те фитила не ми се отваря! Crossing ArmsМного искам да го видя поне!

pina,catie и на мен не ми се отваря видеото (за 5-те и 6-те плитки). Мислех че проблема е при мен заради кодеците, но явно не е така. Затова много моля някои да си направи труда и да нарисува в 2-3 картинки как става това нещо с обяснения, много ми се иска да го науча baby_neutral .

MiRa_55, това става така:

1. клик на иконката за "Вмъкни връзка"
2. след това носиш маркера между самите тагове
3. клик на иконката за "Вмъкване на изображение"
След това знаете....това е! Дано съм помогнала Simple Smile

# 186
  • Мнения: 186
На мен пък видеото с 5-те фитила не ми се отваря!

Не е видео. Просто трябва да имаш програма, която го отваря.....

Понеже е mpeg  файл то е ясно че трябва да имаш програма за да го отвориш. За съжаление трябва да имаш и подходящи кодеци сигурно понеже другите mpeg файлове отварям ги безпроблемно.
Аз отварям с windows media palyer & winamp , но това няма значение.

# 187
  • Мнения: 3 927
Миналата година някои хора, които уважавам (mimito  Hug), си направиха труда да нарисуват как се плете с 6 фитила. Ето линк-а:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=86477.msg1612112#msg1612112


# 188
  • Мнения: 3 927
Линкът лъм 5-те фитила е към файл *.pdf, т.е. трябва ви акробат рийдър (така май се казваше?!), за да го отворите или Адобе.......

# 189
  • Мнения: 3 927
Ето ви и линк, който Морена беше пускала

http://kulinar.gbg.bg/article.php?ar=5

тук има 4 вида плетки, лесни......

# 190
  • Мнения: 1 811
На мен не ми стана ясно как точно стават 6те плитки по рисунката на мимето. Гледах, дзверих се  Shocked. Нищо.  #Crazy

Поради което се поразрових и открих доста достъпни обяснения.
За 5-те плитки първо. Това е доста добре показано тук някъде във форума. Ето го линка: http://www.oetker.de/wga/oetker/file/debi-6kvheu.de.0/Flechten_e … es_5er_Zopfes.pdf
По този начин (лесен) могат да се плетат козунаци с колкото си искате плитки – 4,5,6,7…. Но плетивата стават плоски. Ето го и начинът. Ще го опиша с 5 плитки. Нареждате фитилите един до друг. Притискате ги откъм горния край. Хващате най-десния (1)и почвате да го прекарвате – над този до него (2),  под следващия (3), над по-следващия (4), под по-по-следващия (5). Поизправяте малко фитилите, за да върви плетката надолу към вас, а не странично (ще видите, като плетете, че върви по диагонал) и хващате пак последния фитил, като и с него постъпвате по същия ред – над, под, над, под….. И така до края. После слепвате пак крайчетата и готово.

За да не се разлее още повече при печенето, според мен трябва да се пече в продълговата форма (за кекс или за хляб), ограничена странично.


А сега идват наред и 6-те плитки. По-лесно отколкото си представяте.
Нареждате си фитилите. Слепвате ги горе и почвате.

Хващаме втория от дясно и го прехвърляте най-вляво (т.е. той става последен ляв). После хващаме крайния десен и го слагаме през два наляво към средата. После се прехвърляме към лявата страна. Вторият ляв отива най-накрая вдясно, а последният ляв (т.е. първият, който местихме) се мести през две надясно. Продължаваме така, редувайки страните. Винаги вторият от едната страна отива на срещуположната страна като последен. А първият от същата страна – през два фитила в срещуположната посока.
Звучи сложно, но е много лесно.

Вчера го пробвах с тесто от вода и брашно.
Пробвах и двете плетки. И двете станаха, но както казах първият метод не е така ефектен, както втория. Този става някак си обемен, на няколко ката, а онзи (5те плитки) е на едно ниво.

Дано да ме разбрахте. Пробвайте, ако искате, но ви уверявам, че е супер елементарно.


# 191
  • Мнения: 11 747
cathie,благодаря за обясненията!Това за 5-те фитила така и не ми се отвори,но го изтеглих и така го видях.По твоите обяснения се ориентирах по-лесно и го разбрах.
Това за 6-те фитила продължава да ми е мъгла,но аз и не си давам много зор,защото си мисля,че е ефектно да е оплетен козунакът,но пък сега и да не е толкова сложна плетка,пак мисля ще имам добър резултат! PeaceВсе пак благодаря за усилията,които полагаш! Hug

# 192
  • Мнения: 1 811
изобщо не е сложна плетката. Дори напротив  Wink

# 193
  • Мнения: 186
По повод коментара за сплетените козунаци на cathie - поздравления и от мен - чудесно изглеждат  chef, ми дойде идеята да споделим и различни начини за оформяне на козунаци. Аз ви припомням НЯКОЛКО ВЕЧЕ ПУБЛИКУВАНИ ИДЕИ:

*Приложените две видеа за плетене на козунак на Наталина.
- С 4 плитки http://www.fiserasynove.cz/video/kopacak.mpg
- С 6 плитки http://www.fiserasynove.cz/video/vanocka.mpg

*Сплитане на козунак във формата на цвете , осморка и др. - Кулинар – Готварски техники   Кулинар

*Плетена кошничка Kuking.net   - Пасхальная плетеная корзинка 
* Идеята на Джемма  (редно е тя да сподели), аз я прочетох в друга тема smile3501

Давайте и вашите идеи - ще бъде интересно и полезно!

 Тането, явно не говорим за едни и същи неща  Laughing . Аз имах в предвид това което сам копирала горе. Видях рисунката на Мимито много отдавна - благодаря ти че ни впечатли с шрифта!
За да видите pdf файла трябва да си инсталирате Acrobat Reader.

# 194
  • Мнения: 3 927
Да, определено  Simple Smile
Но аз пък не видях по-горе за 5-орна плитка да става дума....само за 4 и 6  Simple Smile
Айде стига с тия плетки  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт