Великденски яйца и козунаци

  • 64 211
  • 526
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 539
Благодаря за идеите, Наталина! Simple Smile
Нямам информация за С-200, но винаги съм си мислела, че е много отровно Embarassed Може и аз да съм в грешка, но не бих експериментирала с него за хранителни цели

# 316
  • Мнения: 27 524
Наталина, мерси много. Да, ще го разделя. Ако е половината доза (с 1кг брашно) тогава мога ли да го изпека в голям съд като цял козунак или пак трябва да са два отделни? И за плънката идеи? Да разточа и да го навия на руло и после да го навия в тавата, така ли?
Правила съм козунаци, но от немските, дето са без месене, ама те са лесни.

# 317
  • Мнения: 11 747
Ако е половината доза (с 1кг брашно) тогава мога ли да го изпека в голям съд като цял козунак
Да! Peace

# 318
  • Мнения: 27 524
Супер, мерси пак  Hug

# 319
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Блонди, за плънката аз правя така: тестото за 1 козунак разделям на 2 или 3 (зависи от плетката). Разточвам, редя плънка (да речем в едното парче стафиди и ядки, в другото локум, в третото какао+орехи+канела+захар), навивам на руло и накрая ги оплитам. Пека вместо 1 огромен козунак 3 по-малки в тавата на фурната Peace Успех!

# 320
  • София
  • Мнения: 974
Здравейте,
искам да облепя великденските яйца с мъниста, картинки и т.н. Чудя се какво течно лепило да използвам. Може ли някой да ми даде идея, ако сте правили подобно нещо? Естествено мога да използвам С-200, но после яйцата няма да стават за ядене, защото е много отровно и може да проникне през черупката.

Незнам дали е отровно, това е водоразтворимо лепило newsm78 , но досега съм го ползвала само на продухани яйца с маниста или ако не ми се занимава може и да не е продухано яйцето, но  е само за украса и много внимавам да не го счупя. Яйцата с маниста никога не сме ги яли, жал ми е, отнема  ми толкова време и труд
Наканила съм се най-накрая тази година да ги снимам....но бях болна и още не съм ги започнала Rolling Eyes, дали ще остане време, незнам Praynig

# 321
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Блонди, ето една плитка с рула, Можеш рецептата да си  ползваш твоята, а само идеята от тук :


# 322
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Блонди, от опит ти казвам не пробвай да месиш в такива огромни количества.Виж тук какво се получи от дозата на брашното около два кг.Добре, че не можах да намеря форми за козунак и сложих тестото почти в леген.Като втаса изпълни цялата фурна, видях се в чудо.Вярно, че стана много вкусен, но тази година ще правя половината доза.На мен майстор на козунаците ми каза, че фурната се включва на 200-220гр. ДВЕ минути преди да се сложи козунака да се пече.Пече се на най-долната позиция и като започне да хваща коричка се завива с фолио.

# 323
  • Мнения: 5 228
Правите ли нещо предварително със стафидите? В пробния ми козунак бяха станали леко кисели.

# 324
  • Мнения: 11 747
Правите ли нещо предварително със стафидите? В пробния ми козунак бяха станали леко кисели.
Абе и на мен ми станах леко кисели последния път,аз се оплаках тука! Crossing ArmsНо преди това никога не са били кисели!!Мисля,че е от самите стафиди!Аз не ги правя нищо предварително,по-рано ги киснех,ама открих че е все тая (само за козунак) и спрях да ги кисна.

# 325
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Правите ли нещо предварително със стафидите? В пробния ми козунак бяха станали леко кисели.
Вечерта преди месенето ги накисвам с ром, придават много приятен вкус на козунака.По моята рецепта беше, че 250гр. стафиди се накисват в 250 мл.ром.

# 326
  Здравейте момичета някой може ли да ми каже от къде да си купя седефена моя за яйца много ви благодаря  bouquet  bouquet

# 327
  • София
  • Мнения: 2 113
  Здравейте момичета някой може ли да ми каже от къде да си купя седефена моя за яйца много ви благодаря  bouquet  bouquet

Не видях откъде си, но ако си от София, вчера гледах в Пикадили в Mall-a на Стамболийски, седефена, мраморна, искряща...Немски бяха.

# 328
  • София
  • Мнения: 401
Момичета, в момента се опитвам пробно да направя Чешкия козунак на Наталина(много ми хареса рецептата  bouquet),но имам проблем - не втасва омесеното тесто!дали това, че сложих само 1 пакетче мая(Д-р Йоткер) не е проблема?В момента съм сложила замесеното тесто във фурната на 50 градуса!Преди това седя 1 час в топлата фурна(преди това я бях загряла) и не помръдна!На климатици сме - няма как да го сложа иначе на топло Crazy!Помагайте

# 329
  • Мнения: 5 228
Идеята за рома и стафидите е супер. Аз сложих ромова есенция в козунака, но така хем ще остане ароматът, хем стафидите ще са по-вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт