Най-смешното нещо...

  • 5 431
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 106
фагия (хавлия), пожарница (книжарница, може би защото е срещу пожарната), раномудна (ранобудна)... Един ден започна нещо да се върти и след малко се подпира и казва с опулени очи "Мамо, къщата ще падне"  Joy и много други, но това е най-прясно.

# 46
  • Мнения: 106
Току-що се сетих още нещо, трябва да папкам повече, за да порасна и да пия ракия и вино hahaha

# 47
  • Мнения: 3 405
Моята Голгота е детската градина ...

Какво мъдро изказване Simple Smile Напълни ми душата.

Ники беше 3 годишен и преди Коледа прави някаква беля. Ние с баба му му говорим как джуджето го гледа от прозореца и ще каже на дядо Коледа да не му носи подаръци, понеже не слуша. Той казва: Не искам никави подаръци Naughty  Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 3 914
Преди три-четири дни, Боби (3 години и половина) ми е много ядосан, защото не му разрешавам да гледа за втори пореден път едно филмче. След като изчерпа наличния речник от обидни думи и след като вижда, че вече го гледам остро, ми казва натъртвайки:
 - Ти си багер! - и прави описателни жестове около лицето.
 - И валяк! - следват жестове покрай ханша.
 - И с рога!!! - показва два огромни рога на главата...

# 49
  • Мнения: 4 965
Най-пресен спомен - от снощи: ние в хола, децата в спалнята, чува се гръм и трясък и светлината премигва. Есина търчи при нас и гледа сериозно: "Мамо, Есина направи голяма беля, ама без да искам... Хванах лампата от шкафа и я хвърлих на пода да видя дали ще се счупи.  #Crazy"

Като стана дума за приказки, моите разказват следните:
Кика - "И сегааа, таткото на Франклин отишъл в гората. Там срещнал лошата баба Яга. Извадил пищова и бум-бум - застрелял я. Ами сега? Как да избяга от гората - пак се изгубил. И накрая дошла добрата мама на Франклин и спасила таткото."  Crazy
Еса - "Имало едно време един дракон и той живеел на Есина в гардероба и бил много добър, ама имало и лоши дракони и те летели наоколо и искали да го изядат. Тогава доши Есина и Кикина, хванали лошите дракони и ги хвърлили в една голяма дупка. А добрия дракон мама го изпържила за вечеря."  Sick

Най-голям майтап беше с детенцето на една приятелка преди години. Стоим ние у тях и пием кафе, а той гледа тъжно през прозореца (беше на 2-3 г. - сега е вече ученик) и майка му казва, че след малко ще идем на двора да видим колко птички и пеперудки има на слънчицето (въобще не се усеща, че синът й не може да изговаря думите и казва "пички" и "п..." - тази дума няма да я пиша, че ще ме баннат). След малко излизаме наистина, а на двора седнали на раздумка свекърва й, майка й, бабата на мъжа й, нейната чинка и още 3-4 комшийки... Малкият се оглежда наоколо и виква "Здравейте, птички и пеперудки!", ама на неговия си език...  Whistling  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 26
Когато дъщеря ми още пишкаше в гърне, веднъж стана от него и ми каза - "Мамо, мамо, виж, аз направих Пепси." - тъй като беше станало на балончета отгоре.   Laughing , както когато наливате в чаша от газирана напитка.
Май го разказах много натуралистично, но в момента, това е за което се сещам.

# 51
  • София
  • Мнения: 346
Минавайки покрай стоматологията, синът ми ме пита : Тук лекуват хора с болни стомаси, нали? Laughing

# 52
  • Мнения: 412
Моят син все още не приказва, така че ще ви разкажа истоия , на която съм пряк свидетъел. преди няколко години, когато си бях single още ми се обаждат едни познати, с които щяхме да ходим на бар, че са ги поканили на гости, но те щели да вземат и мен-"хората били семейни, но много яки партита се заформяли, нямало страшно и т.н."
страшно нямаше, смешно-да!
 Седим на масата и всички бяха, като едно голямао семейство, всяка вечер се запивали там,защото хората с малко дете, няма кой да им го гледа и не могат да излизат.( Синът им бе на около 4 год. тогава)Та... всеки обръща внимание на детето, игра с него, разпитва го разни неща и цялата компания се смее. в един момент явно компанията е позагубила интерес към него. Малкия се изправя и пита: " Бате "еди-кой си" , какво мога да правя с чурата освен да пишам?"
и баткото казва: " оше едно нещо, но си малък, когато пораснеш ще разбереш!"
Малкия:" Да си мия зъбките ли?"
Всички смях и баткото казва:" Не, не! Друго! как ще си миеш зъбките с нея?'
Никой не очаквашше да последва такъв отговор- " Както мама снощи си миеше зъбките с чурата на тати!" Sick

# 53
  • София
  • Мнения: 2 162
Е, не, Laughing, мога само да си представя как се е почувствала мамата Laughing

# 54
  • Мнения: 412
засрамена!
изпрати го да си ляга! Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 448
Голямата:"Мамо ,виж колко тъскла има на мъзята."т.е. "Мамо,виж колко стъкла има на земята." и пътувайки към Пловдив като видя самолет на летището в Крумово:"Заради вас не съм свикнала да се возя на самолет,какво ще правя като порасна?Защо не сте ме качвали?"
Малката:Брумчето,yeeeeees!"-когато баба и,напразно мъчейки се да я отучи от шишето с млякото,и го даде,за да спре да плаче,а вече от кака се беше научила на няколко английски думички.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Дъщеря ми е много запалена по рисуването и на ден "произвежда" поне по две картини. Най-уникалните ги събираме в една голяма папка и в някои дни като й домъчнее ги вади и сядаме заедно да ги разглеждаме. Тя им се радва така, сякаш ги вижда за пръв път. Та стигаме до една рисунка на изправена крава /това произведение е от 4-годишния й период/ и отдолу се вижда едно голямо розово виме. Тая крава я гледаше от някаква реклама. И Мери възкликва: "Мамо, мамо виж тука каква крава с какво голямо ДУЕ съм нарисувала"  Joy Joy Joy
"Дуето" съответно е вимето, но тя забравила как се казва този орган при кравите и от "доя", "доене" сметна, че се казва дуе.

# 57
  • Мнения: 534
Моята племенница гледа през прозореца и възкликва:
"-Вънка дъжка пръс!"
превод:"-Навън пръска дъжд!"

 Joy

# 58
  • Мнения: 918
Днес един колега ми разправя случка: Тяхно приятелско семейство се прибира от Америка, след 5 години. Вечерта следва голямо празненство. Детенцето им, което е родено там(4г.) става от масата и на всеослушание заявява: Fuck you, and you, and you, and you............изрежда всички, сочейки ги с пръст. Бабата е възмутена, майката ужасена,обществото е скандализирано. Следва дълга и напоителена проповед, колко е лошо и недопустимо, това което е казал. На следващата вечер, нова порция гости, разговорът е в разгара си, малкият разбойник се изправя, обхожда с поглед присъстващите, ..... при което майката и бащата започват да гледат заплашително. Следва минута мълчание и малкият казва,  показвайки с пръст всеки: and you, ang you, and you.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 958
Дара казва на щракането с пръсти ТУТОНИ, а като те кара да станеш крещи Апоооооооооо!
Онзи ден я оставих на баба ми за малко и като се връщам баба ми се смее. Отишла да се преоблече и Дара след нея като опашка. Тъкмо си свалила блузата и Дара тича при дядо ми /той не чува и тя си вика силно/ "Дадо, дадо баба нама цици!" "Ами няма дядо само мама има цици!" " Не мамаа, тати има цици!"
Преди да се научи какво точно значи ТИ го използваше много успешно. Пръцка и аз я със закачлив тон я питам "А, какво стана мамо, кой пръцка?" , а тя с категоричен и без грам интерес тон "Ти!" и се обърна и си замина. Баща и се спука от смях и вече такива въпроси не задаваме.

Общи условия

Активация на акаунт